Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-20, 17:46 Autor: Daniel Klimczak

Powiat nyski znów z największą liczbą nowych infekcji w regionie. Zdaniem sanepidu powodem jest m.in. powierzchnia i liczba testów

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Kolejny dzień z wysoką liczbą nowych infekcji koronawirusem w powiecie nyskim. Zdaniem służb sanitarnych, obserwowany w ostatnim czasie wzrost zachorowalności może mieć związek między innymi z populacją powiatu oraz liczbą wykonywanych testów.
Minionej doby w tej części regionu odnotowano 223 zachorowania. To kolejny dzień z najwyższym przyrostem w całym województwie. Także pod względem łącznej liczby zachorowań, ziemia nyska znajduje się w czołówce Opolszczyzny, a wyprzedza ją jedynie stolica regionu wraz z powiatem opolskim.

Liczba infekcji może niepokoić, gdyż może ona powodować zmniejszenie wydolności służby zdrowia, jednak w przeliczeniu na liczbę mieszkańców nie jest to szczególnie wysoki odsetek. Na taki fakt zwraca uwagę dyrektor nyskiego sanepidu Janusz Trzęsimiech.

- Jeśli chodzi o kwestie epidemiologiczne, należy się odnieść do tego, jaki powiat jest duży. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców, te liczby już w tym momencie nie są takie straszne. Powiat nyski ma blisko 140 tysięcy mieszkańców, a do tej pory mamy odnotowanych ponad 4 tysiące zakażeń, więc to jest niecałe 4 procent - zauważa.

Na wysoką liczbę potwierdzonych przypadków może mieć wpływ także duża liczba wykonywanych testów. W powiecie nyskim działa 5 mobilnych punktów poboru, do których dostęp mają mieszkańcy wszystkich miast. Nie bez znaczenia ma być również lekceważenie przez część mieszkańców konieczności zachowania dystansu czy zasłaniania nosa i ust.
Janusz Trzęsimiech

Wiadomości z regionu

2020-11-29, godz. 15:15 Uwaga kierowcy i piesi! Wieczorem i nad ranem na ulicach oraz chodnikach w regionie może być ślisko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia oblodzenia dla całego województwa. » więcej 2020-11-29, godz. 14:30 Opolskie pielęgniarki i położne mogą liczyć na pomoc psychologiczną. "One bardzo emocjonalnie przeżywają czas tej… Personel medyczny w czasie pandemii walczy nie tylko z koronawirusem, ale również z ogromnym obciążeniem psychicznym. W naszym województwie pielęgniarki… » więcej 2020-11-29, godz. 13:09 Bp Andrzej Czaja na tegoroczny adwent: "Uważajcie, czuwajcie, bo Pan przychodzi i jest z nami" Pierwszą niedzielą adwentu Kościół katolicki rozpoczyna dziś (29.11) nowy rok liturgiczny. Adwent jest bezpośrednim czasem przygotowania do świąt Bożego… » więcej 2020-11-29, godz. 10:59 Raport MZ: ponad 11 tysięcy nowych przypadków COVID-19 w kraju. Na Opolszczyźnie mamy 432 zakażenia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 483 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 432 na Opolszczyźnie. » więcej 2020-11-29, godz. 10:15 Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie prowadzi konsultacje dotyczące projektu skateparku Chcą zadbać o przestrzeń dla młodzieży w Strzelcach Opolskich, gdzie miłośnicy rolek i deskorolek mogliby bezpiecznie oddawać się swojej pasji. Młodzieżowa… » więcej 2020-11-29, godz. 09:15 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu wydało charytatywny kalendarz ze swoimi podopiecznymi Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wydało charytatywny kalendarz, którego bohaterami są psy odebrane w trakcie interwencji. Dzięki pomocy wolontariuszy czworonogi… » więcej 2020-11-28, godz. 21:15 W gorączce zakupów nie traćmy głowy! Warto porównywać ceny i sprawdzać ofertę różnych sprzedawców W tygodniu handlowych promocji i w gorączce przedświątecznych zakupów warto dokładnie porównywać ceny konkretnych towarów nie dając się 'złapać' na… » więcej 2020-11-28, godz. 20:52 RAPORT DNIA: 429 nowych zachorowań i 18 ofiar śmiertelnych na Opolszczyźnie 429 nowych przypadków koronawirusa i 18 kolejnych ofiar śmiertelnych to bilans ostatniej doby pandemii na Opolszczyźnie. » więcej 2020-11-28, godz. 19:30 Po 8 latach ruszy budowa łącznika między podstawówką i halą w Żywocicach Ruszy budowa łącznika między budynkiem Publicznej Szkoły Podstawowej w Żywocicach a tamtejszą halą sportową. To obiekt długo wyczekiwany przez społeczność… » więcej 2020-11-28, godz. 19:29 Sanepid potrzebuje pomocy studentów. Będą oni wykonywać prace biurowe, a także dzwonić do przebywających na kwarantannie… Ponad 30 osób do pomocy poszukują stacje sanitarno-epidemiologiczne na Opolszczyźnie. Placówki liczą na to, że dodatkowego wsparcia udzielą im studenci… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »