Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-29, 19:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Pacjenci z innych województw są leczeni w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Nadal wolnych jest 75 miejsc

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. SPZOZ]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. SPZOZ]
Ponad 40 łóżek w szpitalu covidowym w Kędzierzynie-Koźlu zajętych jest przez pacjentów spoza naszego regionu. Najwięcej – z województwa śląskiego. Jest to związane z trudną sytuacją w tym regionie, gdzie zajętych jest ponad 80% łóżek przeznaczonych dla chorych zarażonych koronawirusem.
Dokładnie tydzień temu, 22 marca, do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu trafił pierwszy pacjent z województwa śląskiego. Do dzisiaj takich osób jest 35. To chorzy przewożeni ze szpitali w Raciborzu i Gliwicach. Kilka osób jest w bardzo ciężkim stanie i wymagało leczenia na oddziale intensywnej opieki medycznej. Większość chorych to osoby, które mają choroby współistniejące lub wymagają specjalistycznych zabiegów, które wykonują medycy pracujący w kozielskiej placówce.

Poza województwem śląskim kędzierzyńsko-kozielscy pacjenci pochodzą także z dolnośląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.

Nie ma określonej ilości łóżek przeznaczonych dla pacjentów z innych województw. Jak powiedział dyrektor szpitala Jarosław Kończyło, nie odmawiamy przyjęcia chorych, którzy potrzebują pomocy, bez względu na to, w jakim regionie mieszkają.

Dzisiaj w szpitalu w Koźlu przebywa 175 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, w tym 9 pacjentów przebywających na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. W placówce przebywa także 3 dzieci chorych na covid. Wolnych jest 75 łóżek.

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 21:15 Strażacy tym razem pomogli małemu nietoperzowi w wydostaniu się na wolność. Zwierzę schowało się w mieszkaniu za… Opolscy strażacy tym razem pomogli małemu nietoperzowi w wydostaniu się na wolność. Zwierzę miało schować się w ciemnym zakamarku szafy, o czym strażaków… » więcej 2021-07-27, godz. 21:00 Raport dnia: ponad 100 nowych infekcji w kraju. Na Opolszczyźnie zakaziło się 5 osób. Ponad 17 mln Polaków jest w… Pięć nowych zakażeń koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (27.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Remont Alei Wojska Polskiego w Nysie może rozpocząć się jeszcze tego lata. Nie obędzie się bez utrudnień Nyskie starostwo podpisze umowę z wykonawcą remontu alei Wojska Polskiego w stolicy powiatu. Samorząd znalazł brakujące pieniądze potrzebne do realizacji… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Wymień starą kuchenkę czy mikser na sadzonkę albo nasiona Związek międzygminny 'Czysty Region' po raz kolejny organizuje zbiórkę elektroodpadów. Osoby, które wezmą w niej udział, dostaną w zamian sadzonki drzew… » więcej 2021-07-27, godz. 17:30 Rozpoczęła się ekshumacja dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich Rozpoczęły się prace ekshumacyjne na terenie dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich. Nekropolia była używana do lat 40. XX wieku. Chowano… » więcej 2021-07-27, godz. 17:29 Pracowite popołudnie głubczyckich strażaków po opadach deszczu Kilka razy musieli interweniować strażacy z Głubczyc po dzisiejszych opadach deszczu na południu naszego regionu. Na ul. Sosnowieckiej w okolicach młyna została… » więcej 2021-07-27, godz. 17:15 Ciało znalezione w słowackich Tatrach to 24-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla Turysta, którego ciało znaleziono pod ścianą Baraniego Zwornika na Słowacji to 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla. Rodzina potwierdziła tożsamość… » więcej 2021-07-27, godz. 16:50 Sąd umorzył postępowanie wobec Przyjaznego Samorządu. Chodzi o październikowy protest w ramach "Strajku kobiet" Przyjazny Samorząd Powiatu Namysłowskiego nie zostanie ukarany za październikową manifestację na ulicach Namysłowa. Sąd Rejonowy w Kluczborku umorzył postępowanie… » więcej 2021-07-27, godz. 16:02 Ruszyły wypłaty świadczenia 300 plus na szkolną wyprawkę Na Opolszczyźnie ruszyły wypłaty świadczenia 300 plus na szkolną wyprawkę. W ramach pierwszej transzy na rachunki bankowe ponad trzech tysięcy rodziców… » więcej 2021-07-27, godz. 15:30 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zyskał nowy zbiornik na tlen. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo pacjentów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zyskał nowy zbiornik na tlen. Urządzenie ważące blisko 3,5 tony o pojemności ponad 6 tysięcy litrów wkrótce będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »