Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-18, 14:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Kończy się remont "zielonego mostu" na wyspę Bolko w Opolu

Prace remontowe na moście im. Ireny Sendlerowej w Opolu [fot. MZD w Opolu]
Prace remontowe na moście im. Ireny Sendlerowej w Opolu [fot. MZD w Opolu]
Prace remontowe na moście im. Ireny Sendlerowej w Opolu [fot. MZD w Opolu]
Prace remontowe na moście im. Ireny Sendlerowej w Opolu [fot. MZD w Opolu]
Prace remontowe na moście im. Ireny Sendlerowej w Opolu [fot. MZD w Opolu]
Prace remontowe na moście im. Ireny Sendlerowej w Opolu [fot. MZD w Opolu]
Jeszcze kilka dni i mieszkańcy Opola bez problemu będą mogli przedostać się z Parku Nadodrzańskiego na wyspę Bolko. Kończą się prace remontowe na moście imienia Ireny Sendlerowej. Dzisiaj (18.08) wykonawca kończy układanie masy asfaltowej na starej przeprawie, która już niedługo będzie służyć rowerzystom.
- Skończyły się także prace na obu pomostach, które będą służyły pieszym - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Zostały do zamontowania jeszcze ostatnie panele z pleksi od strony górnej, czyli od stopnia wodnego, ale one też już są na ukończeniu. Trwają ostatnie prace pod samą konstrukcją mostu. Przed nami pozostaną prace porządkowe, wykończeniowe, polegające między innymi na tym, aby wymalować oznakowanie poziome.

Termin zakończenia prac przewidziany jest na wrzesień.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2020-10-23, godz. 21:15 Dyskutują o problemach i wyzwaniach młodych ludzi. II Opolski Kongres Młodzieży z powodu pandemii przeniósł się… O problemach edukacji w czasie pandemii, przedsiębiorczości i walce ze stresem dyskutują uczestnicy II Opolskiego Kongresu Młodzieży. Z powodu obecnej sytuacji… » więcej 2020-10-23, godz. 21:15 Nowe obostrzenia dla wyjeżdżających z Polski do Niemiec Podróżując do Niemiec trzeba będzie liczyć się z obowiązkiem przedstawienia negatywnego wyniku na obecność koronawirusa lub wykonania takiego testu na… » więcej 2020-10-23, godz. 19:45 Raport dnia: kolejny rekord zakażeń w kraju. Od soboty cała Polska objęta czerwoną strefą 401 przypadków zakażenia koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (23.10) na Opolszczyźnie. To oznacza, że od początku pandemii patogen z… » więcej 2020-10-23, godz. 19:15 Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie i kradzież. Pomogli mieszkańcy Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do jednego ze sklepów w mieście i kradzież. » więcej 2020-10-23, godz. 19:00 Wysłużone policyjne samochody zyskały nowe życie. Będą się na nich uczyć przyszli technicy i mechanicy Trzy samochody, które przez wiele lat służyły opolskim policjantom, teraz dostaną drugie życie. » więcej 2020-10-23, godz. 18:30 "Po kilka godzin szukamy miejsc dla pacjentów z koronawirusem". Dyrektor USK apeluje o poprawę koordynacji działań - Koordynacja w przekazywaniu zakażonych koronawirusem pacjentów do covidowych szpitali jest na bardzo słabym poziomie - ocenia dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2020-10-23, godz. 18:00 W Namysłowie stanie nowa Nike odlana z brązu. Mimo ostatnich remontów, pomnik rozpada się 200 tysięcy złotych będzie kosztować nowy pomnik Nike w centrum Namysłowa. Odlana z brązu rzeźba zastąpi prawie 5,5-metrowy betonowy monument, który po… » więcej 2020-10-23, godz. 17:30 Opolska Lewica będzie protestować przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o aborcji eugenicznej 'To barbarzyńska sytuacja i wyrok na kobiety' - mówiono podczas konferencji prasowej Lewicy, którą zorganizowano przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w… » więcej 2020-10-23, godz. 17:30 W Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich uruchomiono oddział zakaźny. Przyjęto 19 pacjentów. "To było ogromne… W Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich uruchomiono oddział zakaźny z 25 łóżkami dla pacjentów zakażonych koronawirusem. » więcej 2020-10-23, godz. 16:30 Straż Graniczna kontroluje legalność pobytu cudzoziemców. Także na Opolszczyźnie W minionym tygodniu funkcjonariusze placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu, w wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***