Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-27, 16:00 Autor: Daniel Klimczak

Policjanci przyjmują szczepionkę przeciw koronawirusowi. "Szczepimy się dla siebie i dla innych"

Szczepienia służb mundurowych [fot. opolska policja]
Szczepienia służb mundurowych [fot. opolska policja]
Trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi wśród opolskich policjantów. Jako pierwsi preparat firmy AstraZeneca przyjmują od czwartku (25.03) funkcjonariusze, którzy w czasie służby mają bezpośredni kontakt z osobami spoza formacji.
Do tej pory chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało ponad 1400 funkcjonariuszy w regionie. Jak mówi sierż. sztab. Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, podawanie specyfiku odbywa się w terminie, który nie koliduje ze szczepieniami pozostałych uprawnionych do tego grup.

- Aby odciążyć służby medyczne, które w tym czasie również zajmują się szczepieniem mieszkańców naszego województwa, policjanci będą przyjmowali dawki do późnego popołudnia oraz w soboty i niedziele. Jako pierwsi, dawki szczepionek przyjmują policjanci z 1. linii, którzy najczęściej mają bezpośredni kontakt z osobami, które mogą być zakażone. I tak, w czwartek zostało zaszczepionych 56 funkcjonariuszy, w piątek 88, a dziś, w sobotę, planowanych jest kolejnych 52 - tłumaczy.

Według planu, tygodniowo szczepionych ma być około 800 funkcjonariuszy. Ci, którzy dziś przyjęli specyfik wskazują, że robią to, by zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych.

- Jako policjanci, wiedząc jak ważne jest życie i zdrowie, szczepimy się, aby pokonać tego wirusa jak najszybciej i nie rozprzestrzeniać go na innych ludzi - mówi st. post. Adam Kujawa.

- Szczepionka bezbolesna. Szczepię się dla siebie, dla rodziny i dla innych osób, z którymi mam kontakt - przekonuje asp. sztab. Dariusz Bień.

Oprócz policjantów, uprawnieni do przyjęcia szczepionek zostali w tym tygodniu także strażnicy miejscy, strażacy zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, funkcjonariusze straży granicznej, izby skarbowej, straży ochrony kolei i inspekcji transportu drogowego. Łącznie chęć zaszczepienia wyraziło ponad 4 tysiące przedstawicieli tych służb na Opolszczyźnie.
sierż. sztab. Przemysław Kędzior
st. post. Adam Kujawa, asp. sztab. Dariusz Bień

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 21:45 Raport dnia: 10 nowych zakażeń w regionie i ponad 650 w kraju. Pogarsza się sytuacja u naszych południowych sąsiadów… 10 nowych zachorowań potwierdzono dziś (17.09) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 infekcjach. W kraju… » więcej 2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 Uczniowie szkoły podstawowej w Nowej Cerekwi zgłębiają wiedzę z archeologii W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa po raz kolejny w szkole podstawowej w Nowej Cerekwi odbywają się prelekcje dla uczniów i ich rodziców o tematyce archeologicznej… » więcej 2021-09-17, godz. 18:15 Kolejne proekologiczne działania w gminie Głubczyce. "Myślę, więc nie śmiecę" 'Praktyczna lekcja ekologii' dla uczniów szkół podstawowych to kolejne działanie gminy Głubczyce zrealizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej… » więcej 2021-09-17, godz. 17:25 "Pomyślałem sobie, że można tu trochę pokopać". Prace archeologiczne przed wejściem do kościoła w Ujeździe [… Od wczoraj (16.09) trwają prace archeologiczne na placu przed kościołem św. Andrzeja w Ujeździe. Międzynarodowi studenci pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu… » więcej 2021-09-17, godz. 17:12 Uwaga kierowcy! Autostrada A4 zablokowana w kierunku Katowic [AKTUALIZACJA] Kilka minut przed 17.00 na 239 km nitki południowej autostrady zderzyły się dwa pojazdy. » więcej 2021-09-17, godz. 17:00 Ćwiczyli metody udzielania pierwszej pomocy, ale nie tylko. Symulacje medyczne na opolskiej uczelni Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłączył się do obchodów ''Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej''. W ramach wydarzenia studenci z Opola… » więcej 2021-09-17, godz. 15:30 Opole: w Talentowni trwa II edycja Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych Warsztaty z szycia, nauka znaków chińskich czy lekcje muzyki - to tylko część propozycji, z których można skorzystać podczas II edycji Festiwalu Zajęć… » więcej 2021-09-17, godz. 14:15 W niedzielę błogosławiony kardynał Wyszyński zostanie oficjalnie patronem Prudnika i całej gminy. "Bardzo wiele osób… Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński zostanie honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tak zadecydowała dzisiaj (17.09) rada miasta podczas nadzwyczajnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »