Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-10, 19:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Znaczna część szpitali powiatowych nie wstrzymuje przyjęć pacjentów na zabiegi planowe, ale są wyjątki

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Krapkowicach [fot: Marcin Misiewicz/facebook]
Szpital w Krapkowicach [fot: Marcin Misiewicz/facebook]
Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Większość pacjentów z naszego regionu może być spokojna. Planowane zabiegi i świadczenia medyczne nadal w znacznej części szpitali będą realizowane. Przypomnijmy, że w poniedziałek (08.03) minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował do placówek medycznych, aby wstrzymać przeprowadzanie operacji.
Jedną z placówek, która wstrzymała przyjmowanie pacjentów na zabiegi jest szpital powiatowy w Nysie. - Zdecydowaliśmy, że wstrzymujemy wykonywanie tylko zabiegów endoprotezoplastyki stawów - mówi Norbert Krajczy, dyrektor szpitala w Nysie.

- Te duże zabieg, które zwłaszcza są wykonywane u pacjentów starszych to one niestety powodują to, że te osoby trafią na jedną lub dwie doby na oddział intensywnej terapii. Tam potrzeba jest nie tylko krew, ale także respiratory do leczenia. Zabiegi odwołaliśmy w związku z tym, że nie zawsze możemy zabezpieczyć wolnych miejsc, bo na tym oddziale, gdzie jest 8 łóżek, zazwyczaj jest 8 pacjentów.

Natomiast szpitale w Krapkowicach, Głuchołazach oraz Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup na tę chwilę nie wstrzymują przyjmowania pacjentów. Choć jak podkreślają dyrektorzy placówek, wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.

- Analizując obecną sytuację, zabiegi nie będą odwoływane. Oczywiście będziemy przyglądać się, jak będzie wyglądała ilość przyjmowanych pacjentów i ile będzie ewentualnych zakażeń tych pacjentów w kierunku COVID-19. Sytuacja jest dynamiczna,
ją cały czas monitorujemy. Każdy pacjent, który zgłasza się do nas na zabieg planowy ma wykonywany test antygenowy i jeżeli okaże się, że będzie coraz większa liczba tych wyników pozytywnych, to na pewno ograniczymy wtedy przyjęcia planowe - dodaje Marcin Misiewicz, prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia.

Dodajmy, że jeśli chodzi o szpital hybrydowy w Kędzierzynie-Koźlu, to tam też postanowiono przeprowadzać wszelkie zabiegi.
Norbert Krajczy
Marcin Misiewicz

Wiadomości z regionu

2021-06-14, godz. 07:14 Coraz częściej pacjentami Opolskiego Centrum Onkologii są osoby przed 50. rokiem życia Coraz częściej do Opolskiego Centrum Onkologii trafiają pacjenci przed 50. rokiem życia. Barbara Radecka, ordynator oddziału onkologii klinicznej w OCO zwraca… » więcej 2021-06-13, godz. 20:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie. Więcej wiernych w kościołach, weekend pełen wydarzeń kulturalnych i sportowych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (13.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 227 zachorowaniach… » więcej 2021-06-13, godz. 19:30 Od poniedziałku na Uniwersytecie Opolskim dni otwarte dla tegorocznych maturzystów Uniwersytet Opolski zaprasza przyszłych studentów na dni otwarte. W tym roku, podobnie jak i w ubiegłym, odbędą się one wirtualnie. » więcej 2021-06-13, godz. 19:21 Laureaci XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego zaśpiewali w Komprachcicach 12 laureatów wystąpiło w koncercie finałowym XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego „Wciąż blisko nas' w Komprachcicach… » więcej 2021-06-13, godz. 18:31 Z Odry przy ul. Brzegowej w Opolu wyłowiono zwłoki mężczyzny W Odrze przy ul. Brzegowej znaleziono zwłoki mężczyzny. Jak informuje mł. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, pod numer alarmowy… » więcej 2021-06-13, godz. 17:02 W grodzie rycerskim w Biskupicach koło Byczyny pojawili się rycerze, kupcy i dwórki [ZDJĘCIA] Kupcy, rycerze i damy dworu pojawili się w średniowiecznym grodzie rycerskim w Biskupicach koło Byczyny. W ramach rozgrywanego tam Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2021-06-13, godz. 17:00 Opolskie PiS wybrało delegatów, którzy na krajowym kongresie w lipcu będą wybierać władze partii Opolskie Prawo i Sprawiedliwość wybrało spośród 38 kandydatów 33 delegatów, którzy w lipcu wezmą udział w krajowym kongresie wyborczo-statutowym partii… » więcej 2021-06-13, godz. 15:23 Około pół tysiąca osób uczestniczy w II Charytatywnym Biegu "Śladami Zeflika" w Niezdrowicach. "Pomaganie innym jest… Blisko 500 osób, w tym dzieci wzięło udział II Charytatywnym Biegu 'Śladami Zeflika' w Niezdrowicach. Na zawodników startujących w głównym biegu czekała… » więcej 2021-06-13, godz. 12:45 W Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Opolu przybywa bezdomnych kociąt. Brakuje odpowiedniej karmy W Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Opolu przybywa bezdomnych kociąt. Placówka prosi o pomoc w pozyskaniu odpowiedniej karmy dla maluchów. » więcej 2021-06-13, godz. 12:30 Plac do zabawy i rehabilitacji powstał przy przedszkolu dla niepełnosprawnych maluchów Przy punkcie przedszkolnym „Uśmiech dziecka” w Kędzierzynie-Koźlu powstał specjalny plac, który dla niepełnosprawnych dzieci będzie nie tylko miejscem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »