Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-24, 13:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wraca sprawa "Aleksandrówki". Posłanka Katarzyna Czochara ma pomysł na reaktywację ośrodka

Aleksandrówka [zdj. Jan Poniatyszyn]
Aleksandrówka [zdj. Jan Poniatyszyn]
Katarzyna Czochara w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Marcin Boczek]
Katarzyna Czochara w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Marcin Boczek]
Wraca temat dawnego ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci "Aleksandrówka" w Jarnołtówku. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara złożyła wniosek do burmistrza Głuchołaz, aby ośrodek został wpisany do lokalnego programu rewitalizacji gminy na lata 2016-2023.
- Jeżeli ten budynek zostanie wpisany teraz do programu, to w dużym stopniu ułatwi nam procedurę jego rewitalizacji. Jest szansa, że ośrodek na nowo zacznie funkcjonować - mówi Katarzyna Czochara. - Niestety ten obiekt jest teraz wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego, a to w dużym stopniu nam utrudnia i wydłuża czas, ale idziemy do przodu. Taki wniosek to są rzeczy, które będą prowadzić w kierunku reaktywacji ośrodka, z czego ogromnie się cieszę.

Projekt, którego wykonanie oszacowano na 5 milionów złotych, przygotowali w ramach zajęć studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. W budynku miałoby się znaleźć się 11 pokoi jednoosobowych i 20 dwuosobowych z łazienkami.

Czekamy na odpowiedź ze strony władz gminy.

Ośrodek rehabilitacji i leczenia dzieci w Jarnołtówku został zamknięty kilka lat temu. Był w fatalnym stanie i nie było pieniędzy na jego remont oraz funkcjonowanie.
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 17:45 Sejmik Województwa Opolskiego nie przyjął Samorządowej Karty Praw Rodzin Sejmik Województwa Opolskiego zdecydował o odrzuceniu Samorządowej Karty Praw Rodzin proponowanej przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. W ocenie Komisji… » więcej 2020-10-27, godz. 17:30 W powiecie nyskim powstają kolejne mieszkania chronione. Mają one pomóc wychowankom domów dziecka wejść w dorosłe… Kolejne mieszkania chronione zostaną oddane do dyspozycji mieszkańców powiatu nyskiego. Ze wsparcia skorzystają łącznie 4 osoby z Otmuchowa i Głuchoła… » więcej 2020-10-27, godz. 16:45 Mgiełka opada przez godzinę. Na politechnice wymyślili urządzenie do dezynfekcji, choć początkowy zamysł był i… Miał być suchy prysznic na upalne dni, jest urządzenie do dezynfekcji karetek i pomieszczeń. To efekt pracy naukowców i absolwentów z Politechniki Opols… » więcej 2020-10-27, godz. 16:40 Utrudnienia na obwodnicy Opola. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał do jutra Utrudnienia w ruchu drogowym na obwodnicy północnej Opola. Dzisiaj (27.10) i jutro Miejski Zarząd Dróg kontynuuje remont nawierzchni na wiadukcie nad linią… » więcej 2020-10-27, godz. 15:30 Kluczborski magistrat chce pomagać seniorom i chorym w codziennych sprawach podczas jesiennej fali COVID-19 Gmina Kluczbork kontynuuje program pomocy osobom starszym, samotnym i chorym w celu zminimalizowania ryzyka infekcji COVID-19. » więcej 2020-10-27, godz. 14:45 Kolejny etap prac w rejonie dworca Opole Wschodnie. Tunel jest "wpychany" w nasyp Drogowcy rozpoczęli 'przecisk' tunelu w nasypie kolejowym w rejonie dworca Opole Wschodnie. Prace mają związek z budową centrum przesiadkowego, czyli gruntowną… » więcej 2020-10-27, godz. 14:38 Kierowca tira zasnął za kierownicą. Uderzył w barierki na A4 Kierowca samochodu ciężarowego najprawdopodobniej zasnął w trakcie jazdy na autostradzie A4 i uderzył w barierki. Doszło do tego na 237 kilometrze na wysokości… » więcej 2020-10-27, godz. 14:15 Dobre tempo prac drogowych w Otmuchowie. Na wiosnę poprawi się dojazd do jeziora i dworca, a także terenów inwesty… Gmina Otmuchów modernizuje kolejne drogi w mieście. Obecnie ekipy budowlane można spotkać na ulicach Krakowskiej i Kolejowej. » więcej 2020-10-27, godz. 13:45 Z "kłódek miłości" zebranych z Mostu Groszowego powstanie pojemnik na nakrętki. Tak zdecydowali opolanie W internetowej ankiecie na temat możliwego zagospodarowania 'kłódek miłości' usuniętych z remontowanego Mostu Groszowego w Opolu udział wzięło 1618 o… » więcej 2020-10-27, godz. 13:20 Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki pomogli uratować życie zawałowca Do zdarzenia doszło w środku dnia w centrum Kędzierzyna-Koźla. Starsi posterunkowi Sebastian Roter i Bartosz Mościcki zajęci byli kontrolą kierowcy, gdy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***