Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-21, 08:15 Autor: Katarzyna Doros

Z powodu pandemii brakuje ofert pracy sezonowej dla uczącej się młodzieży. "Pyta młodzież, pytają rodzice"

inwentaryzacja [fot. Pixabay]
inwentaryzacja [fot. Pixabay]
W tym roku Ochotnicze Hufce Pracy na Opolszczyźnie nie pomogą uczącej się młodzieży w znalezieniu pracy sezonowej. Z powodu pandemii koronawirusa brakuje ofert związanych z inwentaryzacją, gastronomią czy ze sprzedażą owoców.
- Pracodawcy decydują się na zatrudnienie sprawdzonych osób lub tych, których wcześniej musieli zwolnić - mówi Tomasz Górny, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Opolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP. - Młodzież bardzo często dopytuje o możliwość zatrudnienia, dopytują też rodzice. Niestety pracodawcy nie zgłaszają do nas takich ofert. To jest sytuacja z Opola i z jednostek w województwie, które zajmują się również pośrednictwem pracy dla młodzieży. To, co mamy to dosłownie epizody, pojedyncze miejsca zgłaszane w poszczególnych jednostkach, ale w stosunku do lat poprzednich są to ilości śladowe.

Młodzi ludzie nie mogą również pojechać do pracy za granicę.

- Kiedy zamknięto granice, musieliśmy wycofać oferty. Powoli ruszamy z pozyskiwaniem ofert i wznawianiem naborów - dodaje Andrzej Ryfiński z Opolskiej Komendy Wojewódzkiej OHP. - Nie ma ani jednej oferty, system został wyłączony. Liczymy na to, że nasi partnerzy z zagranicy się odezwą z tymi ofertami, ale bardzo ciężko jest rokować, jak to w przyszłości będzie wyglądało.

Opolska Wojewódzka Komenda OHP oferuje natomiast dla młodzieży bezpłatne szkolenia podnoszące kwalifikacje w zawodach: magazynier, operator wózków jezdniowych, spawacz, kelner, barista i kosmetyczka.
Andrzej Ryfiński
Tomasz Górny

Wiadomości z regionu

2020-12-03, godz. 19:00 Policjanci ze Strzelec Opolskich oddali krew i osocze. Teraz zachęcają do tego innych Dzielnicowi ze strzeleckiej komendy włączyli się w akcję „Nasza krew - Nasza Ojczyzna” i podzielili się cennym darem życia. Z kolei ich kolega z sekcji… » więcej 2020-12-03, godz. 18:30 Maseczki, rękawice i kombinezony od ambasadora Chin w Polsce trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu 10 tysięcy maseczek, 5 tysięcy par rękawiczek i 500 zestawów kombinezonów z okularami ochronnymi trafiło dziś (03.12) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego… » więcej 2020-12-03, godz. 18:27 Kluczborski szpital Vital Medic musi jeszcze poczekać z otwarciem oddziału covidowego. Lada dzień decyzje o przelewach… Trzeba jeszcze poczekać na uruchomienie oddziału intensywnej opieki medycznej w kluczborskim szpitalu Vital Medic dla osób ciężko przechodzących infekcję… » więcej 2020-12-03, godz. 17:36 Prudnik: chcą propagować nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Przeszkodą jest na razie pandemia Na etapie projektu pozostaje utworzenie Centrum Myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku. Barierą są utrudnienia spowodowane przez pandemię. Inicjatywę… » więcej 2020-12-03, godz. 16:26 Znamy laureatkę nagrody Żar Serca. Epidemia uniemożliwiła Xaverianum organizację uroczystej gali Siostra Aldona Skrzypiec została tegoroczną laureatką nagrody Żar Serca. » więcej 2020-12-03, godz. 16:19 1,5 roku więzienia dla kibica, który brał udział w bójce w Kędzierzynie-Koźlu i samochodem próbował staranować… Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał na 1,5 roku więzienia 22-letniego Patryka G. z Opola, który w czasie ucieczki po bójce kibiców w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-12-03, godz. 15:06 Nowa organizacja ruchu na Katowickiej i Kośnego w Opolu. Kierowcy powinni uważać na zmianę pierwszeństwa W pierwszym dniu po zamknięciu ulicy Bohaterów Monte Cassino w związku z pracami budowlanymi w sąsiedztwie dworca Opole Wschodnie, ruch Katowicką i Kośnego… » więcej 2020-12-03, godz. 14:13 45 tysięcy mieszkańców Opolszczyzny jest dziś narażonych na oddychanie powietrzem złej jakości Powietrze jest dzisiaj (03.12) złej jakości w części województwa opolskiego. Na dobre ruszył sezon grzewczy. » więcej 2020-12-03, godz. 14:00 Radio Sygnały prowadzi zbiórkę rzeczy dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt W ramach trzeciego Jarmarku Świątecznego Radio Sygnały organizuje zbiórkę na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Potrzebne są koce… » więcej 2020-12-03, godz. 13:16 Im mroźniej na zewnątrz, tym większe zapotrzebowanie na pomoc. Zima to szczególnie trudny i niebezpieczny czas dla… Mogą liczyć na ciepły posiłek i napój, koc, ubranie oraz miejsce, w którym mogą się ogrzać i bezpiecznie spędzić noc. Wraz z malejącą temperaturą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »