Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-20, 12:27 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Lasowic Małych i Wielkich pomagają pacjentom kluczborskiego szpitala. Trwa zbiórka wody i środków chemicznych

[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
Zbiórkę śródków higieny osobistej i wody mineralnej dla pacjentów z koronawirusem zopoczątkowała sołtys Lasowic Wielkich. Elżbieta Felusiak pracuje jako pielęgniarka na oddziale covidowym Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku.
Impulsem była prośba rodziny z województwa śląskiego o pomoc dla rodziców ciężko przechodzących zakażenie w kluczborskim szpitalu. - Jako sołtys - społecznik mam w sobie chęć niesienia pomocy innym - mówi Elżbieta Felusiak.

- Chcę powiedzieć, że ze strony szpitala z pewnością nie brakuje tych środków. Moim głównym motywem było pokazanie ludziom, jak człowiek może być dobry dla drugiego człowieka, otworzyć swoje serce i dzięki zwykłej zgrzewce wody mineralnej zrobić dużo dobrego.

Elżbieta Felusiak dodaje, że zaskoczył ją odzew na pomysł zbiórki. - To przerosło moje wszelkie oczekiwania. Wysłałam informację o 8:27, a praktycznie o 14:00 zebrany towar został już dostarczony do szpitala, więc odzew był niesamowity. Nawet dzisiaj mniejszym samochodem kolejna partia wody mineralnej i środków chemicznych dojechała do Powiatowego Centrum Zdrowia.

W akcję włączyły się też Lasowice Małe, a wodę i środki higieny osobistej można dostarczyć jutro (21.04) do świetlicy wiejskiej. Sołtys Dariusz Pikor uważa, że w zbiórkę zaangażują się również inne sołectwa.

- Jestem przekonany, że inni dołączą, aby można systematycznie, co tydzień - w zależności od potrzeb - prowadzić takie zbiórki. Chcemy wspierać pacjentów na tyle długo, na ile będzie zapotrzebowanie. Niejednokrotnie są to pacjenci spoza powiatu kluczborskiego i jest problem z najpotrzebniejszymi artykułami, bo kontakt z daną rodziną jest znacznie mniejszy.

Sołtysowie podkreślają zaangażowanie się w akcję wielu miejscowych przedsiębiorstw.
Elżbieta Felusiak 1
Elżbieta Felusiak 2
Dariusz Pikor

Wiadomości z regionu

2021-05-17, godz. 20:30 Raport dnia: Spada liczba zachorowań na COVID-19. Rusza pilotaż szczepień w zakładach pracy 45 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w województwie opolskim. W całym kraju przybyło 1109 chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-17, godz. 20:30 Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla południowej i środkowej Polski. » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Będą zmiany na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Katowickiej w Opolu. MZD planuje budowę m.in. ścieżki rowerowej Będzie nowa trasa dla rowerzystów w Opolu. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Katowickiej. Chodzi o odcinek… » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Ruszyła IV edycja konkursu na "Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu" Instytucje, firmy czy organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do IV edycji konkursu 'Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu'. Konkurs… » więcej 2021-05-17, godz. 19:08 Nyski magistrat zyskuje nowy wygląd. Rewitalizację przechodzi też plac przed budynkiem Trwa remont elewacji nyskiego magistratu. W ostatnich dniach odsłonięto w całości odświeżoną frontową fasadę budynku. Prace trwają też na placu przed… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 To już pewne - punkt szczepień z Toropolu będzie przeniesiony do przychodni "Śródmieście". "Lodowisko musi wrócić… Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprzecza, że powodem zamknięcia punktu szczepień powszechnych w obiekcie lodowiska Toropol jest niewielka liczba otrzymywanych… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 Gogoliński dworzec już wyremontowany, tunel pod torami gotowy w 30% Budowlańcy zakończyli prace na dworcu w Gogolinie. Gotowy jest też pierwszy etap budowy przejścia podziemnego, które połączy dworzec, plac przed nim i ulicę… » więcej 2021-05-17, godz. 17:02 Małgorzata Tudaj rezygnuje ze stanowiska starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielska, rezygnuje ze stanowiska. Dzisiaj (17.05) do biura rady powiatu wpłynęło pismo w tej sprawie. Trafiło… » więcej 2021-05-17, godz. 16:30 Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem. Kierowca zebrał 35 punktów karnych Kilkanaście minut policjanci z Krapkowic ścigali kierowcę volkswagena, który gnał ulicami miasta łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Mieszkaniec gminy Gogolin… » więcej 2021-05-17, godz. 15:15 Opolscy działacze Porozumienia Jarosława Gowina apelują o szybsze procedowanie ustawy ws. Krajowego Planu Odbudowy Przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina zaapelowali do Senatu RP o zawieszenie sporów i jak najszybsze procedowanie ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »