Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-17, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Będzie łącznik między budynkami kluczborskiego szpitala. Zmieni się lokalizacja niektórych oddziałów

Wizualizacja łącznika w PCZ [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Wizualizacja łącznika w PCZ [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Wizualizacja łącznika w PCZ [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Wizualizacja łącznika w PCZ [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych dotacji przyznano kluczborskiemu starostwu i Powiatowemu Centrum Zdrowia na budowę łącznika między dwoma budynkami szpitala.
To unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, a pomysł był wspierany przez Zarząd Województwa Opolskiego. Chodzi o połączenie głównej siedziby lecznicy z budynkiem zamkniętego w sierpniu 2019 roku Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

- Celem jest lepsza komunikacja między oddziałami, a poza tym do budynku po dawnej ginekologii przeniesiemy prawdopodobnie pediatrię i laryngologię - mówi Mirosław Birecki, starosta kluczborski.

- Szczegóły jeszcze będziemy dopinać odnośnie tego, które oddziały ostatecznie znajdą się w poszczególnych budynkach. Zależy nam jednak również na tym, by pacjenci mieli o wiele lepszy komfort przy korzystaniu z poradni. W budynku, gdzie znajduje się laryngologia, na dole mamy także poradnię chirurgiczną i ortopedyczną. Tam warunki są naprawdę trudne, aby spokojnie obsługiwać pacjentów.

Łączny koszt budowy łącznika oszacowano na przeszło 2 miliony 800 tysięcy złotych, co stanowi 80 procent całości. Teraz trzeba przygotować przetarg, a inwestycja w kluczborskim szpitalu ma być gotowa do końca przyszłego roku.
Mirosław Birecki

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Opole: zostało jeszcze kilka godzin, aby złożyć wniosek do budżetu obywatelskiego Do północy mieszkańcy Opola mogą zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego. Obecnie złożono ich około 80. Co ważne, wniosek można wysłać nawet… » więcej 2021-06-22, godz. 16:45 Mieszkańcy gminy Lubsza zauważają wyższe ciśnienie wody w kranach. Brzeski PWiK gotowy, by zacząć realizować dostawy… Poprawia się sytuacja związana z dostępem do wody w gminie Lubsza. Choć wciąż nie uruchomiono dostaw z Brzegu to mieszkańcy, którzy wcześniej zgłaszali… » więcej 2021-06-22, godz. 16:30 W ostatnich dniach do szpitala tymczasowego trafiają pojedynczy pacjenci. Hospitalizowanych jest kilkunastu chorych W szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu hospitalizowanych jest kilkunastu pacjentów z COVID-19. W ostatnich dniach do placówki przyjmowani… » więcej 2021-06-22, godz. 16:00 Marszałek Grodzki rozmawiał w Oleśnie o bolączkach i potrzebach szpitali szczebla powiatowego Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się z dyrekcją Szpitala Powiatowego w Oleśnie i miejscowymi samorządowcami. Tematem były potrzeby i problemy placówek… » więcej 2021-06-22, godz. 14:30 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 13:42 Akcja strażaków w Mechnicy. Jedna osoba została poszkodowana w pożarze zabudowań gospodarczych 10 zastępów straży pożarnej gasiło pożar zabudowań gospodarczych w miejscowości Mechnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jedna osoba została poszkodowana… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »