Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-18, 20:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Działania z bioróżnorodności w Aglomeracji Opolskiej będą kontynuowane. Urząd marszałkowski przekazał unijne pieniądze

Podpisanie umowy na działania związane z bioróżnorodnością [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umowy na działania związane z bioróżnorodnością [fot. Mariusz Chałupnik]
Akcje edukacyjne, konkursy dla mieszkańców, spotkania, szkolenia, czy też warsztaty. Urząd marszałkowski podpisał umowę z członkami stowarzyszenia Aglomeracja Opolska na II etap działań w ramach ochrony różnorodności biologicznej.
Z pieniędzy skorzysta wszystkie 21 gmin zrzeszonych w ramach aglomeracji.

- Chcemy wraz z Łubnianami, Pokojem i Popielowem wypromować "Stobrawską Wstęgę", czyli trasy rowerowe z wyznaczeniem ciekawych, edukacyjnych miejsc - informuje Michał Golenia, wójt Murowa. - U nas w gminie koncentrujemy się na tym, żeby osobom z poza naszej gminy, między innymi Opola, czy też Kluczborka, pokazać, że warto do nas przyjechać szynobusem z rowerem. Pojeździć, odwiedzić najciekawsze miejsca i wrócić do domu ponownie szynobusem.

Jak podkreśla burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, gmina po raz trzeci skorzysta z dofinansowania w ramach bioróżnorodności.

- Jedno zadanie, którym była rewitalizacja starorzecza w Lewinie Brzeskim, zostało już zrealizowane - mówi Kotara. - Drugi projekt to park przypałacowy w Lewinie Brzeskim, który realizujemy z miastem Brzeg. Jesienią ogłaszamy przetarg. Trzeci dotyczy rewitalizacji parku w Skorogoszczy. To zadanie planujemy zrealizować w przyszłym roku.

- Cieszę się, że kontynuujemy te działania - dodaje Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. - Widać, że te wszystkie działania, które kiedyś sobie zaplanowaliśmy, a nie wiedzieliśmy, jak się w nich odnajdziemy, to pokazują, że są pomysły. Samorządy mają pomysły na to, jak włączać w nie mieszkańców. To też jest związane ze świadomością. Przez ostatnie lata zbudowaliśmy inny poziom poczucia odpowiedzialności za ochronę środowiska.

Całkowita wartość projektu wyniesie blisko 700 tysięcy złotych. Natomiast dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to niecałe 600 tysięcy złotych.
Michał Golenia
Artur Kotara
Andrzej Buła

Wiadomości z regionu

2020-12-03, godz. 19:00 Policjanci ze Strzelec Opolskich oddali krew i osocze. Teraz zachęcają do tego innych Dzielnicowi ze strzeleckiej komendy włączyli się w akcję „Nasza krew - Nasza Ojczyzna” i podzielili się cennym darem życia. Z kolei ich kolega z sekcji… » więcej 2020-12-03, godz. 18:30 Maseczki, rękawice i kombinezony od ambasadora Chin w Polsce trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu 10 tysięcy maseczek, 5 tysięcy par rękawiczek i 500 zestawów kombinezonów z okularami ochronnymi trafiło dziś (03.12) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego… » więcej 2020-12-03, godz. 18:27 Kluczborski szpital Vital Medic musi jeszcze poczekać z otwarciem oddziału covidowego. Lada dzień decyzje o przelewach… Trzeba jeszcze poczekać na uruchomienie oddziału intensywnej opieki medycznej w kluczborskim szpitalu Vital Medic dla osób ciężko przechodzących infekcję… » więcej 2020-12-03, godz. 17:36 Prudnik: chcą propagować nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Przeszkodą jest na razie pandemia Na etapie projektu pozostaje utworzenie Centrum Myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku. Barierą są utrudnienia spowodowane przez pandemię. Inicjatywę… » więcej 2020-12-03, godz. 16:26 Znamy laureatkę nagrody Żar Serca. Epidemia uniemożliwiła Xaverianum organizację uroczystej gali Siostra Aldona Skrzypiec została tegoroczną laureatką nagrody Żar Serca. » więcej 2020-12-03, godz. 16:19 1,5 roku więzienia dla kibica, który brał udział w bójce w Kędzierzynie-Koźlu i samochodem próbował staranować… Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał na 1,5 roku więzienia 22-letniego Patryka G. z Opola, który w czasie ucieczki po bójce kibiców w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-12-03, godz. 15:06 Nowa organizacja ruchu na Katowickiej i Kośnego w Opolu. Kierowcy powinni uważać na zmianę pierwszeństwa W pierwszym dniu po zamknięciu ulicy Bohaterów Monte Cassino w związku z pracami budowlanymi w sąsiedztwie dworca Opole Wschodnie, ruch Katowicką i Kośnego… » więcej 2020-12-03, godz. 14:13 45 tysięcy mieszkańców Opolszczyzny jest dziś narażonych na oddychanie powietrzem złej jakości Powietrze jest dzisiaj (03.12) złej jakości w części województwa opolskiego. Na dobre ruszył sezon grzewczy. » więcej 2020-12-03, godz. 14:00 Radio Sygnały prowadzi zbiórkę rzeczy dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt W ramach trzeciego Jarmarku Świątecznego Radio Sygnały organizuje zbiórkę na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Potrzebne są koce… » więcej 2020-12-03, godz. 13:16 Im mroźniej na zewnątrz, tym większe zapotrzebowanie na pomoc. Zima to szczególnie trudny i niebezpieczny czas dla… Mogą liczyć na ciepły posiłek i napój, koc, ubranie oraz miejsce, w którym mogą się ogrzać i bezpiecznie spędzić noc. Wraz z malejącą temperaturą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »