Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-19, 17:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Wandale podpalają miejsca odpoczynku i obiekty rekreacyjne w gminie Głuchołazy

Spalona altana w Starym Lesie [zdj. FB Gmina Głuchołazy]
Spalona altana w Starym Lesie [zdj. FB Gmina Głuchołazy]
Spalona altana w Starym Lesie [zdj. FB Gmina Głuchołazy]
Spalona altana w Starym Lesie [zdj. FB Gmina Głuchołazy]
Najprawdopodobniej chuligani spalili wiatę rekreacyjną w Starym Lesie. To kolejne takie zdarzenie w gminie Głuchołazy. Spalona altana była punktem przystankowym na turystycznej trasie pn. „Szlakiem czarownic po czesko-polskim pograniczu”. Znajdowała się przy ruinach grodziska.
- To miejsce wypoczynku i rekreacji powstało z inicjatywy mieszkańców w ramach Funduszu Sołeckiego naszej gminy - mówi wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor. – Parę lat temu za kilka tysięcy złotych pobudowano taką altanę w miejscu postojowym, przystankowym na szlaku rowerowym. Jakiś idiota – przepraszam, ale trudno mi znaleźć lepsze określenie – podpalił tą altanę. To jest, taki kolejny bezsensowny przykład wandalizmu. Przed kilku miesiącami w Markowicach też spłonęła wiata przy rzece, gdzie mogli odpoczywać wędkarze. Też ktoś ją spalił i nie została odbudowana.

Śledztwo w tych sprawach prowadzi policja. Władze gminy Głuchołazy apelują o zgłaszanie straży miejskiej oraz policji wszelkich aktów wandalizmu.
Roman Sambor

Wiadomości z regionu

2020-10-25, godz. 18:00 Dobiegają końca prace przy modernizacji remiz strażackich w Lewinie Brzeskim i Skorogoszczy. W planach rozbudowa ko… Strażacy ochotnicy z Lewina Brzeskiego i Skorogoszczy wkrótce będą pełnić służbę w odnowionych remizach. Choć prace remontowe obu budynków mają na… » więcej 2020-10-25, godz. 17:45 Nie będzie uroczystego podsumowania konkursu im. Jana Całki. Wyniki poznamy drogą internetową W związku sytuacją epidemiczną w kraju i rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, nie będzie uroczystego rozstrzygnięcia czwartej edycji konkursu im. Jana… » więcej 2020-10-25, godz. 17:30 Tunel z czasów II wojny światowej odkryty przy brzeskim dworcu nie zostanie udostępniony do zwiedzania Podziemny tunel odkryty w okolicy dworca kolejowego w Brzegu nie zostanie udostępniony do zwiedzania. Miasto na razie nie planuje, by konstrukcja mająca chronić… » więcej 2020-10-25, godz. 16:15 Sport, rekreacja i wypoczynek. Tego chcą mieszkańcy gminy Praszka w budżecie obywatelskim na 2021 rok Wszystkie 5 zadań zgłoszonych do budzetu obywatelskiego gminy Praszka 2021 zakwalifikowano do głosowania. 2 tematy dotyczą samego miasta, a 3 sołectw. » więcej 2020-10-25, godz. 15:15 Sześć ofert wpłynęło do przetargu na rewitalizację rynku w Ujeździe. "Wszystkie mieszczą się w kosztorysie" Rewitalizacja rynku w Ujeździe coraz bliżej. Do przetargu, ogłoszonego przez urząd gminy, stanęło sześć firm. Wszystkie oferty mieszczą się w ustalonym… » więcej 2020-10-25, godz. 15:04 Wypadek na szlaku turystycznym w Górach Opawskich Urazu nogi doznała turystka na szlaku turystycznym w okolicach Głuchołaz. Do zdarzenia doszło przed godziną 14:00. » więcej 2020-10-25, godz. 14:00 Koronawirus: od poniedziałku zmiany w oświacie. Starsze klasy szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną Od soboty (24.10) cała Polska jest w czerwonej strefie epidemicznej, obowiązują ograniczenia w poruszaniu się seniorów, zamknięte są kawiarnie, bary i restauracje… » więcej 2020-10-25, godz. 13:45 Mieszkańcy Niezdrowic chcą pomóc w odbudowie zniszczonego gospodarstwa. Potrzeba 100 tysięcy złotych Mieszkańcy Niezdrowic chcą pomóc w odbudowie zniszczonego gospodarstwa, które poważnie ucierpiało wskutek pożaru 30 września. Ogień wówczas strawił… » więcej 2020-10-25, godz. 12:16 Ostatniej doby zmarło 10 mieszkańców regionu chorych na COVID-19. Najwięcej zgonów odnotowano w powiecie oleskim O 10 osób wzrosła liczba zgonów wśród mieszkańców Opolszczyzny zakażonych koronawirusem. Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w… » więcej 2020-10-25, godz. 11:00 Zmiany w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu zmienia zasady funkcjonowania i zachęca przede wszystkim do kontaktu telefonicznego i mailowego. Wystarczy skontaktować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***