Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-20, 12:51 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu wznowił przyjęcia pacjentów bez koronawirusa

Janusz Ciszewski, Jacek Mazur i Jarosław Kończyło na konferencji w sprawie odmrożenia szpitala [fot. A. Pospiszyl]
Janusz Ciszewski, Jacek Mazur i Jarosław Kończyło na konferencji w sprawie odmrożenia szpitala [fot. A. Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu wznowił dzisiaj przyjęcia pacjentów, którzy nie są zarażeni koronawirusem. Częściowe odmrożenie placówki spowodowało, że dla pacjentów covidowych przeznaczonych jest 156 łóżek, dla wszystkich innych – 204. Wznowione są przyjęcia na planowe zabiegi a także istnieje możliwość prowadzenia porodów rodzinnych.
- Trzy oddziały są w formie hybrydowej, czyli w części są pacjenci niecovidowi, a w części chorzy z koronawirusem – mówi dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych. – Ta zmiana dotyczy oddziału dziecięcego, ginekologiczno-położniczego i oddziału neonatologicznego. Części covidowe są całkowicie oddzielone od części niecovidowej. Pacjenci nie będą się stykać, dojście do tych oddziałów jest odrębne.

Rodzice małych pacjentów pediatrii będą mieli możliwość pozostania z dziećmi w szpitalu.

- Pacjenci planowi są przyjmowani do szpitala poprzez izbę przyjęć – mówi kierownik oddziału ratunkowego dr Janusz Ciszewski. – U wszystkich tych pacjentów wykonywany jest test antygenowy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Szpitalny oddział ratunkowy, który będzie zaopatrywał stany zagrożenia życia i zdrowia, będzie działał tak, jak przed rozpoczęciem pandemii.

Testowani są także rodzice dzieci pozostających na pediatrii. Badania nie będą przechodzić partnerzy biorący udział w porodach rodzinnych, pod warunkiem, że mieszkają razem z kobietą w jednym gospodarstwie domowym i jej wynik testu był negatywny.

Obecnie 8 miejsc do intensywnej opieki jest przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem, 1 – dla niecovidowych.

- Kończymy właśnie remonty sal operacyjnych i wybudzeniowej, wiec sytuacja się niedługo zmieni – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala. – Oczywiście jedno łóżko "oiomowe" dla pacjentów niecovidowych jest, ale będziemy zabezpieczać tych pacjentów po operacjach, jeśli będzie tego wymagał ich stan, na sali wybudzeniowej, która będzie miała pięć miejsc.

Mimo częściowego odmrożenia szpitala punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nadal działa w budynkach lecznicy przy ul. Judyma w śródmieściu.
Jacek Mazur
Janusz Ciszewski
Jarosław Kończyło

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 17:00 "Będziemy musieli być w tych trudnych czasach kreatywni". Wojewódzka Rada Rynku Pracy rozpoczęła nową kadencję Wzrost bezrobocia, spadek liczb ofert pracy i niepewność gospodarcza - między innymi z takimi problemami będzie musiała zmierzyć się Wojewódzka Rada Rynku… » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej 2021-02-24, godz. 12:02 Są wyniki sondy w sprawie placów zabaw do remontu. Cztery takie miejsca w Opolu zostaną zrewitalizowane Opolanie zdecydowali, które place zabaw będą remontowane. Swój głos mogli oddać w internetowej sondzie, w sumie wzięło w niej udział 1400 osób. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »