Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-16, 07:30 Autor: Marzena Śmierciak

Małgorzata Sobel została dyrektorem opolskiej porodówki

Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu [fot. UMWO]
Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu [fot. UMWO]
Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Małgorzata Sobel - dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
Małgorzata Sobel jest nowym dyrektorem Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Do tej pory pełniła obowiązki zarządzającego opolską porodówką, od czasu przejścia na emeryturę dotychczasowego szefa tej placówki Edwarda Puchały. Teraz została powołana przez zarząd województwa na dyrektora szpitala na 6 lat, począwszy od 15 października.
Małgorzata Sobel jest ekonomistką. W tym opolskim szpitalu pracuje od 1996 roku, ostatnio była kierownikiem działu organizacji i nadzoru.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, właśnie ze względu na jej duże doświadczenie i umiejętności zarząd województwa powierzył jej kierowanie placówką po odejściu dyrektora Edwarda Puchały, aż do wyłonienia szefa szpitala w drodze konkursu. Jednak ze względu na to, że w dwukrotnie ogłoszonym postępowaniu konkursowym została złożona tylko jedna kandydatura – właśnie Małgorzaty Sobel – to zgodnie z przepisami ustawy o działalności leczniczej, zarząd województwa miał prawo wskazać komisji konkursowej swojego kandydata. Była nim Małgorzata Sobel. Komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała tę kandydaturę.

Wiadomości z regionu

2021-04-12, godz. 17:30 M. Zawisza z Lewicy: "W Opolskim Zespole Parlamentarnym pracuje się dobrze, nawet z posłami Solidarnej Polski" - Pomimo różnic politycznych udaje nam się znajdować wspólne tematy - tak pracę Opolskiego Zespołu Parlamentarnego ocenia posłanka Lewicy Marcelina Zawisza… » więcej 2021-04-12, godz. 16:45 Diego, Atos i Portos zaprezentowali się w opolskim zoo. Mają do dyspozycji własne M z oczkiem wodnym [FILM, ZJĘCIA] Można już odwiedzać nowych mieszkańców opolskiego zoo. Tygrys Diego i dwaj lwi bracia Atos i Portos dziś (12.04) oficjalnie zaprezentowali się w nowym pawilonie… » więcej 2021-04-12, godz. 16:31 W OCR w Korfantowie będą leczyć chorych na COVID-19, ale tych, którzy już nie zarażają. To oznacza wstrzymanie przyjęć… W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie będą leczyć się chorzy na COVID-19. Takie są ustalenia po rozmowach wojewody z marszałkiem województwa. -… » więcej 2021-04-12, godz. 16:30 Uwaga kierowcy! Zamknięcie przejazdu kolejowego w Raszowej We wtorek, środę i czwartek (13, 14 i 15.04) zamknięty będzie przejazd kolejowy w ciągu drogi powiatowej łączącej Raszową w gminie Leśnica z Kędzierzynem-Koźlem… » więcej 2021-04-12, godz. 15:30 Zderzenie audi z busem w Opolu Około 12.45 na skrzyżowaniu ulic Luboszyckiej i Nysy Łużyckiej oraz Batalionów Chłopskich bus uderzył w tył osobowego audi. » więcej 2021-04-12, godz. 14:45 Kupił konsolę, dostał toster. Oszuści on-line działają cały czas Kupił w sieci konsolę, a dostał... toster. Sprzedawała zabawki po dziecku, straciła prawie 1600 zł. To tylko dwa przykłady osób oszukanych ostatnio na… » więcej 2021-04-12, godz. 14:30 Alkohol i nadmierna prędkość - w weekend na opolskich drogach policja zatrzymała kierowców rażąco łamiących p… Prudniccy policjanci w miniony weekend zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy drogowe. Niechlubnym rekordzistą okazał się… » więcej 2021-04-12, godz. 14:00 Proponował małoletniej seks przez internet. Prokuratura przedstawiła akt oskarżenia Elektroniczna korupcja seksualna osoby małoletniej - taki zarzut usłyszał mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Strzelce Opolskie. Akt oskarżenia trafił już… » więcej 2021-04-12, godz. 13:26 Nie żyje Artur Tomala. Burmistrz Gorzowa Śląskiego bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem Nie żyje Artur Tomala, burmistrz Gorzowa Śląskiego. Samorządowiec zakaził się koronawirusem na początku marca. » więcej 2021-04-12, godz. 13:26 Uwaga na oszustwa "na kryptowaluty". Mieszkanka Opola zamiast zarobić, straciła blisko 300 tys. złotych 2 kwietnia do komisariatu policji w Opolu zgłosiła się 65-latka mówiąc, że z jej konta skradziono blisko 300 tysięcy złotych. Dzień wcześniej do mieszkanki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »