Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-11, 09:13 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Szczepienie medyków w Kędzierzynie-Koźlu idzie sprawnie. Zaszczepieni są też pracownicy MOPS-u i sanepidu

Szczepienie na Covid-19 [fot. A. Liszka]
Szczepienie na Covid-19 [fot. A. Liszka]
Ponad 400 dawek szczepionki zużyli medycy ze szpitala covidowego w Kędzierzynie-Koźlu. Od końca grudnia trwa tam akcja szczepienia grupy 0, a za kilka dni rozpocznie się szczepienie chętnych z grupy 1. Wśród pracowników szpitala i podmiotów świadczących usługi bezpośrednio na terenie tej placówki, ponad 55% osób chce się zaszczepić w Kędzierzynie-Koźlu. Część personelu, osoby pracujące z więcej niż jednym podmiocie medycznym, została już zaszczepiona w innych placówkach.
- Na wyszczepienie 60% chętnych zużyliśmy prawie 400 dawek – mówi doktor Jacek Mazur, zastępca ds. medycznych dyrektora szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

- Pozostałymi dawkami zaszczepiliśmy kilka większych podmiotów z terenu powiatu, pracowników MOPS-u, pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, firm Helimed, PAKS, PZU. Wyszczepiliśmy również wszystkich chętnych pracowników sanepidu.

Do tej pory kozielski szpital otrzymał tyle dawek szczepionki, ile zamówił – 75 w pierwszej transzy i 50 w drugiej. Szczepienia odbywają się codziennie w 3 puntach i wykonują je 4 zespoły.

- Wykonaliśmy jedno szczepienie osoby spoza grupy zero, z powodu realnej groźby zmarnowania szczepionki – mówi Jacek Mazur. - Pacjentka, która zgłosiła się na szczepienie, została zdyskwalifikowana i ostatnia dawka została realnie zagrożona zutylizowaniem, w związku z czym w sytuacji awaryjnej telefonicznie została poproszona osoba spoza grupy 0.

Zaszczepiona została osoba z grupy 1, członek najbliższej rodziny medyka pracującego w kozielskim szpitalu.

Do tej pory żadna z zaszczepionych w Kędzierzynie-Koźlu osób nie ma objawów ubocznych po szczepieniu. Medycy ze szpitala covidowego apelują o zapisywanie się na szczepienia, gdy tylko będzie to możliwe.
Jacek Mazur (część 1)
Jacek Mazur (część 2)

Wiadomości z regionu

2021-04-13, godz. 20:00 12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19 Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy… » więcej 2021-04-13, godz. 19:00 Opolskie Centrum Rehabilitacji będzie przyjmowało chorych na COVID-19. Wojewoda: to odpowiedź na przewidywania związane… Od przyszłego tygodnia Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie rozpoczyna przyjęcia osób chorych na COVID-19. Takie informacje potwierdził na konferencji… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Wojewoda symbolicznie oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. "Pamięć jest najważniejsza" [ZDJĘCIA, FILM] - Pamięć o ludziach, którzy na nieludzkiej ziemi zostali w podstępny sposób zamordowani jest najważniejsza - powiedział Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Od przyszłego wtorku zmiany w ruchu w okolicach ul. Torowej w Opolu. Powodem jest modernizacja linii kolejowej Z powodu modernizacji linii kolejowej na odcinku Opole Groszowice - Opole Zachodnie szykują się zmiany w ruchu kołowym. Od przyszłego wtorku (20.04) do 4 maja… » więcej 2021-04-13, godz. 17:30 Rehabilitacja po przechorowaniu koronawirusa jak sanatorium? Wiele osób zajmuje miejsce, a nie ma powikłań Czy na rehabilitację po zakażeniu koronawirusem trafiają wyłącznie osoby potrzebujące pomocy? Wiadomo, że przechorowaniu COVID-19 towarzyszy coraz więcej… » więcej 2021-04-13, godz. 17:00 Zmarł Krzysztof Szymczyk. Był między innymi korektorem w nto oraz mistrzem polskiej ortografii 'We wtorek, 13 kwietnia zmarł Krzysztof Szymczyk, przez wiele lat korektor w nto. Mistrz ortografii, dobry, życzliwy kolega, niezwykle wrażliwy i prawy człowiek'… » więcej 2021-04-13, godz. 16:00 Pomoc osobom w kwarantannie lub izolacji wciąż trwa. Można dzwonić i prosić o zakupy spożywcze czy leki Osoby trafiające na izolację lub kwarantannę domową mogą liczyć na wsparcie. Pomoc w zrobieniu zakupów czy też wyprowadzenie psa oferuje wiele organizacji… » więcej 2021-04-13, godz. 15:30 Prokurator Generalny wniósł kasację od wyroku w sprawie gwałcenia i znęcania się nad trzema dziewczynkami z Krap… Jest kasacja od wyroku sądu apelacyjnego w sprawie gwałcenia trzech małych dziewczynek z Krapkowic i znęcania się nad nimi. Na taki krok zdecydował się… » więcej 2021-04-13, godz. 15:00 Kwarantanna w przedszkolu nr 10 w Brzegu. Zajęcia stacjonarne w jednej z grup częściowo zawieszone Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 10 w Brzegu zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej 2021-04-13, godz. 14:00 Otel - to nowy funkcjonariusz "na czterech łapach" w opolskim garnizonie policji. Będzie służył w Strzelcach Opol… Po kilkumiesięcznym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach do strzeleckiej komendy zawitał nowy pies służbowy Otel. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »