Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-13, 18:30 Autor: Daniel Klimczak

Ognisko w parku? Brzeski magistrat nie mówi "nie" i przygotował miejsce na ten cel

Miejsce na ogniska w brzeskim Parku Wolności [fot. UM Brzeg]
Miejsce na ogniska w brzeskim Parku Wolności [fot. UM Brzeg]
Po zakończeniu epidemii koronawirusa mieszkańcy Brzegu zyskają nowe miejsce spotkań w plenerze. Magistrat zdecydował o uprzątnięciu i zmodernizowaniu terenu na Górce Jerzego w miejscowym Parku Wolności.
Część terenu doczekała się podłoża z kostki brukowej, a także miejsc do siedzenia. Jak wskazuje burmistrz Jerzy Wrębiak, ważnym elementem jest palenisko, gdzie będzie można urządzać ogniska.

- Zależało nam na tym, aby ucywilizować to miejsce i zabezpieczyć możliwość organizowania takiego pikniku. Oczywiście zorganizowanego, bo wszystko, co się dzieje w parku wymaga zgody urzędu. Często szkoły zwracają się do nas z prośbami takimi, aby zorganizować sobie ognisko - dodaje.

Do tej pory niektórzy mieszkańcy samowolnie rozpalali ogień w tej okolicy, co jednak mogło prowadzić do pożarów drzew. Nowe miejsce wyznaczono w bezpiecznej odległości i przy zachowaniu ostrożności, urządzane tam ogniska nie powinny zagrażać pozostałej części parku.

Dodajmy, że oprócz punktu spotkań Górka Jerzego może służyć także jako miejsce pamięci historycznej. Wszystko dzięki ustawionym tam kamiennym obeliskom powstałym w okresie międzywojennym.
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 21:00 Ponad tysiąc uczniów odwiedziło I Forum Maturzysty Politechniki Opolskiej Opolscy maturzyści mogli spotkać się z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i posłuchać o przygotowaniach do matur. To za sprawą pierwszego Forum… » więcej 2022-09-27, godz. 21:00 "Przy budynku policji wyglądamy bardzo niekorzystnie". Brzeski magistrat przestanie straszyć. Elewacja budynku przejdzie… Po montażu iluminacji, budynek brzeskiego magistratu czekają kolejne zmiany. Tym razem odnowienia doczeka się zniszczona elewacja. » więcej 2022-09-27, godz. 18:30 Filtracja poprawiła parametry wody w Jeziorze Turawskim. Optymistyczne wyniki trzyletniego projektu naukowców Sprawdził się nowatorski system filtracji wody w Jeziorze Turawskim. To główny wniosek z trzyletniego projektu dotyczącego zbiorników retencyjnych. » więcej 2022-09-27, godz. 18:30 Pracownicy i dziennikarze Radia Opole dobrze wiedzą, jak wykonać pierwszą pomoc [ZDJĘCIA] Jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u noworodka, dziecka i osoby dorosłej - tego mogli dowiedzieć się dziś (27.09) pracownicy i… » więcej 2022-09-27, godz. 18:00 83 lata temu powstało Polskie Państwo Podziemne. "Było największym takim państwem w całej Europie" [ZDJĘCIA] 27 września 83 lata temu w oblężonej Warszawie utworzona została Służba Zwycięstwu Polski. Była to pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa… » więcej 2022-09-27, godz. 17:00 Są już razem ponad 50 lat. Opolskie małżeństwa odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA… Były łzy wzruszenia, bukiety kwiatów, szampan i medale. W opolskim ratuszu wyróżniono dziś (27.09) 20 par, które ponad 50 lat temu w urzędzie stanu cywilnego… » więcej 2022-09-27, godz. 16:40 Mieszkaniec Opola pyta o brak polskich flag w mieście. Rzecznik ratusza odpowiada, że są sprecyzowane przepisy O brak polskich flag na budynkach, pomnikach i masztach administrowanych przez Urząd Miasta Opola pyta Łukasz Gruca. Miłośnik lokalnej historii oraz patriota… » więcej 2022-09-27, godz. 16:30 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Śląsku Opolskim ma 75 lat. Działacze świętowali jubileusz w brzeskim zamku [ZD… Towarzystwo Przyjaciół Dzieci świętuje 75-lecie istnienia swoich opolskich struktur. Z tej okazji działacze, a także osoby i instytucje zaprzyjaźnione z… » więcej 2022-09-27, godz. 16:00 Samorządy szukają pomysłów na oszczędzanie energii. "Zacznijmy korzystać z prądu, tak jak u siebie w domu" Od 1 października administracja rządowa i samorządowa będzie musiała obniżyć zużycie energii o 10 procent. Tak wynika z założeń tarczy solidarnościowej… » więcej 2022-09-27, godz. 15:30 Włamali się po alkohol. Po wszystkim jeden ze sprawców ostrzelał dom z wiatrówki Aby zdobyć alkohol, włamali się do mieszkania. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych z Lewina Brzeskiego, para złodziei szybko przekonała się, że nie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »