Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-20, 08:30 Autor: Grzegorz Frankowski

Epidemia nie zatrzymała działań kietrzańskiego stowarzyszenia "Jesteśmy Wyjątkowi". Cały czas prowadzi ono rehabilitację podopiecznych

Pomieszczenia stowarzyszenia ,,Jesteśmy Wyjątkowi
Pomieszczenia stowarzyszenia ,,Jesteśmy Wyjątkowi'' - [fot: Elżbieta Domerecka]
Pomieszczenia stowarzyszenia ,,Jesteśmy Wyjątkowi
Pomieszczenia stowarzyszenia ,,Jesteśmy Wyjątkowi'' - [fot: Elżbieta Domerecka]
Pomieszczenia stowarzyszenia ,,Jesteśmy Wyjątkowi
Pomieszczenia stowarzyszenia ,,Jesteśmy Wyjątkowi'' - [fot: Elżbieta Domerecka]
Działające od siedmiu lat w Kietrzu stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej "Jesteśmy Wyjątkowi", mimo pandemii i obostrzeń sanitarnych stara się cały czas zapewnić kompleksową pomoc swoim podopiecznym.
- Każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia i specjalistycznej rehabilitacji. Robimy, co możemy, by zapewnić dzieciom odpowiednią opiekę – mówi Elżbieta Domerecka ze stowarzyszenia.

- Na chwilę obecną mamy w stowarzyszeniu rehabilitację ruchową z elementami SI, są też zajęcia wzmacniające, jak również uspakajające i wyciszające. Takie dzieci potrzebują też logopedy, neurologopedy, psychologa, przy czym u nas w stowarzyszenie na chwilę obecną takich specjalistów nie mamy. W tym roku chcieliśmy uruchomić neurologopedę i psychologa, ale pandemia na razie nam to uniemożliwia. Dzieci nierehabilitowane tracą pewne swoje nabyte umiejętności, a do tego nie możemy doprowadzić.

Stowarzyszenie prowadzi zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci w miejscowej szkole podstawowej.

- Mamy stworzone cztery pomieszczenia. Przy czym jedno jest dostosowane do rehabilitacji dla dzieci. Jest bardzo dobrze zaopatrzone w sprzęt do terapii SI. Mamy wałki, mamy materace, huśtawki, mamy wszelaki sprzęt, za pomocą którego te dzieci mogą ćwiczyć.

Dodajmy, że stowarzyszenie "Jesteśmy Wyjątkowi" z Kietrza swoją działalność opiera w głównej mierze na wpłatach pieniędzy od rodziców podopiecznych. Aby pozyskać dodatkowe fundusze prowadzi również zbiórkę na stronie www.pomagam.pl .
Elżbieta Domerecka
Elżbieta Domerecka

Wiadomości z regionu

2021-05-15, godz. 20:30 W opolskiej "Ostrodze" po raz pierwszy rywalizowano dziś w konkursie skoków przez przeszkody na otwartym hipodromie W Opolu dziś (15.05) pierwszy dzień rywalizacji w ramach otwartych regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody. » więcej 2021-05-15, godz. 19:55 Raport dnia: W regionie przybyło 117 nowych zakażeń i odnotowano 8 zgonów. Od soboty obowiązują łagodniejsze obostrzenia… 117 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W regionie zmarło też 8 osób chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-15, godz. 19:30 Śmiertelny wypadek w Kadłubie. Nie żyje motocyklista Motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Kadłub w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-05-15, godz. 19:00 Przez grę w golfa gmina Gogolin chce promować się wśród samorządowców z całego kraju Władze gminy Gogolin chcą przez zabawę i sport promować gospodarczą różnorodność tego terenu. W czerwcu planują zorganizować pierwsze mistrzostwa kraju… » więcej 2021-05-15, godz. 18:50 Od dziś możliwe projekcje filmowe i teatralne na świeżym powietrzu Od dziś (15.05) na świeżym powietrzu możliwe będą projekcje filmowe czy teatralne. Z zachowaniem reżimu sanitarnego na zewnątrz swoją działalność edukacyjną… » więcej 2021-05-15, godz. 18:00 Opole: w amfiteatrze trwają przygotowania do wyjątkowego wydarzenia upamiętniającego rocznicę wybuchu III Powstania… W opolskim amfiteatrze trwają przygotowania do jutrzejszego (15.05) koncertu z okazji 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. 'Moja ziemio wyśniona'… » więcej 2021-05-15, godz. 17:30 Wypadek w Mochowie na trasie Prudnik - Głogówek. Ranne dziecko [AKTUALIZACJA] Mamy ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Mochów. » więcej 2021-05-15, godz. 17:00 Poznaj historię śląskiej bitwy o paliwo w czasie nocnego zwiedzania Członkowie Stowarzyszenia Blechhammer-1944 z Kędzierzyna-Koźla zapraszają na nocne zwiedzanie wystaw poświęconych tzw. śląskiej bitwie o paliwo. W niezwykłej… » więcej 2021-05-15, godz. 16:30 Opole ponownie zamieniło się w plan zdjęciowy. Są utrudnienia w ruchu, jednak mieszkańcy podchodzą do nich ze zr… Od dziś (15.05) w centrum Opola można napotkać utrudnienia komunikacyjne. Część ulic jest zamykana dla ruchu kołowego i pieszego z powodu zdjęć do serialu… » więcej 2021-05-15, godz. 16:10 Opolanie ruszyli do restauracji i pożegnali maseczki na świeżym powietrzu. "Nie będziemy za nimi tęsknić" Od dziś (15.05) obowiązują łagodniejsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Główne zmiany to brak konieczności noszenia maseczek na świeżym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »