Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-08, 13:30 Autor: Witold Wośtak

Marek Masnyk nie będzie już zasiadał w Radzie Miasta Opola. Zrezygnował, bo chce skupić się na pracy na uczelni

Prof. Marek Masnyk i Arkadiusz Wiśniewski [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Prof. Marek Masnyk i Arkadiusz Wiśniewski [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Profesor Marek Masnyk zrezygnował z mandatu radnego Rady Miasta Opola. Rektor Uniwersytetu Opolskiego zrzekł się tej funkcji po 2,5 roku.
Jak uzasadnia, nie da się wykonywać tak różnych obowiązków z dobrym efektem w czasach pandemii.

- Kiedy podejmuję się jakichś zadań, chcę to robić na sto procent i w trudnym okresie walki z koronawirusem musiałem dokonać rachunku sumienia - mówi Radiu Opole prof. Masnyk, który należał do Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Musiałem zadać sobie pytanie, czy da się pogodzić pracę radnego z obowiązkami rektora. Uznałem, że moim podstawowym zadaniem jest troska o uczelnię, bezpieczeństwo finansowe pracowników, sprawy studenckie i naukowe. Myślę natomiast, że nie będzie uszczerbkiem dla rady miasta, jeśli ktoś zastąpi mnie i będzie działać bardziej aktywnie w radzie, niż czyniłem to ja.

Zgodnie z przepisami, miejsce prof. Masnyka może zająć kandydatka z następną największą liczbą głosów w wyborach z 2018 roku. - To Anna Tabisz z okręgu Śródmieścia i Starego Miasta - tłumaczy Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola.

- Pan prezydent przekazał tę informację. Z tego co wiem, on już rozmawiał z panią Tabisz. Podejrzewam, że Anna Tabisz potrzebuje trochę czasu na oswojenie się z tą informacją i przygotowanie się do podjęcia decyzji. Z moich informacji wynika, że jeszcze nie podjęła jednoznacznej decyzji, bo sytuacja jest dość wyjątkowa i niespodziewana.

Zdaniem Sowady, dotychczasowa działalność Anny Tabisz sugeruje, że byłaby ona bardzo dobrą radną.
Marek Masnyk
Łukasz Sowada

Wiadomości z regionu

2021-04-12, godz. 14:45 Kupił konsolę, dostał toster. Oszuści on-line działają cały czas Kupił w sieci konsolę, a dostał... toster. Sprzedawała zabawki po dziecku, straciła prawie 1600 zł. To tylko dwa przykłady osób oszukanych ostatnio na… » więcej 2021-04-12, godz. 14:30 Alkohol i nadmierna prędkość - w weekend na opolskich drogach policja zatrzymała kierowców rażąco łamiących p… Prudniccy policjanci w miniony weekend zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy drogowe. Niechlubnym rekordzistą okazał się… » więcej 2021-04-12, godz. 13:26 Nie żyje Artur Tomala. Burmistrz Gorzowa Śląskiego bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem Nie żyje Artur Tomala, burmistrz Gorzowa Śląskiego. Samorządowiec zakaził się koronawirusem na początku marca. » więcej 2021-04-12, godz. 13:26 Uwaga na oszustwa "na kryptowaluty". Mieszkanka Opola zamiast zarobić, straciła blisko 300 tys. złotych 2 kwietnia do komisariatu policji w Opolu zgłosiła się 65-latka mówiąc, że z jej konta skradziono blisko 300 tysięcy złotych. Dzień wcześniej do mieszkanki… » więcej 2021-04-12, godz. 13:00 Proponował małoletniej seks przez internet. Prokuratura przedstawiła akt oskarżenia Elektroniczna korupcja seksualna osoby małoletniej - taki zarzut usłyszał mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Strzelce Opolskie. Akt oskarżenia trafił już… » więcej 2021-04-12, godz. 12:00 Raport MZ: ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem w kraju i blisko 300 w województwie opolskim [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że minionej doby w kraju koronawirusem zakaziło się 12 013 osób. Na Opolszczyźnie odnotowano 293 nowe infekcje. » więcej 2021-04-12, godz. 11:47 Spowodował kolizję i próbował uciekać. Policjanci z Krapkowic zatrzymali kierowcę na "podwójnym gazie" Policjanci z Krapkowic zatrzymali 41-latka, który 10 kwietnia spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna wyjeżdżając z parkingu… » więcej 2021-04-12, godz. 09:40 Marcin Ociepa o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: "Nie tworzymy alternatywnej dla PiS większości" - Rozmowy z Pawłem Kukizem cały czas są prowadzone, dotyczą wybranych aspektów i są bliskie zakończenia z uzyskaniem konsensusu - przyznał w porannej Loży… » więcej 2021-04-12, godz. 09:29 Wypuścili do stawu w Dobrej ponad 400 kilogramów ryb Ponad 400 kilogramów żywych ryb zostało wpuszczonych do stawu w Dobrej, w gminie Strzeleczki. To miejsce bardzo lubiane przez wędkarzy, ale także cel spacerów… » więcej 2021-04-12, godz. 09:06 Synoptycy ostrzegają przed możliwymi opadami śniegu na południu województwa Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu ostrzega przed możliwymi opadami śniegu w powiatach nyskim i prudnickim, co w godzinach popołudniowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »