Radio Opole » Gospodarka
2020-07-03, 15:00 Autor: Mariusz Chałupnik

W Ozimku powstanie strefa przemysłowa? Jest plan, ale trzeba znaleźć pod nią grunty

Ozimek [fot. UGiM Ozimek]
Ozimek [fot. UGiM Ozimek]
Ozimek szuka terenów, które mogłyby zostać przeznaczone pod inwestycje. Obecnie w gminie nie ma strefy dedykowanej przemysłowi. Władze Ozimka chcą przyciągnąć inwestorów przygotowanym pod działalność terenem i podatkowymi ulgami.
- Nowi przedsiębiorcy to rozwój gminy i praca dla mieszkańców - mówi burmistrz Mirosław Wieszołek. - Chcielibyśmy, aby przedsiębiorcy potraktowali naszą gminę jako atrakcyjną i aby tu mieli okazję przy dobrych, uzbrojonych terenach na szybki rozwój. Mamy także zaproponowaną dla nowych przedsiębiorców pomoc de minimis, zwolnienie z podatku. Także już na starcie witamy i czekamy na ciekawych inwestorów.

W poszukiwaniu i przygotowaniu terenów inwestycyjnych Ozimkowi ma pomóc Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Gmina liczy, że ta współpraca będzie miała szerszy zakres.

- Z OCRG przeprowadzimy rekonesans terenów możliwych pod inwestycje, ale nie tylko - zaznacza Mirosław Wieszołek. - Oczywiście naszym podstawowym mianownikiem będzie kojarzenie przedsiębiorców. W związku z tym, że gmina Ozimek samoistnie nie posiada terenów przemysłowych, które mogłaby zaproponować, ale chcemy stworzyć ciekawą, konkurencyjną mapę terenów, które mogłyby zainteresować przedsiębiorców z zewnątrz naszej gminy.

Według wstępnych planów, teren pod inwestycje może powstać w pobliżu Huty Małapanew. Wówczas taka ministrefa liczyłaby ponad 7 hektarów. Potrzebny jest jednak nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Nad nim radni gminy Ozimek mają pochylić się na przełomie sierpnia i września.
Mirosław Wieszołek
Mirosław Wieszołek

Gospodarka

2021-01-17, godz. 11:23 Pandemia spowolniła prace OTBS, ale plany inwestycyjne są aktualne. "Wracamy do tematu osiedla na Winowie" - To był dziwny, inny rok - tak w rozmowie 'W cztery oczy' określił pandemiczne miesiące 2020 roku Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa… » więcej 2021-01-17, godz. 09:00 Wybudowali dwie drogi, żeby skrócić dojazd mieszkańcom 7 miejscowości Na przełomie roku mieszkańcy gminy Pawłowiczki otrzymali możliwość korzystania z dwóch nowo wybudowanych dróg transportu rolnego. Łącznie powstało ponad… » więcej 2021-01-16, godz. 13:00 Jeszcze nie skończyli budować jednego, a już myślą o drugim. Otmuchów szuka miejsca na kolejny PSZOK W południowej części gminy Otmuchów powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2021-01-16, godz. 10:45 Nowa strategia, nowe studium zagospodarowania przestrzennego. Łubniany przeprowadzą konsultacje dla mieszkańców Łubniany przygotowują się do opracowania nowej strategii gminy. Stara obowiązywała do ubiegłego roku. Jednym z elementów ma być przygotowanie studium zagospodarowania… » więcej 2021-01-16, godz. 07:00 W tym roku Prószkow postawi na rozbudowę ścieżek pieszo-rowerowych Infrastruktura drogowa zdominuje tegoroczne inwestycyjne w gminie Prószków. Trzy z nich dotyczą budowy ścieżek pieszo-rowerowych. Będą one łączyły Pomologię… » więcej 2021-01-15, godz. 18:30 Rozstrzygnięcie przetargu na wywóz odpadów komunalnych w Opolu przesunięte na koniec stycznia 27 stycznia dowiemy się, która firma zajmie się odbiorem odpadów komunalnych w Opolu. Przetarg w tej sprawie miał się odbyć dzisiaj (15.01), natomiast z… » więcej 2021-01-15, godz. 16:30 Grodków ze skromniejszym budżetem niż przed rokiem. Miasto nie rezygnuje jednak z inwestycji i chce szybciej spłacać… Grodków wyda w tym roku prawie o 4 miliony złotych mniej niż w poprzednim. Gmina nie zamierza jednak znacząco obniżać kwot przeznaczanych na inwestycje. » więcej 2021-01-14, godz. 20:00 Przedsiębiorcy mają ostatnią szansę ubiegania się o zwolnienie ze składek za trzeci kwartał ubiegłego roku Ostatni dzwonek dla przedsiębiorców chcących złożyć wniosek o zwolnienie z opłacania składek za trzeci kwartał ubiegłego roku. Termin upływa jutro … » więcej 2021-01-14, godz. 11:00 Urbanowice w końcu mają kanalizację Podzielona na trzy etapy budowa kanalizacji w Urbanowicach, w gminie Pawłowiczki, dobiegła końca. Nie obyło się bez opóźnień, na które wpłynęła m.in… » więcej 2021-01-14, godz. 07:30 Podwyżka opłat za wywóz śmieci w Rudnikach. Gmina Lasowice Wielkie prawdopodobnie utrzyma stawkę z 2020 roku Mieszkańcy gminy Rudniki płacą od nowego roku więcej za wywóz odpadów komunalnych. W Lasowicach Wielkich obowiązująca stawka prawdopodobnie zostanie u… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »