Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-16, 07:30 Autor: Marzena Śmierciak

Małgorzata Sobel została dyrektorem opolskiej porodówki

Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu [fot. UMWO]
Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu [fot. UMWO]
Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Małgorzata Sobel jest nowym dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Do tej pory pełniła obowiązki zarządzającego opolską porodówką, od czasu przejścia na emeryturę dotychczasowego szefa tej placówki Edwarda Puchały. Teraz została powołana przez zarząd województwa na dyrektora szpitala na 6 lat, począwszy od 15 października.
Małgorzata Sobel jest ekonomistką. W tym opolskim szpitalu pracuje od 1996 roku, ostatnio była kierownikiem działu organizacji i nadzoru.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, właśnie ze względu na jej duże doświadczenie i umiejętności zarząd województwa powierzył jej kierowanie placówką po odejściu dyrektora Edwarda Puchały, aż do wyłonienia szefa szpitala w drodze konkursu. Jednak ze względu na to, że w dwukrotnie ogłoszonym postępowaniu konkursowym została złożona tylko jedna kandydatura – właśnie Małgorzaty Sobel – to zgodnie z przepisami ustawy o działalności leczniczej, zarząd województwa miał prawo wskazać komisji konkursowej swojego kandydata. Była nim Małgorzata Sobel. Komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała tę kandydaturę.

Wiadomości z regionu

2021-08-05, godz. 21:10 Od początku sierpnia do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu przyjęto dwóch pacjentów z COVID-19 Od początku sierpnia do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu przyjęto dwóch zaledwie pacjentów z COVID-19. Obecnie w placówce hospitalizowanych jest sześć… » więcej 2021-08-05, godz. 21:00 Nyska PWSZ będzie szkolić przyszłych urzędników. Uczelnia zwiększa także zakres kształcenia na wydziale jazzu Nyska uczelnia rozszerza zakres swojej działalności. Wraz z nowym rokiem akademickim rozpocznie kształcenie na nowym kierunku, a także uruchomi studia II stopnia… » więcej 2021-08-05, godz. 20:20 IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne. Na Opolszczyźnie może spaść do 65 litrów wody na m2 Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia 2. i 1. stopnia dla województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz wschodniej… » więcej 2021-08-05, godz. 20:00 Areszt tymczasowy dla podejrzanego o włamanie do Tesco w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna odpowie w warunkach multir… 41-letni Rafał J. podejrzany o włamanie do remontowanego budynku Tesco przy ul. Głubczyckiej w Kędzierzynie-Koźlu trafił na trzy miesiące do tymczasowego… » więcej 2021-08-05, godz. 19:55 Raport dnia: blisko 180 nowych zakażeń w kraju, w tym 3 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 3 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzono dzisiaj (05.08) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie poinformowało o 176 nowych infekcjach… » więcej 2021-08-05, godz. 18:20 Paczkowski Dom Kata musi przejść remont. Miasto szuka też pieniędzy na odbudowę ścieżki widokowej na szczycie dawnych… Paczków szykuje się do remontu Domu Kata. Miasto szuka także pieniędzy na odtworzenie ścieżki widokowej wiodącej po szczycie murów obronnych. » więcej 2021-08-05, godz. 18:15 "Most grozi zapadnięciem, nawet pod ciężarem człowieka". Żelazny most w Ozimku będzie miał nową nawierzchnię Zabytkowy żelazny most wiszący w Ozimku będzie ponownie remontowany. Chodzi o wymianę jego 'nawierzchni', czyli drewnianej dyliny. Takie zalecenie wydał po… » więcej 2021-08-05, godz. 17:10 Brali kredyty na swoich klientów? Po 10 latach śledztwa w sądzie ruszył proces pięciu oskarżonych Po 10 latach śledztwa ruszył proces pięciu osób oskarżonych o kradzież tożsamości i wyłudzenia kredytów, o których klienci nie mieli pojęcia. Według… » więcej 2021-08-05, godz. 17:00 Mieszkańcy Domecka zaniepokojeni mężczyzną, który w nocy pojawia się na posesjach. Chcą zgłosić sprawę polic… Nieproszony gość na prywatnych posesjach, a tym samym nocne szczekanie psów, które alarmują swoich domowników. Tak w skrócie wyglądała ubiegła noc w… » więcej 2021-08-05, godz. 15:20 Opolszczyzna na drodze pielgrzymów różnych diecezji. "Człowiek po pielgrzymce nie wraca do domu taki sam" Rozpoczął się sierpień, a wraz z nim sezon pielgrzymek na Jasną Górę. Przez Opolszczyznę przechodzą obecnie reprezentanci aż trzech diecezji: legnickiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »