Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-19, 14:36 Autor: Katarzyna Doros

Ruszył pilotażowy punkt szczepień powszechnych w obiekcie lodowiska Toropol. "To egzamin dla nas wszystkich z odpowiedzialności i skuteczności działania państwa" [ZDJĘCIA, FILM]

Ruszył pilotażowy punkt szczepień powszechnych na opolskim lodowisku Toropol
Ruszył pilotażowy punkt szczepień powszechnych w Opolu, w hali lodowiska Toropol. Pierwsi chętni do zaszczepienia się przeciw COVID-19 pojawili się przed wejściem do obiektu kilka minut po godzinie 7:00. Dziennie punkt będzie mógł obsłużyć nawet 1800 chętnych.
- Od czwartku lub piątku były zapisy dla mojego rocznika 1959. Taka była rejestracja, tak się zarejestrowaliśmy i idziemy - mówi jedna z kobiet.

- Chcemy się zarejestrować, mamy aktywną receptę. Wybrałem ten punkt szczepień, bo mam blisko i jestem z Opola - dodaje mężczyzna, który był drugi w kolejce.

- Jestem zapisana dzisiaj na 8:00. Okazja była, że się dostaliśmy na dzisiaj w tym punkcie. Mieliśmy do wyboru inne punkty w powiecie opolskim, ale tutaj mamy blisko i dogodny dojazd pociągiem - mówi starsze małżeństwo.

- Duża jest kolejka. Przyjechałam z Namysłowa, miałam odległy termin szczepienia, a zależy mi na czasie i udało się przyspieszyć - dodaje jedna z kobiet.

- Mam nadzieję, że otwarcie tego punktu szczepień będzie dobrym początkiem dla pozostałych 12 punktów, które przygotowywane są w naszym regionie - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Mam nadzieję również, że szybkość i tempo szczepienia będzie przebiegać tutaj na Toropolu, a za chwilę w pozostałych 12 punktach w naszym województwie szybko i sprawnie.

- Mamy tutaj 10 boksów, które są już przygotowane do rozpoczęcia procesu szczepienia. Dlaczego mówimy o pilotażu? Dlatego, żeby zobaczyć jak trwa proces organizacji szczepień dla innych naszych 12 punktów - dodaje Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Narodowy Program Szczepień to egzamin dla nas wszystkich z odpowiedzialności i skuteczności działania państwa - mówi poseł PiS Violetta Porowska. - To wszystko jest finansowane z pieniędzy rządowych i realizowane pod nadzorem rządu. Ten punkt tutaj w Opolu jest punktem, który ma potencjał jednego z większych w Polsce. 1800 szczepień dziennie to bardzo dużo. Średnio około 1000 do 1500 szczepień dziennie są realizowane maksymalnie w takich punktach w Polsce.

- Nie mamy jeszcze informacji o kolejnych dostawach szczepionek, ale na pewno w poniedziałek za tydzień takie samo szczepienie będzie - mówi Tomasz Halski, kierownik punktu szczepień na Toropolu. - Mamy informację, że rzeczywiście będą nam udostępniane te szczepionki i będziemy na bieżąco informować czy w środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę są kolejne w tym tygodniu szczepienia. Myślę, że nie bez kozery się to nazywa pilotaż. Zaletą szczepionki Moderny jest to, że jest dłuższy czas przechowywania niż Pfizera, dlatego jesteśmy pewni, przekonani, że żadna dawka się nie zmarnuje, mamy to już przetestowane w naszej przychodni "Śródmieście".

Przypomnijmy, w sobotę (17.04) do punktu na Toropolu trafiło 1000 dawek szczepionki Moderna. Jak informuje dr Tomasz Halski, kierownik punktu w Toropolu są jeszcze wolne miejsca na szczepienia dziś i jutro.
ludzie
Sławomir Kłosowski, Robert Bryk
Violetta Porowska
Tomasz Halski

Wiadomości z regionu

2021-05-06, godz. 13:56 Kaczka krzyżówka na wolności. Nietypowa akcja w zakładzie karnym w Nysie Teren zakładu karnego w Nysie wybrała sobie na dom kaczka krzyżówka. Ptak uwił gniazdo na ściółce z kory sosnowej obok warsztatu konserwacyjnego, kilka… » więcej 2021-05-06, godz. 13:30 Nie brakuje chętnych na rehabilitację po COVID-19. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie powoli się zapełnia 21 dni - tyle średnio trwa rehabilitacja pacjentów po przejściu COVID-19 w Opolski Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Placówka pierwszych chorych przyjęła… » więcej 2021-05-06, godz. 13:06 Po maturze z języka angielskiego. Nastolatkowie oceniają egzamin jako łatwy, ale niektórych zaskoczyło wypracowan… Po egzaminach z języka polskiego i matematyki przyszedł czas na maturę z języka angielskiego. Egzamin, który ma sprawdzić umiejętność rozumienie ze słuchu… » więcej 2021-05-06, godz. 13:00 Dzielnicowy z Namysłowa nie dopuścił do tragedii Policjant z Namysłowa uratował mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. » więcej 2021-05-06, godz. 11:00 Ukrył narkotyki w bagażniku auta i w piwnicy. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia Policjanci ze Strzelec Opolskich na jednej z posesji w tym powiecie zabezpieczyli blisko 40 sadzonek konopi innych niż włókniste. Narkotyki były ukryte w bagażniku… » więcej 2021-05-06, godz. 10:54 MZ: W regionie aż 21 osób z COVID-19 zmarło, a prawie 200 zaraziło się. Znów ponad 500 zgonów w całej Polsce [… 21 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 184 nowe infekcje odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia podał dzisiaj (06.05) informacje o 6431… » więcej 2021-05-06, godz. 09:49 Po południu zamknięty zostanie przejazd kolejowy przy Alei Przyjaźni w Opolu Od godziny 17.00 do poniedziałku (10.05) zamknięty będzie przejazd kolejowy przy Alei Przyjaźni. Utrudnienia spowodowane są remontem, jaki na linii prowadzą… » więcej 2021-05-06, godz. 09:47 Na Wrocławskiej w Brzegu zginęła 20-latka Minionej nocy przy ulicy Wrocławskiej w Brzegu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła 20-letnia kobieta. » więcej 2021-05-06, godz. 09:17 Porozumienie rozpoczyna cykl konferencji regionalnych. Pierwsza odbędzie się w Opolu - Chodzi o to, żeby ważne tematy krajowe i międzynarodowe poruszać także w regionach - tak o cyklu konferencji regionalnych Porozumienia, który dziś (06.05)… » więcej 2021-05-06, godz. 09:00 Meble w chłodni. Rumuńscy kierowcy zatrzymani przez WITD 6 tysięcy złotych kary grozi rumuńskiemu przewoźnikowi, którego ciężarówki zatrzymali opolscy mundurowi Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówki-chłodnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »