Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-22, 15:51 Autor: Piotr Wójtowicz

Przy ul. Morcinka w Opolu MZD wydłuża ścieżkę rowerową

Przy ul. Morcinka w Opolu MZD wydłuża ścieżkę rowerową [fot. Tomasz Cichoń]
Przy ul. Morcinka w Opolu MZD wydłuża ścieżkę rowerową [fot. Tomasz Cichoń]
Wzdłuż ulicy Morcinka w Opolu do końca roku powstanie ścieżka rowerowa, która pozwoli rowerzystom na bezpieczny przejazd z Tysiąclecia do styku Morcinka z Rydla, czyli połączy Gosławice z Grudzicami.
Miejski Zarząd Dróg w Opolu rozpoczyna budowę około 700-metrowej trasy (koszt 0,5 mln złotych), która rozpoczynać będzie się na wysokości przejazdu kolejowego a kończyć pół kilometra przed stykiem ul. Morcinka ze Strzelecką. Adam Leszczyński, rzecznik MZD tłumaczy, że trasa rowerowa będzie miała nawierzchnię asfaltową i będzie biegła w pasie chodników dla pieszych.

- W tym miejscu zachowana zostanie szerokość ciągu pieszo-rowerowego na 3 metry, natomiast w rejonie przejazdu kolejowego, by uniknąć wycinki drzew, trasa będzie węższa - mówi rzecznik.

Przypomnijmy, że przy Morcinka wcześniej wybudowano już trasę rowerową, która biegnie od ulicy Tysiąclecia do styku z Grudzicką.

Podobne inwestycje zrealizowano także w ciągu ulic Witosa i Pużaka. Budowane są także drogi rowerowe od Horoszkiewicza do Sosnkowskiego. W tym roku powstał też ciąg pieszo-rowerowy na moście im. Pamięci Sybiraków.

W 2020 planowane jest jeszcze rozpoczęcie budowy drogi dla rowerzystów przy ulicy 1 Maja, na odcinku od styku z Plebiscytową do skrętu w Rejtana. Trasa, patrząc od strony centrum, powstanie po lewej stronie ulicy 1 Maja, a budowa zakończy się w przyszłym roku.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-01-17, godz. 20:30 "Już nie możemy się doczekać!". Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół Kończą się ferie. Tym razem, w związku z pandemią koronawirusa, odbywały się one w całym kraju w jednym czasie. Koniec zimowego odpoczynku oznacza powrót… » więcej 2021-01-17, godz. 20:00 Raport dnia: 99 nowych chorych na COVID-19 w regionie. W poniedziałek kolejne szczepienia i lekcje w szkołach dla na… 99 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w naszym regionie. W całym kraju minionej doby na COVID-19 zachorowało 6055 osób. » więcej 2021-01-17, godz. 19:45 Od poniedziałku na drogach więcej autobusów nyskiego MZK. Niedzielne kursy nadal są zawieszone Nyska komunikacja miejska przywraca część kursów zawieszonych w czasie pandemii. Decyzja ma związek z jutrzejszym (18.01) powrotem części uczniów do s… » więcej 2021-01-17, godz. 19:00 Kolejna mroźna noc przed nami. WCZK wydało ostrzeżenie Do minus 17 stopni Celsjusza może spaść temperatura w regionie najbliższej nocy (niedziela/poniedziałek). Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało… » więcej 2021-01-17, godz. 17:00 Silnik nie odpala po mroźnej nocy? W Opolu można zadzwonić po patrol straży miejskiej Straż Miejska w Opolu pomoże uruchomić silniki samochodowe wobec zapowiadanych na weekend dużych mrozów. » więcej 2021-01-17, godz. 16:23 Korzystamy z zimy na całego! Ostatni dzień ferii na sankach Takiej zimy w regionie nie było od dawna. Nic więc dziwnego, że miejsca, gdzie można pozjeżdżać na sankach, jabłuszkach, czy też snowboardzie przeżywają… » więcej 2021-01-17, godz. 15:50 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu apeluje o domy tymczasowe. "Bez nich nie będziemy mogli ratować zwierzą… - Bez domów tymczasowych nie będziemy mogli ratować zwierząt - apeluje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu. Zima to najtrudniejszy czas dla bezpańskich… » więcej 2021-01-17, godz. 15:30 Spacery nordic walking i zagadki logiczne mogą być rozrywką seniorów w czasie pandemii Przed południem spacerują z kijkami, wieczorami rozwiązują zagadki logiczne. Seniorzy z Opola zachęcają starszych mieszkańców, by w czasie pandemii nie… » więcej 2021-01-17, godz. 14:30 Nowe auta w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. "To ogromna zmiana pokoleniowa" Solidne pickupy zamiast Honkerów. 10. Opolska Brygada Logistyczna otrzymała pięć nowych Fordów Rangerów XTL. To samochody osobowo-terenowe z napędem na… » więcej 2021-01-17, godz. 13:00 "Liczyliśmy na lód, ale chyba nie mieliśmy szczęścia". Seniorzy z Opola hartują się w zimnej wodzie Kilkustopniowy mróz i padający śnieg nie zniechęcił, a wręcz zmobilizował. Opolscy seniorzy zażyli wspólnej kąpieli. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »