Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-06, 07:30 Autor: Katarzyna Doros

Wsparcie dla instytucji kultury, szerzenie krwiodawstwa, spotkania z kandydatami na prezydenta. Młodzi radni obradowali w Opolu

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Opola [fot. Katarzyna Doros]
Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Opola [fot. Katarzyna Doros]
Stanowisko ws. zakazu spożywania alkoholu na bulwarach nad Odrą, wspieranie instytucji kultury i akcja krwiodawstwa. To główne tematy, jakie Młodzieżowa Rada Miasta Opola poruszyła na piątkowej (05.06) sesji w opolskim ratuszu. Młodzi radni obradowali w reżimie sanitarnym: w maseczkach i z zachowaniem odległości.
- Wiemy, że sytuacja instytucji kulturalnych w dobie koronawirusa jest bardzo trudna, dlatego uruchamiamy projekt "wirtualna kultura" - mówi Franciszek Posacki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Opola.

- Będziemy za pomocą najnowszej technologii prezentować mieszkańcom instytucje kulturalne i zachęcać do tego, żeby znów je odwiedzić i wesprzeć finansowo. Taką kampanią, którą ostatnio zajmujemy się coraz bardziej intensywnie jest kampania poświęcona sytuacji osób bezdomnych, która jest trudna, szczególnie w dobie koronawirusa. Chcemy w ten sposób przekazać mieszkańcom wiedzę jak można pomóc. Oprócz tego chcielibyśmy reaktywować również kampanię "Młodzi głosują", czyli spotkania z kandydatami na urząd prezydenta Polski.

Przewodniczący rady podkreśla, że dla młodych radnych ważny jest Światowy Dzień Krwiodawcy, który wypada 14 czerwca. - Chcemy zachęcić mieszkańców i młodych ludzi do dzielenia się krwią. Na pewno będziemy robić spotkanie online z honorowymi krwiodawcami i przeprowadzimy serię informacyjno-edukacyjną - mówi Posacki.

Młodzi radni odnieśli się także do wprowadzonego na czas pandemii zakazu spożywania alkoholu na bulwarach nad Odrą. - Chcemy dopytać o dane statystyczne i powody wprowadzenia tego zakazu, żeby rozważyć, czy wkrótce zaapelować o zmianę tej decyzji - dodaje Franciszek Posacki.
Franciszek Posacki

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 10:50 Koronawirus w grodkowskiej podstawówce. Kolejna placówka czeka na wyniki testów wykonanych u nauczycieli Obostrzenia związane z koronawirusem spowodowały zmianę trybu pracy trzech szkół podstawowych w gminie Grodków. » więcej 2020-09-28, godz. 10:42 Raport MZ: 35 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju 1306 zakażeń Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1306 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 35 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-28, godz. 09:58 Opole: w Zespole Szkół Mechanicznych zakażony koronawirusem jest kolejny uczeń Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. COVID-19 potwierdzono u jednego z uczniów, który uczęszcza do tej samej… » więcej 2020-09-28, godz. 09:42 Noszenie maseczek konieczne jest także na ulicach - to rygor sanitarny obowiązujący w strefie czerwonej Od soboty (26.09) w strefie czerwonej - z najwyższym rygorem sanitarnym - znajduje się powiat głubczycki, z kolei powiat brzeski jest w strefie żółtej, a… » więcej 2020-09-28, godz. 07:00 O kolejne dwa miesiące przesuwa się koniec budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Szykują się też dodatkowe… Opóźnia się budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Wykonawca zawnioskował do Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu o kolejne dwa miesiące przesunięcia… » więcej 2020-09-27, godz. 21:02 Wójt Lubrzy zarażony COVID-19. Mariusz Kozaczek czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej Wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek - zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-27, godz. 21:00 RAPORT DNIA: 16 nowych przypadków koronawirusa i kolejny zgon na Opolszczyźnie. Jest też 13 nowych ozdrowieńców 16 nowych zakażeń koronawirusem i jeden zgon pacjenta zarażonego COVID-19 stwierdzono w ciągu ostatniej doby na terenie województwa. Mamy też 13 nowych … » więcej 2020-09-27, godz. 19:47 Genealodzy ponownie debatowali w Brzegu. "W czasie pandemii wiele osób rozpoczęło swoje poszukiwania" W Brzegu zakończyła się 7. edycja ogólnopolskiej konferencji genealogicznej. Podczas weekendowego wydarzenia można było zgłębić wiedzę w zakresie między… » więcej 2020-09-27, godz. 18:30 "Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej". W Przyworach zorganizowano festyn na rzecz opolskiego hospicjum … Mieszkańcy Przywór włączyli się w pomoc finansową na rzecz hospicjum 'Betania' z Opola. Na placu przy domu kultury przygotowali festyn pod hasłem 'Przywory… » więcej 2020-09-27, godz. 16:00 Pandemia nie zatrzymała miłośników festiwalowego rajdu ulicami Opola. "Są prędkości, są zakręty" 35 załóg w 6 kategoriach bierze udział w rozgrywanym dziś (27.09) 51. Rajdzie Festiwalowym na ulicach Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***