Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-11, 12:05 Autor: Kamila Besz

Koronawirus w przedszkolu przy Opawskiej w Baborowie. W izolacji podopieczni jednej grupy i ich najbliższe otoczenie

Zdjęcie ilustracyjne [Źródło: Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [Źródło: Pixabay]
Od środy (9.09) jedna grupa przedszkolna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie jest na kwarantannie. U jednego z podopiecznych w przedszkolu przy ulicy Opawskiej wykryto koronawirusa. W izolacji przebywają też osoby z najbliższego otoczenia, rodzeństwo i rodzice.
Jak poinformował burmistrz, nie można teraz stwierdzić, czy dziecko zaraziło się od najbliższego otoczenia, czy też podczas wakacyjnych wyjazdów. Dzisiaj (11.09) w wyznaczonym do tego miejscu w Baborowie ruszyły badania sanepidu. Wszyscy rodzice dzieci, które uczęszczały do tego oddziału, zostali powiadomieni o konieczności stawienia się na badaniach. - Badania są przeprowadzane na miejscu, mamy wytypowany jeden obiekt, do którego mogą podjeżdżać osoby z kwarantanny - informuje burmistrz Tomasz Krupa.

Zaraz po stwierdzeniu tego przypadku nastąpiło ozonowanie wszystkich pomieszczeń przedszkolnych. Procedury bezpieczeństwa zostały wdrożone wcześniej. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zaczęło się regularne ozonowanie całego terenu. Cały proces związany z zabezpieczeniem jest prowadzony też przez gminną spółkę, która zaopatrzyła się w sprzęt do ozonowania wewnętrznego.

W przedszkolu przy Opawskiej, oprócz objętej kwarantanną grupy, reszta oddziałów działa w trybie normalnej pracy. Również drugie przedszkole, przy ulicy Krakowskiej, pracuje bez zmian.

- Ozonowanie zewnętrzne, dotyczące dojść do obiektów gminnych i wszystkich elementów budowlanych prowadzimy w sposób ciągły, dlatego sądzimy, że nasze kroki są dobrze podejmowane – komentuje burmistrz Baborowa.
Burmistrz gminy Baborów, Tomasz Krupa
Burmistrz gminy Baborów, Tomasz Krupa

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 21:00 Raport dnia: Kolejny dzień z 19 nowymi zakażeniami koronawirusem w regionie 19 zakażeń koronawirusem i 9 ozdrowień odnotowano dziś (18.09) na Opolszczyźnie. To oznacza, że patogen z Chin od początku epidemii w regionie wykryto u… » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 Poseł Katarzyna Czochara zawieszona w prawach członka PiS. Głosowała przeciw ustawie o ochronie zwierząt - Nie może być tak, że partia nie może liczyć na swoich posłów. Każdy, kto zagłosował przeciw ustawie, zagłosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-18, godz. 18:45 Policyjny "SPEED" ma rok. Bilans 12 miesięcy służby to ponad 20 tysięcy ujawnionych wykroczeń 80 ujawnionych przestępstw, ponad 20 tysięcy wykroczeń, do tego zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych - to bilans roku pracy opolskich policjantów… » więcej 2020-09-18, godz. 17:30 Osiem szkół w regionie pracuje hybrydowo - informuje kuratorium oświaty Osiem szkół z województwa opolskiego pracuje w systemie hybrydowym po tym, jak u pojedynczych uczniów i nauczyciela testy na obecność COVID-19 dały wynik… » więcej 2020-09-18, godz. 17:00 O 5 ton za dużo. Przeładowana ciężarówka zatrzymana przez WITD Ponad 5 ton więcej, niż dopuszczają przepisy ważyła ciężarówka zatrzymana przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierz… » więcej 2020-09-18, godz. 15:45 W Nysie uczczono 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę Na placu Kopernika w Nysie upamiętniono ofiary 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości połączone były z Dniem Sybiraka. » więcej 2020-09-18, godz. 15:27 Jak długo powiat kluczborski będzie czerwoną strefą epidemiczną? "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od jutra (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 W sobotę wyruszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę… Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-18, godz. 14:29 Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej… » więcej 2020-09-18, godz. 13:22 Od soboty powiat głubczycki w strefie żółtej. Władze powiatu zalecają stosowanie się do zasad Wzrost zakażeń koronawirusem sprawił, że od soboty 19 września powiat głubczycki znajdzie się w strefie żółtej. To oznacza m.in. większe restrykcje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***