Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-09, 15:33 Autor: Piotr Wójtowicz

Niebiesko-złote makiety lwów stanęły przed opolskim ratuszem

Niebiesko złote makiety lwów stanęły przed opolskim ratuszem [fot.P.Wójtowicz]
Niebiesko złote makiety lwów stanęły przed opolskim ratuszem [fot.P.Wójtowicz]
Niebiesko złote makiety lwów stanęły przed opolskim ratuszem [fot.P.Wójtowicz]
Niebiesko złote makiety lwów stanęły przed opolskim ratuszem [fot.P.Wójtowicz]
Przed opolskim ratuszem stanęły lwy. Dwie, metrowej wysokości, makiety w kolorach złoto-niebieskich to część akcji promocyjnej, która przypomina, że po 25 latach do opolskiego zoo powróciły te królewskie zwierzęta. Na konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji, stojąc przy makietach zapraszali do odwiedzenia wybiegu dla dzikich kotów, który będzie czynny od najbliższego poniedziałku.
- Lwy są już dzisiaj do zobaczenia na opolskim rynku - mówił prezydent Opola odnosząc się do makiet zwierząt, które stanęły przed ratuszem. - Opole stało się miastem królewskim, a to dzięki temu, że lwy pojawiły się naszym ogrodzie - podsumował.

- Można żartobliwie powiedzieć, że zeszły z herbu Gdańska i zagościły w Opolu - dodał Łukasz Śmierciak, który zapewniał, że przez najbliższe dwa tygodnie makiety będzie można zobaczyć przed wejściem do ratusza.

Oprócz tego na opolskim ratuszu będzie wyświetlana reklama o powrocie dzikich kotów do ZOO. Dodajmy, że w ogrodzie zamieszkały dwa lwy oraz tygrys. Akcja promocyjna zachęcająca do wizyty w ZOO będzie prowadzona w całym mieście. Makiety mają pojawić się w różnych częściach stolicy województwa, a także w regionie. Natomiast iloma takimi lwami miasto obecnie dysponuje - tego dokładnie nie wyjaśniono. Na razie "na stanie" są dwa.
Lwy przez ratuszem

Wiadomości z regionu

2021-05-07, godz. 20:45 "Setna rocznica III powstania śląskiego - panorama powstań śląskich". W Opolu stanęła wystawa w formie fotoplas… Panorama powstań śląskich, to wystawa na wzór fotoplastykonu upamiętniająca setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Złożona z ośmiu elementów ekspozycja… » więcej 2021-05-07, godz. 20:10 Raport dnia: 205 nowych zakażeń w regionie i ponad 6 tysięcy w kraju. Wciąż jest wysoka liczba zgonów z powodu COVID-19… 205 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (07.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-07, godz. 20:00 Rodzic pyta, czy cztery sprawdziany w pierwszym tygodniu powrotu uczniów do szkół to dobry pomysł? Kuratorium odpowiada… - Cztery duże sprawdziany w pierwszym tygodniu powrotu do nauki stacjonarnej i niezapowiedziane kartkówki, których można się spodziewać. Czy tak właśnie… » więcej 2021-05-07, godz. 18:30 Ogłaszała, że odda dziecko do adopcji i naciągała mężczyzn w internecie. Kamila Z. dopuściła się 21 przestępstw… Kamila Z., która publikowała w internecie anonse o gotowości oddania dziecka do adopcji i dopuściła się w sumie 21 przestępstw, może trafić do więzienia… » więcej 2021-05-07, godz. 18:15 Uciążliwym objazdem będziemy jeździć dłużej? Kolejne opóźnienie przy budowie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie… Wszystko wskazuje na to, że przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu nie zakończy się w sierpniu. Według umowy między miastem… » więcej 2021-05-07, godz. 18:15 W asyście kompani honorowej policji pożegnano mł. asp. Michała Kędzierskiego. Funkcjonariusz został śmiertelnie… W Raciborzu pożegnano mł. asp. Michała Kędzierskiego, który we wtorek (04.05) został śmiertelnie postrzelony w trakcie policyjnej interwencji. W uroczystościach… » więcej 2021-05-07, godz. 18:00 Ciężarówka w rowie na drodze wojewódzkiej, potrącenie rowerzystki w Opolu W miejscowości Kup, na drodze wojewódzkiej 461 w kierunku Brynicy i Jełowej samochód ciężarowy wpadł do rowu. » więcej 2021-05-07, godz. 17:00 Jest akt oskarżenia w sprawie o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Do 10 lat więzienia grozi Krzysztofowi M, który w grudniu ubiegłego roku podczas imprezy w mieszkaniu miał ciężko ranić nożem właściciela lokalu. Prokuratura… » więcej 2021-05-07, godz. 16:30 Pijana urzędniczka przyszła do pracy w nyskim urzędzie miejskim. Burmistrz na razie nie komentuje sprawy Kompletnie pijana w pracy była jedna z urzędniczek nyskiego magistratu. Do takiej sytuacji doszło 27 kwietnia. » więcej 2021-05-07, godz. 16:15 Więcej szczepionek w Kędzierzynie-Koźlu. Punkt masowy będzie działał także w niedzielę. "Wypełniony kwestionariusz… Dodatkowa dawka preparatów firmy Pfizer trafiła do punktu szczepień masowych w Kędzierzynie-Koźlu. W tym tygodniu szczepionych ma być niemal tysiąc osób… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »