Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-20, 12:51 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu wznowił przyjęcia pacjentów bez koronawirusa

Janusz Ciszewski, Jacek Mazur i Jarosław Kończyło na konferencji w sprawie odmrożenia szpitala [fot. A. Pospiszyl]
Janusz Ciszewski, Jacek Mazur i Jarosław Kończyło na konferencji w sprawie odmrożenia szpitala [fot. A. Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu wznowił dzisiaj przyjęcia pacjentów, którzy nie są zarażeni koronawirusem. Częściowe odmrożenie placówki spowodowało, że dla pacjentów covidowych przeznaczonych jest 156 łóżek, dla wszystkich innych – 204. Wznowione są przyjęcia na planowe zabiegi a także istnieje możliwość prowadzenia porodów rodzinnych.
- Trzy oddziały są w formie hybrydowej, czyli w części są pacjenci niecovidowi, a w części chorzy z koronawirusem – mówi dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych. – Ta zmiana dotyczy oddziału dziecięcego, ginekologiczno-położniczego i oddziału neonatologicznego. Części covidowe są całkowicie oddzielone od części niecovidowej. Pacjenci nie będą się stykać, dojście do tych oddziałów jest odrębne.

Rodzice małych pacjentów pediatrii będą mieli możliwość pozostania z dziećmi w szpitalu.

- Pacjenci planowi są przyjmowani do szpitala poprzez izbę przyjęć – mówi kierownik oddziału ratunkowego dr Janusz Ciszewski. – U wszystkich tych pacjentów wykonywany jest test antygenowy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Szpitalny oddział ratunkowy, który będzie zaopatrywał stany zagrożenia życia i zdrowia, będzie działał tak, jak przed rozpoczęciem pandemii.

Testowani są także rodzice dzieci pozostających na pediatrii. Badania nie będą przechodzić partnerzy biorący udział w porodach rodzinnych, pod warunkiem, że mieszkają razem z kobietą w jednym gospodarstwie domowym i jej wynik testu był negatywny.

Obecnie 8 miejsc do intensywnej opieki jest przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem, 1 – dla niecovidowych.

- Kończymy właśnie remonty sal operacyjnych i wybudzeniowej, wiec sytuacja się niedługo zmieni – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala. – Oczywiście jedno łóżko "oiomowe" dla pacjentów niecovidowych jest, ale będziemy zabezpieczać tych pacjentów po operacjach, jeśli będzie tego wymagał ich stan, na sali wybudzeniowej, która będzie miała pięć miejsc.

Mimo częściowego odmrożenia szpitala punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nadal działa w budynkach lecznicy przy ul. Judyma w śródmieściu.
Jacek Mazur
Janusz Ciszewski
Jarosław Kończyło

Wiadomości z regionu

2022-09-25, godz. 13:44 Jarosław Kaczyński na Opolszczyźnie. "W ciągu siedmiu lat udało się wzmocnić państwo" Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedza dzisiaj (25.09) województwo opolskie. Trwa spotkanie z mieszkańcami Nysy. » więcej 2022-09-25, godz. 12:53 W tym samym miejscu. Kolejna ciężarówka przewróciła się na remontowanym odcinku A4 Duże utrudnienia w ruchu na autostradzie A4. Kilka minut po godzinie 12:00 na wysokości węzła Strzelce Opolskie, na 281 kilometrze w kierunku Katowic (to remontowany… » więcej 2022-09-25, godz. 12:00 Budowa radaru meteorologicznego na Górze św. Anny coraz bliżej Budowa dwóch nowych stacji radarowych - w Użrankach w woj. warmińsko-mazurskim oraz na Górze św. Anny na Opolszczyźnie - to najbliższe plany inwestycyjne… » więcej 2022-09-25, godz. 12:00 Święto Chleba w niedzielę (25.09) w Strzelcach Opolskich Świętowanie rozpocznie się o godz. 13:00 wymarszem korowodu koron żniwnych sprzed budynku strzeleckiego starostwa do Parku Renardów, gdzie zaplanowano wiele… » więcej 2022-09-25, godz. 10:45 Sezon narciarski na horyzoncie. Prawdopodobnie miłośnicy białego szaleństwa głębiej sięgną do portfela Choć do sezonu narciarskiego zostało jeszcze sporo czasu, to fani białego szaleństwa już zaczynają się martwić, jaki on będzie - przede wszystkim pod… » więcej 2022-09-25, godz. 10:40 Akcja zakończona sukcesem. Kilkanaście godzin trwały poszukiwania 84-latka, który wyszedł na grzyby Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-letniego mężczyzny, który wczoraj (24.09) wyszedł na grzyby i zaginął w lesie. Poszukiwania były prowadzone… » więcej 2022-09-25, godz. 10:00 Ponad 6 tysięcy 90-latków mieszka w naszym województwie. Takie osoby wymagają wsparcia Na Opolszczyźnie mieszka najwięcej osób powyżej 90. roku życia. Tak wynika z najnowszych danych Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021… » więcej 2022-09-25, godz. 10:00 W Jasienicy Dolnej będą wspominać św. Maksymiliana Kolbe Mija 81 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Uroczystości rocznicowe zaplanowano w Jasienicy Dolnej w gminie Łambinowice » więcej 2022-09-25, godz. 09:00 W niedzielę dożynki gminy Tarnów Opolski W ramach obchodów uhonorowane zostaną osoby zasłużone dla rozwoju i promocji gminy. » więcej 2022-09-25, godz. 07:10 W Sebastianeum chcą być w pełni niezależni energetycznie. Kolejne innowacyjne rozwiązania w Kamieniu Śląskim Ośrodek Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim jest aktualnie energetycznie samowystarczalny w 80%. Taka niezależność jest możliwa dzięki powstałej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »