Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-29, 16:55 Autor: Mariusz Chałupnik

Miejsc dla "naszych" chorych nie braknie. Wojewoda opolski o pacjentach "covidowych" spoza regionu. Kadra onkologii będzie pomagała w szpitalu tymczasowym

Szpital tymczasowy w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Szpital tymczasowy w CWK w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
- Leczymy "covidowych" pacjentów z innych regionów kraju - potwierdza wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. W szpitalu w Nysie przebywają chorzy z Dolnego Śląska, a w lecznicach w Głubczycach i Kędzierzynie-Koźlu z Górnego Śląska.
- Pomagamy tym wszystkim, którzy tej pomocy wymagają - mówi Kłosowski. - W naszym województwie sytuacja jest na tyle stabilna, że tą pomocą służyć możemy. Odbywa się to pod moim ścisłym nadzorem. Reagujemy tak, jak reagować powinien każdy człowiek. Ile możemy, tyle pomagamy.

Jak przekonuje Sławomir Kłosowski sytuacja z zachorowaniami na COVID-19 na Opolszczyźnie jest dużo lepsza niż w ościennych województwach. Wojewoda przyznał, że zgodnie z przewidywaniami w regionie "3 fala będzie spłaszczona". Stąd decyzja o pomocy dla sąsiednich województw.

- Zapewniam jednak, że mamy zachowany bufor bezpieczeństwa pod względem miejsc dla naszych mieszkańców - dodaje Kłosowski. - Bardzo starannie dbam o to, żeby dla mieszkańców województwa opolskiego była bezpieczna granica łóżek OIOM-owych i tlenowych. Tak, aby łóżka dla nikogo na Opolszczyźnie nie zabrakło. Na dziś mamy ponad 200 łózek wolnych do terapii tlenowej i około 30 respiratorowych.

Wojewoda opolski potwierdził, że w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu w tym tygodniu ruszy dodatkowy moduł z 26 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi. Kolejny ma być uruchomiony na początku kwietnia. Do pracy w tym szpitalu zostali skierowani także kolejni medycy. Personel zostanie uzupełniony przez część kadry Opolskiego Centrum Onkologii.

Dodatkowo Sławomir Kłosowski w obawie przed wzrostem zachorowań, do których może dojść podczas Świąt Wielkanocnych, zobligował szefów służb do maksymalnej mobilizacji i przygotowania jak największej liczby łóżek w szpitalu tymczasowym w Opolu.
Sławomir Kłosowski
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2021-06-24, godz. 20:45 Raport dnia: wprowadzono kwarantannę dla osób powracających spoza strefy Schengen. Dotyczy ona osób niezaszczepionych… 4 nowe przypadki zakażeń koronawirusem i zero zgonów zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-24, godz. 20:40 Poranne burze dały się we znaki klientom i pracownikom opolskiego urzędu miasta. W ratusz uderzył piorun Piorun uderzył dziś (24.06) rano (około 5.00) w budynek opolskiego ratusza. - Uderzenie było bardzo mocne, słyszeli je okoliczni mieszkańcy i spowodowało… » więcej 2021-06-24, godz. 19:56 W opolskim zoo przyszły na świat dwie uchatki [ZDJĘCIA] W opolskim zoo pojawiły się nowe mieszkanki. 18 i 19 czerwca na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Obecnie małe samiczki przebywają w pomieszczeniu… » więcej 2021-06-24, godz. 19:29 Trzeci, najwyższy alert burzowy dla części regionu. Wojewoda opolski zwołał sztab kryzysowy. Wszyscy są gotowi na… 'Wszystkie służby muszą być w gotowości'. Wojewoda opolski zwołał wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego w związku z najwyższym, trzecim alertem pogodowym… » więcej 2021-06-24, godz. 19:00 Interwencja opolskiego TOZ. Kot przez 4 lata był przetrzymywany w transporterze. Zwierzę nie mogło się samodzielnie… Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu odebrali kota, którego właściciele przez cztery lata trzymali wyłącznie w małym transporterze. Zwierzę… » więcej 2021-06-24, godz. 18:07 Tragiczne popołudnie w regionie. Nie żyją dwie osoby Do pierwszego zdarzenia doszło w Żędowicach w powiecie strzeleckim. Tam po godzinie 15.00 44-letni mężczyzna wykonujący prace domowe spadł z drabiny. Niestety… » więcej 2021-06-24, godz. 18:00 Na autostradach rozpoczęło się wdrażanie systemu e-toll. Kierowcy na A4 powinni uważać na bramkach, ponieważ mogą… Ministerstwo finansów uruchomiło na autostradach tzw. e-toll, czyli system, który od grudnia zastąpi bramki, również na opolskiej A4. W związku z wdrażaniem… » więcej 2021-06-24, godz. 17:43 Najwyższy alert pogodowy dla 6 powiatów w regionie. Synoptycy prognozują burze z gradem, mogą mieć one charakter … Dla części województwa opolskiego IMGW wydało trzeci, najwyższy pogodowy alert związany z prognozowanymi burzami. Chodzi o 6 powiatów: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-06-24, godz. 16:43 Zaszczep się i wygraj - apeluje CIR. 1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień 1 lipca rozpoczyna się Loteria Narodowego Programu Szczepień. Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody - pieniądze… » więcej 2021-06-24, godz. 16:11 Wojewoda opolski powołał Radę ds. Dorzecza Odry. Eksperci pomogą Wodom Polskim w użeglownieniu rzeki Wojewoda opolski powołał 14-osobową Radę ds. Dorzecza Odry. Jej zadaniem jest doradztwo w kwestiach ulepszenia żeglowności Odry i wykorzystania możliwości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »