Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-20, 12:27 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Lasowic Małych i Wielkich pomagają pacjentom kluczborskiego szpitala. Trwa zbiórka wody i środków chemicznych

[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
[fot. www.facebook.com/Elżbieta Felusiak]
Zbiórkę śródków higieny osobistej i wody mineralnej dla pacjentów z koronawirusem zopoczątkowała sołtys Lasowic Wielkich. Elżbieta Felusiak pracuje jako pielęgniarka na oddziale covidowym Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku.
Impulsem była prośba rodziny z województwa śląskiego o pomoc dla rodziców ciężko przechodzących zakażenie w kluczborskim szpitalu. - Jako sołtys - społecznik mam w sobie chęć niesienia pomocy innym - mówi Elżbieta Felusiak.

- Chcę powiedzieć, że ze strony szpitala z pewnością nie brakuje tych środków. Moim głównym motywem było pokazanie ludziom, jak człowiek może być dobry dla drugiego człowieka, otworzyć swoje serce i dzięki zwykłej zgrzewce wody mineralnej zrobić dużo dobrego.

Elżbieta Felusiak dodaje, że zaskoczył ją odzew na pomysł zbiórki. - To przerosło moje wszelkie oczekiwania. Wysłałam informację o 8:27, a praktycznie o 14:00 zebrany towar został już dostarczony do szpitala, więc odzew był niesamowity. Nawet dzisiaj mniejszym samochodem kolejna partia wody mineralnej i środków chemicznych dojechała do Powiatowego Centrum Zdrowia.

W akcję włączyły się też Lasowice Małe, a wodę i środki higieny osobistej można dostarczyć jutro (21.04) do świetlicy wiejskiej. Sołtys Dariusz Pikor uważa, że w zbiórkę zaangażują się również inne sołectwa.

- Jestem przekonany, że inni dołączą, aby można systematycznie, co tydzień - w zależności od potrzeb - prowadzić takie zbiórki. Chcemy wspierać pacjentów na tyle długo, na ile będzie zapotrzebowanie. Niejednokrotnie są to pacjenci spoza powiatu kluczborskiego i jest problem z najpotrzebniejszymi artykułami, bo kontakt z daną rodziną jest znacznie mniejszy.

Sołtysowie podkreślają zaangażowanie się w akcję wielu miejscowych przedsiębiorstw.
Elżbieta Felusiak 1
Elżbieta Felusiak 2
Dariusz Pikor

Wiadomości z regionu

2022-12-09, godz. 10:00 Opolska prokuratura zawiesiła śledztwo w sprawie gróźb pod adresem działaczy mniejszości niemieckiej Prokuratura Rejonowa w Opolu zawiesiła śledztwo w sprawie gróźb, jakie latem tego roku otrzymali działacze trzech organizacji mniejszości niemieckiej w Polsce… » więcej 2022-12-09, godz. 09:30 Schronisko dla zwierząt w Opolu szykuje się do zimy. Na nowy dom czekają psy i koty 60 psów i blisko 200 kotów czeka na nowych właścicieli w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Jak informuje Dorota Skupińska, kierownik placówki… » więcej 2022-12-09, godz. 07:30 Grypa ptaków w gminie Pokój. Wybitych zostanie ponad 200 tysięcy niosek W Fałkowicach w powiecie namysłowskim wykryto grypę ptaków. Ognisko choroby stwierdzono w fermach kur niosek. » więcej 2022-12-09, godz. 07:00 Pierwsze już poszły pod topór. Opolscy leśnicy rozpoczęli wycinkę świątecznych iglaków Na plantacji Nadleśnictwa Opole w Dąbrowie ruszyła wycinka. Równo za tydzień (16.12) leśnicy rozpoczynają sprzedaż choinek, ale z uwagi na kapryśną pogodę… » więcej 2022-12-08, godz. 20:45 Marznący Ukraińcy dostaną niezbędny sprzęt dzięki polsko-holenderskiej współpracy Dary warte 30 tysięcy euro wyjadą do pogrążonego w wojnie Iwano-Frankiwska na Ukrainie dzięki współpracy opolskiego i holenderskiego okręgu klubu Lions… » więcej 2022-12-08, godz. 20:00 W Namysłowie pamiętają o Janie Nowickim. Aktor wielokrotnie gościł w tym mieście Namysłów wspomina zmarłego wczoraj (07.12) Jana Nowickiego. Aktor wielokrotnie gościł w mieście przy okazji wydarzeń kulturalnych, a także wziął w nim… » więcej 2022-12-08, godz. 18:15 Pierwsze choinki już stoją w domach. W tym roku przykładamy większą wagę do ich ceny Na ulicach Opolszczyzny widać coraz więcej punktów sprzedaży choinek. Choć do świąt zostały jeszcze ponad 2 tygodnie, sprzedawcy nie narzekają na nud… » więcej 2022-12-08, godz. 17:45 "Świąteczna paczka dla seniora" od dzieci i seniorów z Opola Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Opolu i opolscy seniorzy na chwilę zostali elfami świętego Mikołaja. Produkty spożywcze, chemiczne i drobna… » więcej 2022-12-08, godz. 17:00 Opolscy niepełnosprawni mogą korzystać z dopłat do wynajmu lub kupna mieszkania Dobiega końca podpisywanie umów na dwa programy między opolskim oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a starostami z całego… » więcej 2022-12-08, godz. 16:45 Zabił byłą sympatię, choć mówił, że kocha. "Nie planowałem zabójstwa, chciałem ją tylko nastraszyć" Mówił, że kochał i scyzorykiem chciał tylko nastraszyć swoją byłą sympatię, skończyło się tragicznie. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »