Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-24, 15:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: restauracje gotowe są na przyjmowanie zamówień świątecznych. Na klientów liczą też rękodzielnicy i cukiernicy

Barszcz z uszkami [fot. pixabay.com]
Barszcz z uszkami [fot. pixabay.com]
Restauracje i galerie artystyczne gotowe są na przyjmowanie zamówień świątecznych [fot.M.Matuszkiewicz]
Restauracje i galerie artystyczne gotowe są na przyjmowanie zamówień świątecznych [fot.M.Matuszkiewicz]
Restauracje i galerie artystyczne gotowe są na przyjmowanie zamówień świątecznych [fot.M.Matuszkiewicz]
Restauracje i galerie artystyczne gotowe są na przyjmowanie zamówień świątecznych [fot.M.Matuszkiewicz]
Barszcz czerwony, uszka czy panierowany karp. Opolanie mogą już składać zamówienia na dania świąteczne. Dla wielu restauracji to jedyna możliwość odrobienia strat spowodowanych pandemią.
- Na szczęście mieszkańcy o nas pamiętają i są na tyle życzliwi, że nie pozwalają nam się zamknąć - mówi Waldemar Lisowski, właściciel "Zajazdu u Dziadka".

- Mamy już pierwsze zamówienia na dania wigilijne. Niektórzy są do nas bardzo mocno przywiązani i już wcześniej dzwonili i pytali, czy już mamy ofertę, czy jest już gotowa. Nawet wczoraj dzwoniła do mnie pani i mówi, że chce tylko od nas uszka i od nikogo więcej.

W galerii "Biały Kruk" mieszkańcy mogą zakupić nie tylko ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych fundacji "Dom", ale również zastawę czy prezenty.

- Klienci się o te rzeczy świąteczne pytają, przychodzą i kupują. Niedługo Mikołajki, a więc upominki dla najmłodszych też już są kupowane. Myślę, że w tym roku ten czas świąteczny będzie nieco inny, dlatego będziemy dbać o siebie i swoich najbliższych. Takimi rękodzielniczym upominkiem z pewnością sprawimy wiele przyjemności. Wielu klientów jest przywiązanych do naszego stylu i ceni sobie nasze wyroby - dodaje Monika Kawa z galerii "Biały Kruk" w Opolu.

Na klientów liczą także cukiernie, które zaczęły już przyjmować zapisy na świąteczne wypieki.
Waldemar Lisowski
Monika Kawa

Wiadomości z regionu

2021-04-11, godz. 09:30 Opolszczyzna: rozpoczynają się badania naszego nastawienia do cudzoziemców - Badanie formalnie rozpocznie się lada dzień i potrwa kilka miesięcy, a wyniki sondażu poznamy jesienią - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Marek Witek… » więcej 2021-04-10, godz. 20:30 RAPORT DNIA: prawie 25 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Utrzymuje się wysoka liczba zgonów związanych z COV… 24 856 nowych zakażeń koronawirusem zdiagnozowano ostatniej doby w Polsce - przekazało dziś (10.04) Ministerstwo Zdrowia. Od wczoraj zmarło 749 zakażonych… » więcej 2021-04-10, godz. 20:00 Działkowcy z Kluczborka będą mieć nowy parking przy obwodnicy miasta Gmina Kluczbork wybuduje parking dla działkowców przy rondzie na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą powiatową po północnej stronie miasta. » więcej 2021-04-10, godz. 19:29 Do końca wakacji ma być gotowa nowa remiza w Skoroszycach. "Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem" Jeszcze w tym roku zakończy się budowa nowej remizy OSP w Skoroszycach. Do tej pory prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, budynek zyskał już między… » więcej 2021-04-10, godz. 18:04 W Namysłowie rośnie zainteresowanie terapią EEG biofeedback. Seanse pomagają walczyć z negatywnymi neurologicznymi… Powiat namysłowski chce skuteczniej wspierać najmłodszych, którzy odczuwają negatywny wpływ pandemii koronawirusa na sprawność intelektualną. Pomóc w… » więcej 2021-04-10, godz. 17:49 Uroczystości w Kostowie zakończyły tegoroczne oficjalne obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej na Opolszczyź… Kostów w gminie Byczyna to ostatni punkt tegorocznych oficjalnych uroczystości związanych z upamiętnieniem rocznicy katastrofy smoleńskiej w naszym regionie… » więcej 2021-04-10, godz. 17:04 Grabienie, pielenie, kopanie grządek, czyli wiosenne porządki na działkach w Opolu Ruszył sezon działkowy. Opolanie wykorzystali ładną pogodę i licznie pojawili się dziś na ogródkach działkowych, żeby uporządkować grządki po zimie… » więcej 2021-04-10, godz. 16:00 Do brzeskiego muzeum trafiły pamiątki z wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "Jego przyjazd to ważne wydarzenie h… Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wzbogaciło się dziś (10.04) o kolejne eksponaty. To pamiątki z wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który gościł w… » więcej 2021-04-10, godz. 14:30 11. rocznica katastrofy smoleńskiej - z archiwum Radia Opole. Komentarze opolskich polityków dzień po tragedii 11 lat temu doszło do katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Zginęło w niej 96 osób. Polska delegacja 10 kwietnia 2010 roku leciała na obchody 70. rocznicy… » więcej 2021-04-10, godz. 14:20 Opole upamiętniło 11. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem. "10 kwietnia 2010 roku to dzień, który zmienił nas wszystkich"… Msza święta w kościele Franciszkanów oraz złożenie wieńców na placu Wolności. Tak wyglądały tegoroczne opolskie uroczystości upamiętniające 11. rocznicę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »