Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-09, 13:20 Autor: Witold Wośtak

RDOŚ w Opolu nie wiedziała o planowanej wycince drzew przy wiadukcie na wyspie Pasieka. Policja nadal wyjaśnia sprawę

Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
"Nie było mowy o wycince drzew" - tak Alicja Majewska, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska odnosi się do sprawy usunięcia 6 kasztanowców przy wiadukcie wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich w Opolu.
Ratusz i Miejski Zarząd Dróg stoją na stanowisku, że nie było zgody na wycinkę. Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych przekonywał o umownych zgodach i pozwoleniach na wykonywane prace w związku z inwestycją.

- W decyzji środowiskowej, a konkretnie charakterystyce przedsięwzięcia, jest pozycja zakresu rzeczowego przedsięwzięcia na obiektach inżynieryjnych, między innymi przy tym wiadukcie - podkreśla Alicja Majewska.

- To rozbiórka i budowa nowego obiektu z dostosowaniem do nowej geometrii torów. Wiadukt faktycznie jest usytuowany w sąsiedztwie skrzyżowania ulicy 11 Listopada i Powstańców Śląskich. Nie było tam natomiast mowy o wycince drzew bezpośrednio związanej z zadaniem.

Adam Leszczyński, rzecznik MZD w Opolu zaznacza, że decyzje dotyczące ewentualnego ubiegania się o odszkodowanie trzeba odłożyć do momentu zakończenia czynności policyjnych.

Z kolei młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu informuje, że dochodzenie jeszcze trwa. Trzeba zebrać dokumenty, aby ocenić, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Być może funkcjonariusze wypowiedzą się w tej sprawie pod koniec tygodnia.
Alicja Majewska

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 Uczniowie szkoły podstawowej w Nowej Cerekwi zgłębiają wiedzę z archeologii W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa po raz kolejny w szkole podstawowej w Nowej Cerekwi odbywają się prelekcje dla uczniów i ich rodziców o tematyce archeologicznej… » więcej 2021-09-17, godz. 18:15 Kolejne proekologiczne działania w gminie Głubczyce. "Myślę, więc nie śmiecę" 'Praktyczna lekcja ekologii' dla uczniów szkół podstawowych to kolejne działanie gminy Głubczyce zrealizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej… » więcej 2021-09-17, godz. 17:25 "Pomyślałem sobie, że można tu trochę pokopać". Prace archeologiczne przed wejściem do kościoła w Ujeździe [… Od wczoraj (16.09) trwają prace archeologiczne na placu przed kościołem św. Andrzeja w Ujeździe. Międzynarodowi studenci pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu… » więcej 2021-09-17, godz. 17:12 Uwaga kierowcy! Autostrada A4 zablokowana w kierunku Katowic [AKTUALIZACJA] Kilka minut przed 17.00 na 239 km nitki południowej autostrady zderzyły się dwa pojazdy. » więcej 2021-09-17, godz. 17:00 Ćwiczyli metody udzielania pierwszej pomocy, ale nie tylko. Symulacje medyczne na opolskiej uczelni Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłączył się do obchodów ''Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej''. W ramach wydarzenia studenci z Opola… » więcej 2021-09-17, godz. 15:30 Opole: w Talentowni trwa II edycja Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych Warsztaty z szycia, nauka znaków chińskich czy lekcje muzyki - to tylko część propozycji, z których można skorzystać podczas II edycji Festiwalu Zajęć… » więcej 2021-09-17, godz. 14:15 W niedzielę błogosławiony kardynał Wyszyński zostanie oficjalnie patronem Prudnika i całej gminy. "Bardzo wiele osób… Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński zostanie honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tak zadecydowała dzisiaj (17.09) rada miasta podczas nadzwyczajnej… » więcej 2021-09-17, godz. 14:00 "Książka za worek śmieci" - taka akcja odbędzie się w całym kraju, także w Opolu na kąpielisku Bolko Jutro (18.09) w 16 miastach wojewódzkich osoby, które jako pierwsze zarejestrują się i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu otrzymają książki. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »