Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-26, 14:50 Autor: Monika Matuszkiewicz

Z Opola późnym wieczorem nie dojedziemy pociągiem do Nysy czy Kluczborka

Pociągi POLREGIO foto: archiwum
Pociągi POLREGIO foto: archiwum
Dworzec kolejowy w Opolu [fot. M. Matuszkiewicz]
Dworzec kolejowy w Opolu [fot. M. Matuszkiewicz]
Odmrażanie gospodarki nie idzie w parze z przywracaniem połączeń kolejowych - skarżą się nasi słuchacze. Pracownicy wrócili do zakładów, ale nie mają jak, po skończonej pracy dotrzeć do domów. Przykładowo ostatni pociąg z Opola do Nysy, czy Kluczborka odjeżdża po godzinie 20.00. Autobusy PKS również w większości są nadal zawieszone.
- Od wczoraj nasza spółka w porozumieniu z urzędem marszałkowskim stopniowo przywróciła kursowanie pociągów, które zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa - mówi Sylwester Brząkała, dyrektor opolskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

- Są połączenia, w których dołożyliśmy składy, aby ludzie mogli się zmieścić i wpisać w rozporządzenie resortu zdrowia odnośnie zachowywania odpowiednich odległości. Cały czas analizujemy sytuację. Te wszystkie odwołania, które są w tej chwili wprowadzone, wyznaczone są do 13 czerwca. W tym czasie dyskutujemy i zastanawiamy się, czy to będzie ten moment, kiedy połączenia powrócą w całości, czy tylko część połączeń, być może tych wieczornych.

- Uruchomienie połączeń dla kilku osób jest dużą stratą, jeśli chodzi o finanse publiczne - podkreśla Sylwester Brząkała.

Dodajmy, że pasażerowie wybierający się w podróż muszą pamiętać o zasłanianiu ust i nosa, a także o zachowaniu odpowiedniej odległości od pozostałych podróżnych.
Sylwester Brząkała

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 13:45 Z "kłódek miłości" zebranych z Mostu Groszowego powstanie pojemnik na nakrętki. Tak zdecydowali opolanie W internetowej ankiecie na temat możliwego zagospodarowania 'kłódek miłości' usuniętych z remontowanego Mostu Groszowego w Opolu udział wzięło 1618 o… » więcej 2020-10-27, godz. 13:20 Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki pomogli uratować życie zawałowca Do zdarzenia doszło w środku dnia w centrum Kędzierzyna-Koźla. Starsi posterunkowi Sebastian Roter i Bartosz Mościcki zajęci byli kontrolą kierowcy, gdy… » więcej 2020-10-27, godz. 12:53 Osobówka zderzyła się z autobusem MZK. Nikomu nic się nie stało Samochód osobowy zderzył się o poranku z autobusem MZK na ulicy Ozimskiej w Opolu. » więcej 2020-10-27, godz. 12:45 W Nysie może powstać rehabilitacja kardiologiczna. "Chcemy zabezpieczać pacjentów przed ponownymi interwencjami" Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca chcą rozwijać swą obecną działalność prowadzoną w Nysie. Prywatna spółka chce pomagać w powrocie do zdrowia między… » więcej 2020-10-27, godz. 12:05 Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin i Martyna Nakonieczny apelują do radnych sejmiku o przyjęcie Samorządowej Karty… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego pochylą się dziś (27.10) nad petycją Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie przyjęcia tzw. Samorządowej Karty… » więcej 2020-10-27, godz. 11:45 Matka, dziadek i konkubent gwałcili dzieci. Będzie kasacja w głośnej sprawie z Krapkowic Według prokuratury, matka, jej konkubent i dziadek wielokrotnie gwałcili ze szczególnym okrucieństwem trójkę małych dziewczynek. W styczniu tego roku Sąd… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Samorządowcy ws. wyroku TK. Oświadczenie członków stowarzyszenia Samorządy dla Polski 61 samorządowców z kraju skupionych wokół stowarzyszenia Samorządy dla Polski podpisało się pod oświadczeniem ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który… » więcej 2020-10-27, godz. 10:47 Przyjęcia tylko w przypadkach zagrażających zdrowiu i życiu. USK w Opolu ogranicza planowe działania Ograniczenia w planowych przyjęciach i zabiegach w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Taką rekomendację wydał placówce Narodowy Fundusz Zdrowia… » więcej 2020-10-27, godz. 10:42 MZ: 16 300 zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Na Opolszczyźnie liczba zakażonych wzrosła do 8362, nie… 16 300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem przybyło w ciągu ostatnich 24 godzin w kraju, w tym na Opolszczyźnie - 385. Z powodu COVID-19 zmarło w Polsce… » więcej 2020-10-27, godz. 10:11 M.Ociepa: "Dyskusja o aborcji jest szalenie poważna i wymaga pokory" Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia, w rozmowie 'W cztery oczy' przyznał, że dozwolone są manifestacje w tej sprawie, o ile ich przebieg mieści się w granicach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***