Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-04, 10:30 Autor: Daniel Klimczak

Kolejne potwierdzone zakażenia w namysłowskim "pośredniaku". Na kwarantannę trafi prawdopodobnie cała załoga

Urząd Pracy w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Pracy w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Kolejni pracownicy namysłowskiego urzędu pracy zarażeni koronawirusem. Władze powiatu poinformowały dziś (04.06) o dwóch pozytywnych wynikach badań przeprowadzonych wśród załogi "pośredniaka".
Obecnie ustalane jest, z kim chore na COVID-19 osoby mogły mieć styczność w ostatnich dniach. Starosta namysłowski Konrad Gęsiarz wskazuje, że w czasie pracy nie miały jednak częstego bezpośredniego kontaktu z petentami.

- Te dwie kolejne osoby mogły mieć kontakt, ale w minimalnym stopniu. To też jest analizowane, w tej chwili robione są wywiady. Nie pracowały na punktach obsługi bezpośredniej, natomiast sprawdzamy, czy w jakiś sposób nie mogły mieć też kontaktu z osobami z zewnątrz - tłumaczy.

Ze względu na kolejne potwierdzone zakażenia, namysłowski "pośredniak" będzie zamknięty do odwołania. Najprawdopodobniej testom na obecność wirusa poddana zostanie cała jego załoga. Władze starostwa zapewniają jednak, że pracują nad rozwiązaniem, które pozwoli na wypłatę świadczeń w nieprzekroczonym terminie.

- Najprawdopodobniej do kwarantanny trafią wszyscy pracownicy. W tej chwili analizujemy, w jaki sposób zorganizować pracę na tyle, aby móc wypłacić wszystkie świadczenia, które są należne osobom bezrobotnym, czy też będącym na stażu - dodaje starosta.

Ponadto, osoby chcące złożyć dokumenty mające trafić do urzędu pracy, mogą to zrobić za pośrednictwem skrzynki podawczej przed starostwem.

Dodajmy, że dotychczas w namysłowskim PUP-ie potwierdzono łącznie 3 przypadki koronawirusa. W najbliższym czasie mają być znane wyniki badań kolejnych 4 osób, od których materiał do badań pobrano wczoraj.
Konrad Gęsiarz
Konrad Gęsiarz

Wiadomości z regionu

2020-09-27, godz. 21:02 Wójt Lubrzy zarażony COVID-19. Mariusz Kozaczek czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej Wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek - zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-27, godz. 21:00 RAPORT DNIA: 16 nowych przypadków koronawirusa i kolejny zgon na Opolszczyźnie. Jest też 13 nowych ozdrowieńców 16 nowych zakażeń koronawirusem i jeden zgon pacjenta zarażonego COVID-19 stwierdzono w ciągu ostatniej doby na terenie województwa. Mamy też 13 nowych … » więcej 2020-09-27, godz. 19:47 Genealodzy ponownie debatowali w Brzegu. "W czasie pandemii wiele osób rozpoczęło swoje poszukiwania" W Brzegu zakończyła się 7. edycja ogólnopolskiej konferencji genealogicznej. Podczas weekendowego wydarzenia można było zgłębić wiedzę w zakresie między… » więcej 2020-09-27, godz. 18:30 "Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej". W Przyworach zorganizowano festyn na rzecz opolskiego hospicjum … Mieszkańcy Przywór włączyli się w pomoc finansową na rzecz hospicjum 'Betania' z Opola. Na placu przy domu kultury przygotowali festyn pod hasłem 'Przywory… » więcej 2020-09-27, godz. 16:00 Pandemia nie zatrzymała miłośników festiwalowego rajdu ulicami Opola. "Są prędkości, są zakręty" 35 załóg w 6 kategoriach bierze udział w rozgrywanym dziś (27.09) 51. Rajdzie Festiwalowym na ulicach Opola. » więcej 2020-09-27, godz. 13:00 Park za prudnickim liceum zyska nowy wygląd i... pszczoły. Czy dzięki inwestycji w technikum zostanie uruchomiony profil… Trwa przebudowa parku przy II Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku. Inwestycja jest warta 950 tysięcy złotych, a 85 procent pieniędzy pochodzi z dotacji unijnej… » więcej 2020-09-27, godz. 12:29 Miody, chleby, lokalne przysmaki, porcelana i wiele innych wyrobów na Święcie Plonów i Targach Miodu w opolskim skansenie… Ponad 40 wystawców z Polski oraz Czech zjechało do Muzeum Wsi Opolskiej na Święto Plonów i Targi Miodów. Już po raz 8. mieszkańcy Opolszczyzny i nie tylko… » więcej 2020-09-27, godz. 10:57 Raport MZ: 1350 nowych zakażeń w Polsce i 16 na Opolszczyźnie. Jest kolejna ofiara śmiertelna w regionie [AKTUALIZ… 1350 nowych przypadków koronawirusa stwierdzono w ciągu ostatniej doby w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych 8 zgonach związanych… » więcej 2020-09-27, godz. 09:19 Barier dla osób głuchych i niedosłyszących może być znacznie mniej. Dziś doskonała okazja, by o tym przypomnie… W przypadającym w niedzielę (27.09) Międzynarodowym Dniu Głuchych i Języka Migowego o barierach w urzędach i problemach z komunikacją, których może być… » więcej 2020-09-27, godz. 07:00 Krogulna karpiem płynąca! Finał akcji "Chcę wyjechać na wieś" 'Roladka stawowego Władka', 'Karp krogulniański z pieczarkami' i 'Pulpeciki rybne z ziołami' - o tych dniach rozmawialiśmy na antenie Radia Opole nadając… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***