Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-12, 11:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Będzie więcej łóżek covidowych. Wojewoda opolski wydał decyzje dotyczące funkcjonowania szpitali [ZDJĘCIA, FILM]

Będzie więcej łóżek covidowych. Wojewoda opolski wydał decyzje dotyczące funkcjonowania szpitali
Zwiększenie liczby łóżek w szpitalach oraz wstrzymanie planowego "odmrażania" miejsc w placówce w Białej - to główne decyzje wojewody opolskiego Adriana Czubaka związane z III falą epidemii i rosnącą liczbą zakażeń, także w naszym regionie.
Z danych urzędu wojewódzkiego wynika, że w ciągu ostatnich pięciu dni w regionie łącznie przybyło 782 nowych zakażeń.

- Kilka tygodni temu mówiłem o odmrażaniu szpitali, ale widząc, jak rośnie liczba zakażeń COVID-19, to 25 lutego podjąłem decyzję o wstrzymaniu odmrożenia szpitala w Białej. Pozostawiłem tam nadal w gotowości 55 łóżek covidowych - mówi Adrian Czubak, wojewoda opolski.

- W tym miejscu również szybko zwiększyłem liczbę łóżek o 38 w szpitalu tymczasowym, z czego 10 jest respiratorowych. Dodatkowo wydałem polecenie dla szpitala Vital Medic w Kluczborku na łóżka tylko covidowe. Od poniedziałku ponownie zamrażam łóżka covidowe w szpitalu w Głubczycach.

Jak dodał wojewoda, jeśli wzrost zakażeń nadal będzie się utrzymywał, to zwiększona będzie też liczba łóżek covidowych w Stobrawskim Centrum Medycznym oraz szpitalach w Ozimku, Namysłowie, Krapkowicach i Strzelcach Opolskich.

Wojewoda opolski odniósł się także do zarzutów kierowanych w jego stronę przez opolskich posłów Koalicji Obywatelskiej. Podczas jednej z konferencji prasowych poseł Witold Zembaczyński nazwał szpital tymczasowy w Opolu widmem. Adrian Czubak odpowiedział, że ta placówka została stworzona w miesiąc i służba zdrowia codziennie tam walczy o życie mieszkańców. - Szpital jest i funkcjonuje, sprawnie i skutecznie - mówił wojewoda.

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »