Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-02, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

Senior z Opola stracił ponad 17 tysięcy złotych. Oszust przekonywał, że banknoty są fałszywe i trzeba je zabezpieczyć

Senior z Opola stracił ponad 17 tysięcy złotych [fot. Katarzyna Doros]
Senior z Opola stracił ponad 17 tysięcy złotych [fot. Katarzyna Doros]
Ponad 17 tysięcy złotych stracił 71-latek z Opola, który zaufał oszustowi podającemu się za policjanta. Wczoraj (01.07) do opolskiej policji wpłynęło kilka zgłoszeń o próbach oszukania seniorów. Tym razem przestępcy działający metodą "na listonosza" i "nadinspektora" przekonują, że posiadane banknoty mogą być podrobione i należy je zabezpieczyć.
- Mężczyzna dzwoniący do seniora podał się za policjanta wydziału kryminalnego. Poinformował, że pieniądze 71-latka są zagrożone, a listonosze i pracownicy banku są zamieszani w przestępczy proceder, który rozpracowuje policja - mówi mł. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - Rozmówca wypytywał seniora o wysokość emerytury. "Nadinspektor” natychmiast zasugerował kontynuowanie rozmowy przez telefon komórkowy, polecając jednocześnie odłożenie słuchawki telefonu stacjonarnego, ponieważ ten miał być na podsłuchu. Takie działanie oszustów miało na celu uniemożliwienie dodzwonienia się kogokolwiek, kto mógłby przerwać przestępczą akcję.
W dalszej kolejności oszust polecił spakować w kopertę wszystkie oszczędności i przekazać je "policjantowi", który wyjdzie z windy. Senior przekazał ponad 17 tysięcy złotych.

Dla uwiarygodnienia całej akcji, oszust podyktował 71-latkowi treść protokołu przekazania pieniędzy policji z wyszczególnieniem wszystkich nominałów.

Mundurowi przypominają, że policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach i nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.
mł. asp. Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2020-09-29, godz. 17:00 Powinien siedzieć w więzieniu, a kluczborska policja zatrzymała go z amfetaminą Powinien siedzieć w więzieniu, a jeździł samochodem z amfetaminą. Policjanci kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego. » więcej 2020-09-29, godz. 16:15 Wojewoda odznaczył zasłużonych mieszkańców Opolszczyzny. To były krótkie uroczystości w rygorze sanitarnym Państwowe odznaczenia dla osób szczególnie zasłużonych na rzecz regionu i kraju wręczył wojewoda Adrian Czubak. » więcej 2020-09-29, godz. 15:45 Ludzkie kości znaleziono podczas prac ziemnych przy dawnej szkole nr 1 w Strzelcach Opolskich Na ludzkie kości natrafili budowlańcy podczas prac ziemnych w pobliżu dawnej siedziby szkoły podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich przy ul. Marka Prawego… » więcej 2020-09-29, godz. 15:45 Uczniowie w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu muszą nosić maseczki na terenie szkoły przez… W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu od dzisiaj (29.09) wprowadzono dodatkowe obostrzenia. » więcej 2020-09-29, godz. 15:03 Prof. Wojciech Chlebda przechodzi na emeryturę Prof. Wojciech Chlebda, językoznawca z Uniwersytetu Opolskiego przechodzi na emeryturę. Uczelnia zorganizowała uroczyste pożegnanie naukowca, na którym nie… » więcej 2020-09-29, godz. 14:41 Gminy Nysa i Głuchołazy otrzymają pomoc na usunięcie skutków powodzi Po 100 tysięcy złotych trafi do gmin Nysa i Głuchołazy, które najbardziej ucierpiały w wyniku ulewnych deszczy na początku września. Wniosek radnego Bogusława… » więcej 2020-09-29, godz. 14:30 2 brzeskie podstawówki częściowo z nauczaniem hybrydowym Dwa przypadki COVID-19 potwierdzono w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 imienia Mikołaja Kopernika. Zakażone jest rodzeństwo, z klas pierwszej i piątej… » więcej 2020-09-29, godz. 13:40 Na terenie gminy Dąbrowa pojawili się oszuści, którzy podają się za pracowników Caritas Oszuści znaleźli kolejną metodę na wyłudzanie pieniędzy od seniorów. Tym razem podszywają się pod pracowników Caritas i oferują płatne usługi w zakresie… » więcej 2020-09-29, godz. 13:30 29 zakażeń w szpitalu w Oleśnie, zamknięta ginekologia i zakład rehabilitacji. "Sytuacja jest dynamiczna" 29 aktywnych zarażeń koronawirusem jest w oleskim szpitalu. Do odwołania zamknięto oddział ginekologiczno-położniczy i zakład rehabilitacji. » więcej 2020-09-29, godz. 13:30 Opolscy seniorzy tłumnie ruszyli na darmowe szczepienia przeciwko grypie Seniorzy w Opolu ruszyli na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Do trzech miejskich przychodni trafiło łącznie 850 sztuk szczepionek. Przychodni 'Centrum'… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***