Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-27, 15:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

Poprawia się sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie. Wojewoda opolski przedstawił dzisiaj radnym najnowsze informacje

Wojewoda Sławomir Kłosowski [fot. Wanda Kownacka]
Wojewoda Sławomir Kłosowski [fot. Wanda Kownacka]
Szpital tymczasowy [fot. USK Opole]
Szpital tymczasowy [fot. USK Opole]
Łóżko szpitalne [fot. A. Liszka]
Łóżko szpitalne [fot. A. Liszka]
- Sytuacja w naszym województwie zaczyna się powoli normalizować i zauważamy poprawę - tak o stanie epidemicznym w regionie mówił podczas dzisiejszej (27.04) sesji sejmiku województwa opolskiego wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. W opolskich szpitalach stopniowo zwalniają się łóżka tlenowe i respiratorowe.
- Sytuacja w opolskich szpitalach się poprawia. Obecnie mamy blisko 40 wolnych łóżek respiratorowych, więc mamy rezerwę - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- Łóżek covidowych drugiego poziomu mamy wolnych blisko 400. Pomimo tego, że nadal wspieramy województwo śląskie i dolnośląskie, aczkolwiek już znacznie mniej niż na początku III fali. W szpitalach naszego województwa przebywa ponad 60 pacjentów ze Śląska. Natomiast, jeżeli chodzi o łóżka respiratorowe, to sytuacja jest stabilna.

Optymistyczne są także prognozy zespołu modelowania matematycznego ds. rozwoju epidemii w województwie opolskim.

- One są mniej optymistyczne niż w kraju i u naszych sąsiadów, dlatego że tam mamy te spadki o wiele bardziej intensywne. U nas ta fala niestety będzie bardziej wydłużona, spłaszczona bardziej, a więc będzie nas obciążała mocniej i w dłuższym okresie. I tak się dzieje.

Dodatkowo, jak dodał wojewoda opolski, powoli przygotowywany jest także proces odmrażania szpitali. Wszystko po to, aby powróciły one do swojego normalnego funkcjonowania, a oddziały - szczególnie internistyczne - mogły zacząć przyjmować pacjentów niezakażonych.
Sławomir Kłosowski 1
Sławomir Kłosowski 2

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 400 nowych infekcji w całej Polsce, nie zanotowano żadnego zgonu. Są nowe zakażenia COVID-19 wśród… 4 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27.09) o 421 nowych zakażeniach w całej Polsce. » więcej 2021-09-27, godz. 19:55 Dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19 w PSP 1 w Opolu. Jest kwarantanna Kolejne przypadki koronawirusa wśród opolskich uczniów. Jak informuje opolski ratusz COVID-19 stwierdzono u dwóch uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr… » więcej 2021-09-27, godz. 18:30 W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potr… Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim… » więcej 2021-09-27, godz. 18:04 To zostało z przystanku w Jasionie. Policja zna już sprawcę zniszczenia Wczoraj (26.09) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu wiaty na trasie Prudnik-Dytmarów. » więcej 2021-09-27, godz. 17:15 W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie por… Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła 'lodówka społeczna'. Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Sebastian Świderski wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! "Zrobię wszystko, żeby pracować i żeby… Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 16:25 82 lata temu zawiązano pierwsze struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W Opolu upamiętniono te wydarzenia [ZDJĘC… Msza święta, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie kwiatów i odczytanie listu od premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wyglądały dzisiejsze (27.09) uroczystości… » więcej 2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »