Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-30, 10:10 Autor: Katarzyna Plewnia

"Nie ma złośliwości, jest tylko doprecyzowanie zapisów." Beniamin Godyla o poprawkach w Senacie dot. ustawy o szczepieniach

Senator Beniamin Godyla (Koalicja Obywatelska) odpowiada posłance Violetcie Porowskiej (Prawo i Sprawiedliwość), która zarzuciła izbie wyższej parlamentu spowolnienie prac nad nowelą ustawy, umożliwiającą dokonywanie szczepień m.in. przez pielęgniarki.
- Nie umiem powiedzieć, czy ustawa umożliwiająca dokonywanie szczepień m.in. przez pielęgniarki wyszła już z Senatu, ale została przez Senat zatwierdzona z poprawkami. Nasza zmiana do tych zapisów polegała na poszerzeniu katalogu osób, mogących takie szczepienia prowadzić. Senat widział tam lukę, brakowało wyszczególnienia konkretnych zawodów lekarskich - co w ustawie jest konieczne. Nie ma tu złośliwości, tylko doprecyzowanie zapisów - tak w Porannej Loży Radiowej senator Beniamin Godyla (KO) odniósł się do słów posłanki Violetty Porowskiej (PiS), która zarzuciła senatorom spowolnienie pracy nad wspomnianą ustawą.

- Senat widział w tym taką lukę, że w tej ustawie nie były wpisane zawody lekarskie, jakie powinny być. Dopiero jakbyśmy to uchwalili bez tego, to dopiero minister rozporządzeniem by wprowadził te zawody. I myśmy tylko uzupełnili o te zawody, które powinny być, że to ma być lekarz, lekarz dentysta, pielęgniarka, położna, felczer, fizjoterapeuta - wyliczał Beniamin Godyla.

- W Senacie poprawki wprowadzono, być może dziś na posiedzeniu Sejmu ten projekt zostanie włączony do porządku obrad - dodał senator Godyla.

W programie "Uzdrowimy Polskę", jaki w sobotę (27.03) przedstawiła Platforma Obywatelska znalazła się m.in. propozycja prowadzenia szczepień np. przez pielęgniarki czy zwiększenia dostępności testów na koronawirusa.

- Od początku kadencji opozycja proponuje różne rozwiązania, choć te często lądują w koszu - mówił drugi gość Porannej Loży Radiowej, poseł Tomasz Kostuś (Koalicja Obywatelska). - A "Uzdrowimy Polskę" to właśnie jedno z takich rozwiązań - dodał.

- Te propozycje są podzielone na takie dwie części. Część pierwsza to są takie działania bieżące, które należy podjąć natychmiast, w czasie trwania pandemii, a więc np. testowanie. Chodzi o laboratoria do masowego testowania, chodzi o masowe testowanie Polaków. Przypominam, że jesteśmy na szarym końcu, jeżeli chodzi o Europę, jeżeli chodzi o świat w zakresie testowania - mówił Tomasz Kostuś.

- Dostęp do masowego testowania jest standardem w Unii Europejskiej, ale nie w Polsce - dodał poseł.
Beniamin Godyla, senator KO
Tomasz Kostuś, poseł KO

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 07:20 Agata Ozdoba-Błach przegrała ćwierćfinał w Tokio. Ma jeszcze szansę na brąz Pochodząca z Opola judoczka Agata Ozdoba-Błach przegrała po dogrywce z Włoszką Marią Centracchio w ćwierćfinale turnieju kategorii do 63. kilogramów podczas… » więcej 2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »