Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-23, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Opolski ZUS wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2020 rok

Opolski ZUS wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2020 rok [mat. ZUS]
Opolski ZUS wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2020 rok [mat. ZUS]
Opolski ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowej PIT za 2020 rok do blisko 270 tysięcy osób, głównie emerytów i rencistów. Taką korespondencję do końca lutego otrzyma każdy, kto w ubiegłym roku przynajmniej raz pobrał świadczenie z ZUS.
- Formularze PIT każdego klienta zostaną przekazane przez ZUS do odpowiedniego urzędu skarbowego - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego. - Zdecydowana większość formularzy PIT trafi do rąk emerytów i rencistów. Oprócz nich, odbiorcami formularzy będą osoby, które w ostatnich 12 miesiącach pobierały zasiłki chorobowe, macierzyńskie, opiekuńcze czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne.

- Jeśli przesyłka z PIT nie dotrze do końca lutego lub odbiorca będzie miał obiekcje co do zawartości formularza, powinien to zgłosić w placówce Zakładu, która wypłacała w minionym roku konkretne świadczenie - dodaje Sebastian Szczurek. - W szczególnych przypadkach ZUS może wydać duplikat deklaracji PIT wcześniej przed dostarczeniem jej drogą pocztową. Taki duplikat można otrzymać w każdej placówce ZUS.

Dodajmy, że w tym roku ZUS nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku. Takie osoby otrzymają PIT 11A, a zwrot nadpłaty podatku nastąpi w ciągu 45 dni od złożenia zeznania podatkowego.
Sebastian Szczurek cz.1
Sebastian Szczurek cz.2

Wiadomości z regionu

2021-03-01, godz. 20:45 Raport dnia: ponad połowę mniej zakażeń koronawirusem niż wczoraj. Spada także liczba zgonów 84 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i zero przypadków śmiertelnych zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo… » więcej 2021-03-01, godz. 20:15 Straż graniczna pilnuje przestrzegania nowych obostrzeń. 235 osób bez odpowiednich zaświadczeń Funkcjonariusze Straży Granicznej w Opolu kontrolowali w trakcie weekendu przestrzeganie nowych obostrzeń przy wjeździe z Czech i Słowacji. » więcej 2021-03-01, godz. 19:12 Grypa ptaków w Piątkowicach. Zakażony był łabędź Przypadek grypy ptaków potwierdzili specjaliści z Puław u łabędzia odłowionego na jazie w okolicach elektrowni w Piątkowicach w gminie Łambinowice. » więcej 2021-03-01, godz. 19:02 Wojewódzkie obchody 1 marca w Opolu. Władze regionu i miasta oddały cześć żołnierzom wyklętym [ZDJĘCIA] Przedstawiciele władzy rządowej w regionie, opolskiego ratusza, Instytutu Pamięci Narodowej oraz 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczcili pamięć o bohaterach… » więcej 2021-03-01, godz. 19:00 Finał kontroli NFZ w szpitalach w Nysie i Krapkowicach. Czy tamtejsi samorządowcy mieli prawo do szczepienia w grupie… Zakończyły się kontrole Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzone w nyskim i krapkowickim szpitalu. Postępowania wszczęto po tym, gdy pojawiły się wątpliwości… » więcej 2021-03-01, godz. 18:45 Na pace rusztowania, na wadze... prawie dwa razy więcej, niż pozwalają przepisy Prawie dwa razy więcej niż powinien ważył bus zatrzymany przez mundurowych Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Autem transportowane były metalowe… » więcej 2021-03-01, godz. 18:15 Najpierw za głośno imprezował, potem za schodami próbował się ukryć przed policją Policjanci ze Strzelec Opolskich zostali wezwani do jednego z mieszkań, z którego miały dobiegać niepokojące hałasy. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce… » więcej 2021-03-01, godz. 17:41 Opole: Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu przy ulica Struga. Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski mówi stanowczo "… Opolska Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu w ciągu ulicy Struga i Reymonta. Patronem mostu są 'Żołnierze Wyklęci', jednak przedstawiciele Lewicy chcą, aby… » więcej 2021-03-01, godz. 17:30 Nowoczesna domaga się wykreśleń z KK. Chodzi o świeckie państwo Przedstawiciele Nowoczesnej domagają się świeckiego państwa i wykreślenia artykułu 196 o obrazie uczuć religijnych z Kodeksu Karnego. Poseł Witold Zembaczyński… » więcej 2021-03-01, godz. 16:30 Gościęcin i Kędzierzyn-Koźle - tu również pamiętają o żołnierzach podziemia antykomunistycznego W Gościęcinie, w gminie Pawłowiczki i w Kędzierzynie-Koźlu upamiętniono działaczy podziemia antykomunistycznego, członków formacji 'Olimpia' należącej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »