Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-27, 12:15 Autor: Mariusz Chałupnik/PAP

Szpital w Głubczycach od dzisiaj przyjmuje tylko zakażonych koronawirusem. Pozostałych chorych z powiatu głubczyckiego przejęło Krapkowickie Centrum Zdrowia

Szpital w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Szpital w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Szpital w Głubczycach, decyzją wojewody opolskiego, został w całości przekształcony na „covidowy”. Do tej pory dla pacjentów zakażonych koronawirusem w placówce było 65 łóżek. Ta baza została powiększona do 110, trzy stanowiska będą respiratorowe.
- Ta decyzja była przez nas spodziewana - mówi Adam Jakubowski, dyrektor szpitala w Głubczycach. – Obecnie mamy 60 zakażonych pacjentów na 65 łóżek przeznaczonych do leczenia COVID-19. Tak to wygląda przy obecnej normie, ponieważ my już wcześniej działaliśmy jako szpital II poziomu z oddziałami „covidowymi”. To była jedna z przesłanek, która skłoniła wojewodę do tego, żebyśmy rozszerzyli działalność i przekształcili się całkowicie w szpital „covidowy”.

Jak dodaje Adam Jakubowski, organizacja pracy szpitala, który w całości będzie podporządkowany leczeniu COVID-19 jest dużym wyzwaniem. Dyrektor szpitala w Głubczycach zaznacza, że placówka będzie gotowa do tego wyzwania.

- Mamy już również zabezpieczony tlen, który jest niezbędny w tego typu terapii – mówi Jakubowski. - Szacujemy, że jak uruchomimy wszystkie łóżka, to dzienne zużycie ciekłego tlenu wyniesie 1,5 tony. Natomiast nasz zbiornik ma pojemność 11 ton, a producent tlenu zapewnił nas, że jego dostawy będą niezagrożone.

Nadal w normalnym trybie będą pracowały Podstawowa Opieka Zdrowotna, poradnie specjalistyczne, nocna i świąteczna opieka, Zakład Diagnostyki Urazowej oraz laboratorium. Nadal w placówce będą prowadzone też szczepienia przeciw COVID-19.

Wojewoda opolski uchylił decyzję o przekształceniu w Krapkowickim Centrum Zdrowia 49 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Decyzja była podyktowana koniecznością zabezpieczenia łóżek internistycznych oraz zapewnieniem opieki zdrowotnej dla pacjentów niecovidowych z powiatu głubczyckiego.
Adam Jakubowski
Adam Jakubowski

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 07:20 Agata Ozdoba-Błach przegrała ćwierćfinał w Tokio. Ma jeszcze szansę na brąz Pochodząca z Opola judoczka Agata Ozdoba-Błach przegrała po dogrywce z Włoszką Marią Centracchio w ćwierćfinale turnieju kategorii do 63. kilogramów podczas… » więcej 2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »