Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-21, 16:45 Autor: Daniel Klimczak

Czy jest szansa, by pociągi dalekobieżne zatrzymywały się na przystanku obok jeziora Otmuchowskiego? Liczą na to właściciele ośrodków

Przystanek kolejowy Otmuchów Jezioro [fot. Daniel Klimczak]
Przystanek kolejowy Otmuchów Jezioro [fot. Daniel Klimczak]
Stacja kolejowa w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Stacja kolejowa w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Stacja kolejowa w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Stacja kolejowa w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańcy Otmuchowa chcą, by pociągi dalekobieżne, które w tym roku powróciły na magistralę podsudecką, zatrzymywały się także na przystanku Otmuchów Jezioro.
Na dziś jeden z dwóch pociągów uruchamianych przez PKP Intercity zatrzymuje się w Otmuchowie. Mowa o TLK Kormoran relacji Polanica Zdrój - Olsztyn. Drugi ze składów, TLK Sudety kursujący między Jelenią Górą a Warszawą ma postój w Paczkowie. Nawet gdyby zatrzymywał się na stacji w Otmuchowie, to z dworca do ośrodków wypoczynkowych nad jeziorem trzeba przejść około 3 kilometrów. Zdaniem Damiana Płaczka, właściciela jednego z ośrodków to niewykorzystanie potencjału uruchomionych niedawno połączeń.

- Do nas nad jezioro się ciężko dostać. Ani autobus żaden po prostu nie jeździ, szynobus tylko jeździ w soboty i niedziele. Korzyść w tym byłaby tak samo dla Intercity. Ludzie będą mogli z każdego końca kraju przyjechać nad nasze piękne jezioro, wypocząć. Tak samo wędkarzy wielu dawniej przyjeżdżało - przekonuje.

Zapytany o możliwość zwiększenia liczby postojów, przewoźnik wskazuje, że rozważa dodatkowe zatrzymanie pociągu TLK Sudety na stacji w Otmuchowie. Rzecznik PKP Intercity Katarzyna Grzduk zapowiada jednak, że plany te nie dotyczą przystanku nad jeziorem.

- Spółka nie planuje zatrzymań na stacji Otmuchów Jezioro z uwagi na bliskość postoju w Otmuchowie. Do stacji Otmuchów Jezioro podróżni mogą się dostać pociągiem spółki Polregio, który funkcjonuje w ramach oferty "Wspólny bilet" - dodaje.

Problem polega jednak na tym, że pociągi regionalne kursują na tej linii jedynie w weekendy. Podróżni, którzy wówczas chcieliby skorzystać z takiego rozwiązania, po przyjeździe do Otmuchowa o 11:16, na pociąg w kierunku jeziora musieliby czekać ponad 3 godziny.

Mieszkańcy nie składają jednak broni i swoim problemem chcą zainteresować także parlamentarzystów.
Damian Płaczek
Katarzyna Grzduk

Wiadomości z regionu

2021-03-05, godz. 07:40 W opolskich przedszkolach za 3 tygodnie rusza rekrutacja. Może nie starczyć miejsca dla wszystkich dzieci Za trzy tygodnie (22.03) startują zapisy do przedszkoli w Opolu. W tym roku dla 3-latków przygotowano ponad 3800 miejsc. To nie oznacza jednak, że każdy dziecko… » więcej 2021-03-05, godz. 07:16 Spalił się magazyn fermy drobiu niedaleko Korfantowa. Nikt nie ucierpiał Przez całą noc strażacy walczyli z pożarem kurnika w miejscowości Włostowa w powiecie nyskim. Ogień w drewnianym magazynie pojawił się wczoraj (04.03)… » więcej 2021-03-04, godz. 20:30 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i regionie. Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku COVID-19 1 zgon i 266 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-03-04, godz. 20:30 Zima wraca na Opolszczyznę? IMGW ostrzega przed oblodzeniem i opadami śniegu Niskie temperatury wystąpią w całym regionie, a opady śniegu na południu Opolszczyzny. » więcej 2021-03-04, godz. 19:45 Braki kadrowe już są, a za dwa lata problem będzie znacznie poważniejszy. OCRM apeluje o utworzenie kierunku ratownik… Za 2 - 3 lata może zabraknąć ratowników medycznych. Czarny scenariusz kreśli Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. Jego władze wnioskują do przedstawicieli… » więcej 2021-03-04, godz. 19:18 4 marca to Światowy Dzień Otyłości. Pandemia nie pomaga w walce z kilogramami Trzy na pięć osób w Polsce mają problem z nadwagą lub z otyłością. Specjaliści alarmują, że ten problem coraz częściej dotyka dzieci. Według Światowej… » więcej 2021-03-04, godz. 19:00 "Są umowne zgody i pozwolenia na wykonywane prace". Ciąg dalszy sprawy wycinki drzew na Pasiece w Opolu, rzecznik PKP… 'Wszystkie prace są prowadzone zgodnie z umową i obowiązującymi przepisami'. To komentarz PKP Polskich Linii Kolejowych odnośnie wycinki 6 młodych i zdrowych… » więcej 2021-03-04, godz. 17:30 Policjanci przeprowadzili na drogach Opola i powiatu akcję "Prędkość" Zbyt szybka jazda jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Opolu przeprowadzili więc wczoraj akcję… » więcej 2021-03-04, godz. 17:10 Agnieszka Zagola ma już nową pracę. Teraz będzie kierowała służbą zdrowia Agnieszka Zagola została prezesem spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia. Po tym jak w lutym zwolniono ją z funkcji wiceprezesa spółki Zamek Moszna, ofertę… » więcej 2021-03-04, godz. 17:00 Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. "Ciągle uczyliśmy się tego wirusa" 4 marca 2020 roku potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu pierwszy pacjent z COVID-19… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »