Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-17, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Kierowcy unikający kupowania biletów parkingowych w Nysie zapłacą wyższe kary. Część osób będzie jednak korzystać z tańszego postoju

Strefa płatnego parkowania [fot. Daniel Klimczak]
Strefa płatnego parkowania [fot. Daniel Klimczak]
Będą zmiany w zasadach działania nyskiej strefy płatnego parkowania. Jedna z najpoważniejszych to wyższe kary dla osób niepłacących za postój.
O nowych zasadach radni zdecydowali podczas dzisiejszej (17.11) sesji rady gminy. Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i drogownictwa w nyskim magistracie Arkadiusz Janowski tłumaczy, że wysokość kar nadal będzie uzależniona od terminu ich opłacenia.

- Zmiana polega na podniesieniu stawek na 30, pod warunkiem jej opłacenia w terminie 7 dni, a po upływie 7 dni, kwota będzie podniesiona do 80 złotych. Zmiana wynika z wniosków komisji finansów i komisji urbanistyki, która miała miejsce jeszcze w sierpniu - dodaje.

Dziś za brak biletu parkingowego grozi kara a wysokości 50 złotych, jednak w przypadku jej uregulowania w ciągu 14 dni, kierowcy muszą przelać na konto urzędu 20 złotych. Więcej zapłacą też korzystający z wydzielonego miejsca postojowego, dla których przewidziano półroczny abonament w cenie 1500 złotych. Rozwiązanie ma doprowadzić do zmniejszenia liczby tak zwanych kopert, a przez to uwolnić miejsca parkingowe dla pozostałych pojazdów.

Część kierowców będzie jednak mogła liczyć na obniżenie kosztów parkowania. Osoby posiadające legitymację działacza opozycji antykomunistycznej lub status represjonowanych z powodów politycznych, skorzystają z bezpłatnych winiet parkingowych. Z kolei wszyscy przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie gminy, będą mogli kupować je za 25 złotych.

Ponadto zostanie ujednolicona stawka za postój, która nie będzie już zależeć od pory dnia.

Dodajmy, że zmiany wejdą w życie najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, jednak konkretny termin będzie zależał od daty publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego.
Arkadiusz Janowski

Wiadomości z regionu

2022-05-28, godz. 08:36 Ruszyło Festiwalowe Radio Opole. Specjalny program będzie nadawany przez miesiąc Od dzisiaj (28.05) można słuchać Festiwalowego Radia Opole, czyli specjalnego programu, który stworzyliśmy dla Państwa w związku ze zbliżającym się 59… » więcej 2022-05-28, godz. 08:15 Uwaga kierowcy, będą utrudnienia w ruchu. W Koźlu ruszają XII Biegi Koziołków Biegacze z całego regionu zgromadzą się dziś (28.05) na XII edycji Biegu Koziołków w Koźlu. Uczestnicy wydarzenia zmierzą się z trasą o długości 5… » więcej 2022-05-28, godz. 07:10 "Dzięki mediacjom możemy zmienić na lepsze nasze społeczeństwo". W prószkowskiej Pomologii uruchomiono Centrum Mediacji… Kluczem do porozumienia jest znalezienie 'złotego środka'. Spory, różnice, konflikty warto rozwiązywać na drodze rozmów i mediacji. Właśnie w takim celu… » więcej 2022-05-27, godz. 21:30 Po 24 latach znów praca wre przy hali "Kotwica" w Praszce. W 1998 roku nie udało się dokończyć północnego skrzy… Trwają intensywne prace budowlane przy dokończeniu hali sportowej 'Kotwica' w Praszce. Obiekt stanął w 1998 roku, ale północne skrzydło nie zostało dokończone… » więcej 2022-05-27, godz. 19:40 Zderzenie autobusu MZK z trzema autami w Opolu. Dachowanie na DK46 Zderzenie trzech samochodów osobowych oraz autobusu komunikacji miejskiej MZK na ślimaku na ul. Niemodlińskiej w Opolu. To wyjazd z Opola w kierunku Chmielowic… » więcej 2022-05-27, godz. 19:35 Dzień Samorządu Terytorialnego. Mieszkańcy Opola zwiedzali ratusz, poznali urzędników Gabinet prezydenta Opola, widok z wieży, a nawet schron. To część atrakcji, które przygotowano dziś (27.05) dla mieszkańców regionu, którzy zwiedzali… » więcej 2022-05-27, godz. 18:20 IV Opolski Kongres Młodzieży. Otwarta debata na temat problemów nastolatków po pandemii 'Młodzi są zajechani, co z tym robimy?' - to hasło przewodnie IV Opolskiego Kongresu Młodzieży, który zorganizowano w urzędzie marszałkowskim. Celem wydarzenia… » więcej 2022-05-27, godz. 16:45 Zawieszony prezes WiK-u Ireneusz Jaki nie zgadza się z decyzją rady nadzorczej. Prezydent Opola podkreśla, że nie przetarg… - Odkryłem aferę i zostałem zawieszony - tak do wczorajszej (26.05) decyzji rady nadzorczej spółki WiK w Opolu odniósł się podczas konferencji prasowej… » więcej 2022-05-27, godz. 16:35 Po pandemicznej przerwie krótkofalowcy znów przyjechali na zlot ŁOŚ do gminy Rudniki. "Latami rozmawiamy przez rad… Górka Papierkowa w Jaworznie obok Rudnik jest teraz polską stolicą krótkofalowców. Rozpoczęło się tam ogólnopolskie spotkanie ŁOŚ 2022. » więcej 2022-05-27, godz. 15:55 Związek Polaków w Niemczech nowym patronem dworca kolejowego Opole Główne Dworzec PKP w Opolu będzie nosił nazwę Związku Polaków w Niemczech. Taką decyzję podjęły Polskie Koleje Państwowe. Pomysłodawcą był poseł Solidarnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »