Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-20, 14:00 Autor: Daniel Klimczak

Za kilka dni rozpoczną się prace na moście w Lewinie Brzeskim. Na czas przebudowy, kierowcy skorzystają z tymczasowej przeprawy

Most nad terenami zalewowymi Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim [fot. Daniel Klimczak]
Most nad terenami zalewowymi Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim [fot. Daniel Klimczak]
Most nad terenami zalewowymi Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim [fot. Daniel Klimczak]
Most nad terenami zalewowymi Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie starostwo przygotowuje się do rozpoczęcia przebudowy mostu w Lewinie Brzeskim. Prace potrwają ponad rok, jednak nie powinny sparaliżować ruchu na przeprawie nad zalewem Nysy Kłodzkiej.
Powiat wyłonił już wykonawcę i podpisał z nim umowę na realizację prac. Niedawno przekazano plac budowy. Starosta brzeski Jacek Monkiewicz zapowiada, że lada dzień pojawią się ekipy budowlane.

- W pierwszym etapie zostanie wykonana droga tymczasowa, która zapewni obsługę komunikacyjną. Następnie rozebrany praktycznie zostanie w całości dotychczasowy obiekt mostowy, który po prostu nie nadaje się do dalszego użytkowania. No i poszczególne elementy konstrukcji, począwszy od fundamentów, będą realizowane. Na koniec oczywiście jeszcze nawierzchnia, część chodników - wyjaśnia.

Przebudowany obiekt doczeka się także nowych barier ochronnych i oświetlenia. Zmodernizowany zostanie również półkilometrowy odcinek drogi prowadzącej na most.

Prace są niezbędne, bo przeprawa jest w złym stanie technicznym. Z tego względu, od ponad 4 lat obowiązuje na niej ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

Dodajmy, że przebudowa ma kosztować ponad 7 milionów złotych, z czego połowa pochodzi z pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych. Do wkładu własnego chce dołożyć się także gmina Lewin Brzeski. Tamtejsi radni mają za tydzień (27.10) podjąć uchwałę w sprawie przekazania na ten cel ponad 900 tysięcy złotych. Ponadto, w kosztach będzie partycypować spółka Górażdże Heidelberg Group, która ma w okolicy kopalnię kruszyw.
Jacek Monkiewicz

Wiadomości z regionu

2021-01-17, godz. 20:30 "Już nie możemy się doczekać!". Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół Kończą się ferie. Tym razem, w związku z pandemią koronawirusa, odbywały się one w całym kraju w jednym czasie. Koniec zimowego odpoczynku oznacza powrót… » więcej 2021-01-17, godz. 20:00 Raport dnia: 99 nowych chorych na COVID-19 w regionie. W poniedziałek kolejne szczepienia i lekcje w szkołach dla na… 99 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w naszym regionie. W całym kraju minionej doby na COVID-19 zachorowało 6055 osób. » więcej 2021-01-17, godz. 19:45 Od poniedziałku na drogach więcej autobusów nyskiego MZK. Niedzielne kursy nadal są zawieszone Nyska komunikacja miejska przywraca część kursów zawieszonych w czasie pandemii. Decyzja ma związek z jutrzejszym (18.01) powrotem części uczniów do s… » więcej 2021-01-17, godz. 19:00 Kolejna mroźna noc przed nami. WCZK wydało ostrzeżenie Do minus 17 stopni Celsjusza może spaść temperatura w regionie najbliższej nocy (niedziela/poniedziałek). Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało… » więcej 2021-01-17, godz. 17:00 Silnik nie odpala po mroźnej nocy? W Opolu można zadzwonić po patrol straży miejskiej Straż Miejska w Opolu pomoże uruchomić silniki samochodowe wobec zapowiadanych na weekend dużych mrozów. » więcej 2021-01-17, godz. 16:23 Korzystamy z zimy na całego! Ostatni dzień ferii na sankach Takiej zimy w regionie nie było od dawna. Nic więc dziwnego, że miejsca, gdzie można pozjeżdżać na sankach, jabłuszkach, czy też snowboardzie przeżywają… » więcej 2021-01-17, godz. 15:50 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu apeluje o domy tymczasowe. "Bez nich nie będziemy mogli ratować zwierzą… - Bez domów tymczasowych nie będziemy mogli ratować zwierząt - apeluje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu. Zima to najtrudniejszy czas dla bezpańskich… » więcej 2021-01-17, godz. 15:30 Spacery nordic walking i zagadki logiczne mogą być rozrywką seniorów w czasie pandemii Przed południem spacerują z kijkami, wieczorami rozwiązują zagadki logiczne. Seniorzy z Opola zachęcają starszych mieszkańców, by w czasie pandemii nie… » więcej 2021-01-17, godz. 14:30 Nowe auta w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. "To ogromna zmiana pokoleniowa" Solidne pickupy zamiast Honkerów. 10. Opolska Brygada Logistyczna otrzymała pięć nowych Fordów Rangerów XTL. To samochody osobowo-terenowe z napędem na… » więcej 2021-01-17, godz. 13:00 "Liczyliśmy na lód, ale chyba nie mieliśmy szczęścia". Seniorzy z Opola hartują się w zimnej wodzie Kilkustopniowy mróz i padający śnieg nie zniechęcił, a wręcz zmobilizował. Opolscy seniorzy zażyli wspólnej kąpieli. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »