Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-24, 09:32 Autor: Jacek Rudnik

Nowa lokalizacja miejskiego lodowiska w Opolu. Stadion już na etapie ostatnich uzgodnień projektowych

Przemysław Zych [fot. Paula Hołubowicz]
Przemysław Zych [fot. Paula Hołubowicz]
Trwa budowa nowego obiektu w miejscu dawnego Cieplaka", w którym powstaje Opolski Park Sportu. Obiekt w stanie surowym ma być gotowy do końca roku, a docelowo w sezonie zimowym 2021/22 ma być tam zlokalizowane m.in. miejskie lodowisko. O plany miasta także w kontekście stadionu piłkarskiego pytaliśmy w rozmowie "W cztery oczy" wiceprezydenta Opola Przemysława Zycha.
W sezonie zimowym 2021/22 miejskie lodowisko będzie funkcjonować w Opolu w miejscu po dawnym "Cieplaku", w którym powstaje Opolski Park Sportu.

Wiceprezydent Opola Przemysław Zych szacuje, że na przygotowanie płyty lodowiska trzeba będzie zabezpieczyć w miejskim budżecie nie więcej niż 400 tysięcy złotych:

- Wszystko wskazuje na to, że jak już zakończy się ta inwestycja w Opolskim Parku Sportu, to tam przygotowujemy lodowisko, właściwie boisko wielofunkcyjne, bo latem będzie tam można pograć na rolkach w hokeja, czy zagrać w siatkówkę, będzie tam obandowanie stałe na obiekcie, natomiast zimą będziemy mrozić i już niejako w podłodze znajduje się instalacja, która będzie dawać możliwość mrożenia - wyjaśniał Przemysław Zych.

Na sesji miejskich radnych, która o godz.10.00 rozpoczyna się (24.09) w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Opolu dziś także zmiany na mapie stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych.

W stolicy regionu w pierwszym etapie planuje się przygotowanie 40 takich punktów w 18 lokalizacjach - powiedział Radiu Opole wiceprezydent Przemysław Zych.

Jeśli chodzi o budowę nowego stadionu w Opolu to trwają już ostatnie uzgodnienia projektowe i w ocenie prezydenta Zycha jest szansa na ogłoszenie przetargu jeszcze w tym roku. Koszt strategicznej sportowo dla miasta inwestycji oszacowano wstępnie na 100 mln złotych.
Przemysław Zych

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 20:40 Prezydent Andrzej Duda 2 maja odwiedzi Górę św. Anny. To część obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śl… Prezydent Andrzej Duda przyjedzie 2 maja na Górę św. Anny. Weźmie udział w uroczystościach związanych z setną rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego… » więcej 2021-04-21, godz. 20:30 Raport dnia: Obostrzenia zostają, opolskie w krajowej czołówce zakażeń. Ostatniej doby zmarło 24 mieszkańców w… 24 zgony osób zarażonych koronawirusem i 358 nowych infekcji potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Dzisiaj (21.04) Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-21, godz. 20:30 6 kolejnych punktów szczepień w województwie rozpocznie pracę po weekendzie Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski wydał decyzję dot. uruchomienia kolejnych Punktów Szczepień Powszechnych w województwie. Mają one rozpocząć pracę… » więcej 2021-04-21, godz. 19:45 Auto rozbite, kierowca i pasażer pijani. Wypadek w gminie Kietrz Kierujący mazdą 27-latek na łuku drogi w Lubotyniu stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Uderzenie było tak silne, że… » więcej 2021-04-21, godz. 19:15 W gminie Strzelce Opolskie nie dojdzie do likwidacji i łączenia wiejskich szkół. Przynajmniej na razie Kurator oświaty nie zgodził się na zmiany w sieci szkół w gminie Strzelce Opolskie. Samorządowcy chcieli zamknąć podstawówkę w Kalinowie a uczniowie… » więcej 2021-04-21, godz. 18:45 Roman Kolek tymczasowym dyrektorem do spraw lecznictwa w Szpitalu Wojewódzkim. "Mam doświadczenie w administracji" Roman Kolek objął tymczasowo funkcję dyrektora do spraw lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Przypomnijmy, samorządowiec zrezygnował ze stanowiska… » więcej 2021-04-21, godz. 18:45 Zatrzymana matka z poszukiwanym dzieckiem, chłopczyk powinien być w Niemczech. Akcja na opolskim dworcu PKP Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków… » więcej 2021-04-21, godz. 17:20 "Mieszkańcy mają prawo, by złożyć hołd polskim patriotom”. Konferencja prasowa Violetty Porowskiej przed pomnikiem… Wraca temat napisu na tablicy, która miała zawisnąć na pomniku przy placu Wolności w Głogówku. Przypomnijmy, radni między innymi Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2021-04-21, godz. 16:30 Jest porozumienie! W Korfantowie rusza oddział rehabilitacji pacjentów "pocovidowych" Od dzisiaj (21.04) szpital w Korfantowie będzie rehabilitował pacjentów, którzy przeszli COVID-19. To ustalenia wojewody opolskiego, marszałka regionu, prezesa… » więcej 2021-04-21, godz. 15:42 Opolskie w gronie województw z największą liczbą zakażeń. Obostrzenia zostają Na Opolszczyźnie a także w woj. śląskim, dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim nie będzie luzowania obostrzeń epidemicznych. Taką informację przekazał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »