Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-27, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Opolskie gminy znów torpedowane rozsyłanymi masowo petycjami. Tym razem piszą je przeciwnicy szczepień, obostrzeń sanitarnych i GMO

"Nie dla sieci 5G" w Opolu - archiwum [fot.M.Matuszkiewicz]
"Nie dla sieci 5G" w Opolu - archiwum [fot.M.Matuszkiewicz]
Urząd Miejski w Grodkowie [fot. UM Grodków]
Urząd Miejski w Grodkowie [fot. UM Grodków]
Urzędy gmin na Opolszczyźnie po raz kolejny otrzymują petycje wysyłane masowo do samorządów w całym kraju. Tym razem chodzi o żywność modyfikowaną genetycznie, czy koronawirusa.
Po ubiegłorocznych wnioskach o pełną intronizację Jezusa Chrystusa na króla Polski, teraz do urzędów wpływają pisma wzywające do podjęcia uchwały popierającej list otwarty "Alarm! STOP zabójczemu GMO - STOP niebezpiecznej szczepionce". Autorka innej petycji, określająca się prezydentem obywatelskim Tymczasowej Rady Stanu Narodu Polskiego, apeluje z kolei o znoszenie przez samorządy obostrzeń związanych z pandemią. Jeszcze inne pismo określa z kolei szczepienia przeciw COVID-19 jako eksperyment naukowy, a jego autor sugeruje, że rząd powinien uzyskać od producentów szczepionek gwarancje odpowiedzialności za ewentualne powikłania po podaniu specyfiku.

Petycje te wpłynęły ostatnio do Grodkowa. Radni zdecydowali jednak o ich nieuwzględnieniu. Jak mówi przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji Czesław Maślanka, chodzi między innymi o to, że zawarte w nich żądania wykraczają poza kompetencje gminy.

- Każdy obywatel powinien sam zadecydować, czy będzie szczepiony, czy nie. Na dzień dzisiejszy mówienie, że szkodzi, nie szkodzi, jest pochopne. Nie można stwierdzić, w jakim ona stopniu jest szkodliwa. Gmina i komisja nie mają uprawnień, żeby zmuszać do szczepień. To samo dotyczy również kwestii GMO - wyjaśnia.

Dodajmy, że petycje te otrzymał również m.in. nyski magistrat. Tamtejsi radni podjęli jednak w ich sprawie taką samą decyzję jak radni z Grodkowa.
Czesław Maślanka

Wiadomości z regionu

2021-04-20, godz. 20:00 Brzeski szpital potrzebuje pościeli, poduszek i kołder. Lecznica prowadzi zbiórkę Brzeski szpital apeluje do mieszkańców o pomoc. Lecznica potrzebuje pościeli, a także poduszek, kołder i koców, które w ostatnim czasie ulegają szybszemu… » więcej 2021-04-20, godz. 19:30 Opolscy farmaceuci pomogą w rozwinięciu punktów szczepień. Uniwersytecki Szpital Kliniczny podpisał umowę z Okręgową… Blisko 140 farmaceutów z Opolszczyzny szkoli się w szczepieniach przeciw COVID-19. Osoby te będą mogły podjąć współpracę z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym… » więcej 2021-04-20, godz. 19:00 Punkt masowych szczepień w Kluczborku najprawdopodobniej w tym tygodniu nie rozpocznie działalności Kluczborski punkt szczepień masowych przeciw COVID-19 jest już gotowy, ale pozostaje na razie nieczynny. Na stronie internetowej tamtejszego magistratu możemy… » więcej 2021-04-20, godz. 18:19 Opole: punkt szczepień na lodowisku Toropol jednak przyjmie jutro pacjentów. Udało się zamówić kolejne dawki szc… - Będziemy jutro jednak szczepić pacjentów na opolskim Toropolu - taką informację przekazał nam przed chwilą dr Tomasz Halski, prezes przychodni Śródmieście… » więcej 2021-04-20, godz. 18:15 Nowy żłobek w Dobrodzieniu przyjął 30 dzieci. Obostrzenia epidemiologiczne wpłynęły na przełożenie otwarcia Udało się otworzyć nowy, gminny żłobek 'Kraina Uśmiechu' w Dobrodzieniu. Trzeba było przesunąć moment przyjęcia dzieci z racji obostrzeń epidemiologicznych… » więcej 2021-04-20, godz. 17:57 Wypadek na A4. Utrudnienia w ruchu na wysokości Krapkowic [AKTUALIZACJA] Autostrada A4 zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia występują między punktem poboru opłat Dąbrówka, czyli węzłami Opole Południe i Krapkowice. Według… » więcej 2021-04-20, godz. 16:30 Samorząd pielęgniarek i położnych obchodzi 30-lecie powstania. "To bardzo trudna praca" Mija 30 lat od powołania do życia samorządu pielęgniarek i położnych. Reprezentuje on najliczniejszą, bo ponad 300-tysięczną grupę wśród osób wykonujących… » więcej 2021-04-20, godz. 16:15 Urodziła dziecko w toalecie i je tam zostawiła. Noworodek się utopił, a kobieta usłyszała prawomocny wyrok Sąd Apelacyjny we Wrocławiu obniżył karę i prawomocnie skazał na 4 lat więzienia Sabinę W. za to, że po porodzie zostawiła noworodka w toalecie, który… » więcej 2021-04-20, godz. 15:24 Młodzi marynarze z Kędzierzyna-Koźla wyruszyli w rejs. Na pokładzie Daru Młodzieży poznają żeglarski fach Uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu wypłynęli w 30-dniowy rejs Darem Młodzieży. To forma praktyk, jakie muszą odbyć… » więcej 2021-04-20, godz. 15:09 Opole: szczepień przeciwko COVID- 19 na lodowisku Toropol jutro nie będzie. Punkt czeka na nową dostawę szczepionek - Jutro (20.04) punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu nie będzie przyjmował pacjentów - taką informację przekazał nam dr Tomasz Halski, prezes… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »