Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-11, 15:45 Autor: Witold Wośtak

"Iskierka" otwarta. Gmina Gorzów Śląski zaadaptowała piętro remizy i ma 50 miejsc dla najmłodszych dzieci [ZDJĘCIA]

Otwarcie Publicznego Żłobka "Iskierka" w Gorzowie Śląskim [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka "Iskierka" w Gorzowie Śląskim [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka "Iskierka" w Gorzowie Śląskim [fot. Witold Wośtak]
Otwarcie Publicznego Żłobka "Iskierka" w Gorzowie Śląskim [fot. Witold Wośtak]
Uroczyście otwarto dziś (11.02) Publiczny Żłobek "Iskierka" w Gorzowie Śląskim. Miejsce opieki dla 50 najmłodszych dzieci znajduje się na piętrze remizy OSP.
Pierwotnie magistrat chciał stworzyć klub dziecięcy, ale plany zostały zweryfikowane po przetargu, kiedy jedyna oferta była trzykrotnie wyższa niż budżet na ten cel. - Mamy bardzo fajne miejsce, a czekaliśmy na ten dzień bardzo długo - mówi Joanna Kukurowska-Fabianek, dyrektor żłobka.

- Sale są wyposażone w nowoczesny sprzęt. Mamy łazienki, sanitariaty, a także kuchnię, której na razie nie będziemy uruchamiać ze względu na niewielką liczbę dzieci. Na tę chwilę mamy zapewniony catering. W przyszłości z pewnością będziemy karmić dzieci na miejscu, bo mamy pomieszczenia kuchenne i własne naczynia. Chciałabym, żeby w tej placówce od drzwi pachniało kuchnią.

Burmistrz Artur Tomala ocenia drogę do otwarcia żłobka jako długą i wyboistą. - Lokalizacja jest dobra, bo blisko leży przedszkole, a obok przecina się droga krajowa z wojewódzką, co ułatwi dowóz dzieci - dodaje.

- Były brane pod uwagę również inne nasze obiekty, jednak wiedziałem doskonale, że za chwilę pojawi się problem z zagospodarowaniem pomieszczeń na piętrze remizy. Wiedząc, jakie są wymogi ustawowe - techniczne - dotyczące żłobka, najłatwiej i najszybciej było zaadaptować to miejsce. Od razu były pomieszczenia typu sala, zaplecze kuchenno-socjalne i magazynowe.

Teresa Barańska, wicewojewoda opolski, podkreśla, że aktualnie rządowy program Maluch Plus trafia również do gmin wiejskich.

- Wspaniała sprawa i rozwojowy temat dla rodziny z myślą o najmłodszych. Rodzice mogą realizować się pod względem zawodowym, jak i spełniać swoje oczekiwania względem macierzyństwa i tacierzyństwa. Teraz mają gdzie pozostawić swoje pociechy pod profesjonalną opieką.

Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa regionalnych struktur partii, zwraca z kolei uwagę na rozwój opieki żłobkowej w województwie opolskim.

- Od 2016 do 2020 roku przeznaczyliśmy ponad 33 miliony złotych i dzięki tym pieniądzom na Opolszczyźnie powstało 30 nowych placówek. To 1550 nowych miejsc żłobkowych dla maluchów.

Gmina Gorzów Śląski otrzymała na otwarcie żłobka promesę wartą 1,25 miliona złotych z programu Maluch Plus
Joanna Kukurowska-Fabianek
Artur Tomala
Teresa Barańska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »