Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-21, 13:30 Autor: Daniel Klimczak

W Opolu rozpoczęły się przygotowania do świąt. Na rynku stanęła 12-metrowa choinka

Choinka na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Choinka na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Montaż choinki na opolskim rynku [fot. czasnaopole.pl]
Montaż choinki na opolskim rynku [fot. czasnaopole.pl]
Choinka na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Choinka na opolskim rynku [fot. Daniel Klimczak]
Montaż choinki na opolskim rynku [fot. czasnaopole.pl]
Montaż choinki na opolskim rynku [fot. czasnaopole.pl]
Montaż choinki na opolskim rynku [fot. czasnaopole.pl]
Montaż choinki na opolskim rynku [fot. czasnaopole.pl]
W Opolu rozpoczęły się przygotowania do Bożego Narodzenia. Na ulicach miasta można już spotkać pierwsze dekoracje. Dzisiaj (21.11) rano na rynku pojawiło się także świąteczne drzewko.
Jodła, która stanęła przed ratuszem przyjechała z oddalonych o ponad 100 kilometrów Gorzyc leżących tuż przy granicy z Czechami. Jak mówi naczelnik wydziału promocji opolskiego magistratu Łukasz Śmierciak, sprowadzenie choinki do stolicy regionu to niełatwa operacja logistyczna.

- Dzisiaj w nocy specjalnym transportem przyjechała. Jest to wyjątkowo duża choinka, 12-metrowa, przyjechała z gór, jechała całą noc. Waży prawie 3 tony, więc naprawdę duże drzewo. Ono już stanęło na opolskim rynku i dzisiaj zaczęły się również instalacje oświetleniowe montować - tłumaczy.

W pierwszej kolejności ozdoby pojawią się na ulicy Krakowskiej, a następnie na w pozostałej części starówki. W przyszłym tygodniu ma również rozpocząć się zdobienie samej choinki. Montaż dekoracji potrwa do 6 grudnia, jednak miasto będzie sukcesywnie uruchamiać wszystkie zainstalowane wcześniej elementy iluminacji.

Ze względu na trwającą pandemię tegoroczne święta w Opolu odbędą się jednak bez dodatkowych atrakcji. Miasto zrezygnowało z organizacji tradycyjnego jarmarku bożonarodzeniowego i wspólnego rozświetlenia choinki.
Łukasz Śmierciak

Wiadomości z regionu

2020-11-23, godz. 19:00 MEN szykuje zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze. Ma być mniej zadań i mniej lektur W związku z pandemią koronawirusa i wydłużeniem zdalnego nauczania do Świąt Bożego Narodzenia, Ministerstwo Edukacji Narodowej zmienia wymagania dotyczące… » więcej 2020-11-23, godz. 18:27 Czołowe zderzenie dwóch osobówek między Nysą a Korfantowem. Na miejsce leci LPR Czołowe zderzenie samochodów osobowych na trasie między Nysą a Korfantowem na drodze wojewódzkiej nr 407. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie osoby są… » więcej 2020-11-23, godz. 17:45 Marzą o opale na zimę, kurtce czy zapasie żywności. Ponad 200 rodzin ma już swoich darczyńców w ramach Szlachetnej… Marzą o opale na zimę, ciepłych kurtkach czy zapasie żywności. Co roku Szlachetna Paczka dociera do setek tysięcy potrzebujących osób w całym kraju. Choć… » więcej 2020-11-23, godz. 17:15 Honorowi Dawcy Krwi mają swoje święto. Dyrektor RCKiK w Opolu składa życzenia i dziękuje Trwają ogólnopolskie Dni Honorowego Krwiodawstwa. Ten bezcenny lek jest szczególnie ważny w tym roku, kiedy również Polska zmaga się z epidemią korona… » więcej 2020-11-23, godz. 16:00 Politycy PO o wielkich stratach inwestycyjnych dla regionu po ewentualnym wecie Polski dla budżetu UE 'Polska sypie piach w tryby Unii Europejskiej'. Tak o możliwym wecie Polski wobec budżetu wspólnoty mówili na konferencji prasowej politycy Platformy Obyw… » więcej 2020-11-23, godz. 15:15 Ostatni tydzień przygotowań do uruchomienia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu Najpóźniej w sobotę (28.11) mają zakończyć się prace związane z przygotowaniem szpitala tymczasowego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Pierwsi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:00 32-latek uchylał się od zasądzonej odsiadki. Wpadł przez brak maseczki Od dłuższego czasu unikał odsiadki, ale wpadł, ponieważ nie założył maseczki. Mowa o 32-latku, który w miniony weekend został zatrzymany przez namysłowską… » więcej 2020-11-23, godz. 14:15 Osocze ozdrowieńców na wagę złota w walce z COVID-19. "Codziennie kontaktuje się z nami 30-50 osób, które wyzdr… Osocze ozdrowieńców jest teraz równie cenne co krew honorowych dawców. Jeśli ktoś ma już za sobą infekcję COVID-19 i odczeka 28 dni, to może pomagać… » więcej 2020-11-23, godz. 13:00 Ognisko COVID-19 w prudnickim starostwie. Jeden z wydziałów nie przyjmuje klientów Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Prudniku dziś (23.11) nieczynny. Jak czytamy w mediach społecznościowych urzędu, powodem jest wykryte… » więcej 2020-11-23, godz. 12:45 Koronawirus w grodkowskim DPS-ie. Zakażenie potwierdzono u większości pensjonariuszy i połowy personelu Kolejne ognisko koronawirusa w powiecie brzeskim. Tym razem zakażenie patogenem z Chin potwierdzono u większości podopiecznych oraz połowy personelu Domu Pomocy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***