Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-20, 12:27 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Lasowic Małych i Wielkich pomagają pacjentom kluczborskiego szpitala. Trwa zbiórka wody i środków chemicznych

[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
Zbiórkę śródków higieny osobistej i wody mineralnej dla pacjentów z koronawirusem zopoczątkowała sołtys Lasowic Wielkich. Elżbieta Felusiak pracuje jako pielęgniarka na oddziale covidowym Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku.
Impulsem była prośba rodziny z województwa śląskiego o pomoc dla rodziców ciężko przechodzących zakażenie w kluczborskim szpitalu. - Jako sołtys - społecznik mam w sobie chęć niesienia pomocy innym - mówi Elżbieta Felusiak.

- Chcę powiedzieć, że ze strony szpitala z pewnością nie brakuje tych środków. Moim głównym motywem było pokazanie ludziom, jak człowiek może być dobry dla drugiego człowieka, otworzyć swoje serce i dzięki zwykłej zgrzewce wody mineralnej zrobić dużo dobrego.

Elżbieta Felusiak dodaje, że zaskoczył ją odzew na pomysł zbiórki. - To przerosło moje wszelkie oczekiwania. Wysłałam informację o 8:27, a praktycznie o 14:00 zebrany towar został już dostarczony do szpitala, więc odzew był niesamowity. Nawet dzisiaj mniejszym samochodem kolejna partia wody mineralnej i środków chemicznych dojechała do Powiatowego Centrum Zdrowia.

W akcję włączyły się też Lasowice Małe, a wodę i środki higieny osobistej można dostarczyć jutro (21.04) do świetlicy wiejskiej. Sołtys Dariusz Pikor uważa, że w zbiórkę zaangażują się również inne sołectwa.

- Jestem przekonany, że inni dołączą, aby można systematycznie, co tydzień - w zależności od potrzeb - prowadzić takie zbiórki. Chcemy wspierać pacjentów na tyle długo, na ile będzie zapotrzebowanie. Niejednokrotnie są to pacjenci spoza powiatu kluczborskiego i jest problem z najpotrzebniejszymi artykułami, bo kontakt z daną rodziną jest znacznie mniejszy.

Sołtysowie podkreślają zaangażowanie się w akcję wielu miejscowych przedsiębiorstw.
Elżbieta Felusiak 1
Elżbieta Felusiak 2
Dariusz Pikor

Wiadomości z regionu

2021-10-18, godz. 15:19 W Opolu oznaczono grób powstańca śląskiego. To pierwszy taki przypadek w regionie, ale nie ostatni [FILM, ZDJĘCIA] Grób Pawła Skrzypulca, jako pierwszy na Opolszczyźnie, został oznaczony jako mogiła powstańca śląskiego. Będzie go można od teraz rozpoznać po tablicy… » więcej 2021-10-18, godz. 15:15 Czy zima zaskoczy drogowców? GDDKiA zapewnia, że ma sól oraz sprzęt i... nie zawaha się go użyć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu jest już przygotowana do zimy - zapewnia dyrektor instytucji Rafał Pydych. W tym roku do odśnieżania… » więcej 2021-10-18, godz. 15:15 Prokuratura w Opolu prowadzi śledztwo w sprawie potrącenia na pasach kobiety w ciąży. Dzisiaj w miejscu tragedii zapalono… Potrącona na pasach kobieta straciła nienarodzone dziecko. Do wypadku doszło w miniony czwartek (14.10) na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. 25-latka w zaawansowanej… » więcej 2021-10-18, godz. 14:15 "Nie trzeba iść od razu do sądu, można porozmawiać". Rozpoczął się tydzień mediacji Trwają krócej niż postępowania sądowe, są dobrowolne, poufne i w większości przypadków pomagają rozwiązać spór. Mowa o mediacjach. Idealną okazją… » więcej 2021-10-18, godz. 12:40 Odkrycie archeologiczne w Ujeździe! Natrafiono na fundamenty budowli z wczesnego średniowiecza Fundamenty najprawdopodobniej kościoła pochodzącego z XI lub XII wieku odkryto w czasie prac archeologicznych w Ujeździe, na wzgórzu kościelnym. Założenie… » więcej 2021-10-18, godz. 12:35 Kolejne wspólne sprzątanie cmentarza w Dębowej. Też możesz pomóc Po raz drugi tej jesieni gmina Reńska Wieś oraz Sławomir Pastuszko ze stowarzyszenia Chewra Kadisza zapraszają do wspólnego posprzątania starego cmentarza… » więcej 2021-10-18, godz. 11:20 Cisek: wymienią największego kopciucha na ekologiczny piec na olej Największy kopciuch w Cisku odchodzi w niepamięć. Gmina postanowiła zainwestować w jakość powietrza i zmienia piec ogrzewający Gminny Ośrodek Kultury… » więcej 2021-10-18, godz. 11:05 Raport MZ: ponad 1500 nowych zakażeń w kraju i 22 w regionie. Zmarły 3 osoby [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1537 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 22 na Opolszczyźnie. Zmarło 3 kolejnych chorych, z czego 2 w wyniku współistnienia… » więcej 2021-10-18, godz. 10:45 "Na rynek" miało trafić 600 gramów marihuany i amfetaminy. 18-latek swojego planu nie wdrożył w życie Młody mężczyzna został zatrzymany i grozi mu do 10 lat więzienia. 18-latek z powiatu opolskiego planował wprowadzić do sprzedaży narkotyki o wartości… » więcej 2021-10-18, godz. 10:00 "Ten sposób zabezpieczenia polskiej granicy dla mnie jest abstrakcyjny". Poseł Galla w Porannej Loży Radiowej Ryszard Galla zagłosował przeciwko budowie systemu zabezpieczeń na granicy polsko-białoruskiej. Poseł Mniejszości Niemieckiej odniósł się za to pozytywnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »