Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-13, 13:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Za tydzień szpital w Kędzierzynie-Koźlu zacznie przyjmować chorych niecovidowych. "W przyszłą środę będziemy gotowi"

Konferencja prasowa, na której ogłoszono odmrożenie szpitala w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Konferencja prasowa, na której ogłoszono odmrożenie szpitala w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Od 20 stycznia szpital w Kędzierzynie-Koźlu zacznie działać jako placówka hybrydowa, czyli poza pacjentami covidowymi będzie przyjmować także tych, którzy nie są zarażeni koronawirusem. Decyzję o odmrożeniu szpitala wczoraj (12.01) po południu podjął wojewoda opolski. Obecnie dyrekcja placówki przygotowuje plan otwarcia oddziałów dla pacjentów.
- W przyszłą środę będziemy gotowi na przyjęcie chorych bez koronawirusa – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. - 156 to będą miejsca covidowe i 204 niecovidowe. W związku z liczbą pacjentów na neurologii, również neurologia jest objęta covidem i częściowo będą pacjenci covidowi trafiać na oddział ginekologiczny. Pacjenci covidowi-dzieci - takich pacjentów również mamy - one będą trafiać na oddział dziecięcy.

Pacjenci niecovidowi będą przyjmowani na oddziały ginekologiczno-położniczy, laryngologiczny, okulistyczny, urologiczny, chirurgiczny, pediatryczny i ortopedyczny. 9 miejsc na oddziale intensywnej terapii będzie przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem, jedno – dla chorego niezarażonego COVID-19.
Jarosław Kończyło

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 18:30 Malowanie ławek i praca przy zieleni. Dłużnicy kluczborskiej spółdzielni mogą odpracować zaległości Możliwość odpracowania długu daje swoim mieszkańcom Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku. » więcej 2021-02-24, godz. 17:00 "Będziemy musieli być w tych trudnych czasach kreatywni". Wojewódzka Rada Rynku Pracy rozpoczęła nową kadencję Wzrost bezrobocia, spadek liczb ofert pracy i niepewność gospodarcza - między innymi z takimi problemami będzie musiała zmierzyć się Wojewódzka Rada Rynku… » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »