Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-17, 18:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolskie zoo czeka na nowych lokatorów. Już niedługo zamieszkają w nim dwa lwy afrykańskie oraz tygrys syberyjski

Wybieg dla lwów i tygrysów w opolskim ogrodzie zoologicznym
Po 24 latach w opolskim zoo ponownie zamieszkają dwa lwy afrykańskie oraz tygrys syberyjski. Wybiegi dla nich są już prawie gotowe. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, a ich przyszli opiekunowie przeszli już specjalne szkolenie. Nowi lokatorzy powinni pojawić się tam na wiosnę. Zwiedzający będą mogli zobaczyć je prawdopodobnie po świętach wielkanocnych.
- Budowa wybiegów trwała od połowy 2019 roku i zakończyła się pod koniec ubiegłego roku. Dużą uwagę przywiązaliśmy do tego, aby te wybiegi były jak najbardziej naturalne, oddające warunki, w jakich te zwierzęta żyją - mówi Miłosz Bogdanowicz, rzecznik prasowy opolskiego zoo.

- Zwierzęta będą miały trzy wybiegi zewnętrzne i trzy wybiegi wewnętrzne. Co ważne, na tych wybiegach będą mogli je podziwiać turyści. Teraz trwają ostatnie prace wykończeniowe związane między innymi z montażem podestów i półek dla tych dużych kotów. One są bardzo istotne, ponieważ lwy i tygrysy lubią obserwować świat z wysokości. Lubią podziwiać okolicę i co się wokół nich dzieje.

Jednak trzeba pamiętać o tym, że lwy i tygrysy należą do pierwszej grupy zwierząt najbardziej niebezpiecznych. Potrzebne jest odpowiednie zabezpieczenie ich oraz zwiedzających, dlatego opolskie zoo przygotowało specjalne ogrodzenia.

- Są bardzo wysokie płoty i są również pastuchy elektryczne, żeby zwierzęta za bardzo się nie zbliżały. Trzeba też pamiętać, że technologia i sprzęt to jedno, ale również ważne jest przeszkolenie ludzi. Dlatego też przyszli opiekunowie tych zwierząt pojechali do kilku ogrodów zoologicznych, aby na szkoleniach zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Dodatkowo po złagodzeniu obostrzeń zoo planuje wprowadzić specjalne godziny karmienia czy też pokazów, podczas których zwiedzający będą mogli podziwiać nowych lokatorów.
Miłosz Bogdanowicz 1
Miłosz Bogdanowicz 2

Wiadomości z regionu

2021-02-27, godz. 21:45 Raport dnia: Od dziś nowe zasady na granicach z Czechami i Słowacją, a do zasłaniania ust i nosa można używać jedynie… 120 nowych zachorowań i 5 zgonów wśród zakażonych koronawirusem, którzy zmagali się z chorobami współistniejącymi. To bilans ostatniej doby pandemii… » więcej 2021-02-27, godz. 18:13 Nowe obostrzenia dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Na przejściach granicznych na Opolszczyźnie nie ma jednak… Od dziś (27.02) obowiązują nowe zasady wjazdu do Polski z Czech i Słowacji. Osoby przyjeżdżające z tych krajów muszą odbyć 10-dniową kwarantannę. » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Wielkie ściganie w Polskiej Nowej Wsi. Ruszyła kolejna edycja Kierowcy Roku Opolszczyzny Ponad 30 załóg rywalizowało dziś (27.02) w ramach zawodów Kierowcy Roku Opolszczyzny. Impreza na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi to pierwszy tego typu start… » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Przy muzeum w Koźlu będzie nowy parking Przy Muzeum Ziemi Kozielskiej mają powstać nowe miejsca parkingowe. Urząd miasta Kędzierzyna-Koźla przygotował koncepcję zagospodarowania terenu tak, aby… » więcej 2021-02-27, godz. 16:30 Opolanie na ogół stosują się do nowych zasad sanitarnych. Ci, którzy nadal będą używać przyłbic czy szalików… Od dziś (27.02) zmieniają się zasady mające na celu ograniczanie transmisji koronawirusa. Przyłbicami, chustami czy szalikami nie można już zakrywać ust… » więcej 2021-02-27, godz. 16:00 Starostwo powiatowe w Głubczycach organizuje powtórkę przed maturą w Zespole Szkół Ogólnokształcących Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach otrzymał dodatkowe godziny nauczania dla tegorocznych maturzystów na przedmioty z rozszerzenia, a także… » więcej 2021-02-27, godz. 15:00 Opolskie gminy znów torpedowane rozsyłanymi masowo petycjami. Tym razem piszą je przeciwnicy szczepień, obostrzeń… Urzędy gmin na Opolszczyźnie po raz kolejny otrzymują petycje wysyłane masowo do samorządów w całym kraju. Tym razem chodzi o żywność modyfikowaną genetycznie… » więcej 2021-02-27, godz. 12:45 Cisek: urzędnicy zza biurka mogą sprawdzić prędkość kierowców jadących przy szkole w Łanach Przy szkole w Łanach, w gminie Cisek, pojawiła się elektroniczna tablica wyświetlająca prędkość samochodów, które poruszają się po drodze obok podstawówki… » więcej 2021-02-27, godz. 12:16 Tragiczny wypadek w Jaryszowie. Zginął 74-letni motorowerzysta [AKTUALIZACJA] Do śmiertelnego wypadku motorowerzysty doszło na drodze między Jaryszowem a Zimną Wódką. 74-letni mężczyzna spadł ze skutera i zmarł na skutek ciężkiego… » więcej 2021-02-27, godz. 12:14 Nowi żołnierze opuścili koszary opolskiej brygady logistycznej. Przysięgę wojskową złożyło dziś 60 elewów 60 elewów służby przygotowawczej złożyło dziś (27.02) w Opolu przysięgę wojskową. Wśród nich jest 11 kobiet. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »