Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-23, 10:17 Autor: Jacek Rudnik

Janusz Kowalski: Stadion Narodowy mógłby być miejscem najbliższego posiedzenia sejmu

Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
- Sejm i senat muszą nadal podejmować ustawy, a w związku z pandemią koronawirusa miejscem, gdzie mogłoby się odbyć najbliższe posiedzenie sejmu jest Stadion Narodowy, gdzie zorganizowano w 2016 roku szczyt NATO - ocenił w rozmowie "W cztery oczy" wiceminister w resorcie aktywów państwowych Janusz Kowalski. Zasady pracy niższej izby parlamentu wobec pandemii koronawirusa mają być tematem jutrzejszego (24.03) prezydium sejmu, którego posiedzenie jest planowane na 27 marca.
W ocenie wiceministra w resorcie aktywów państwowych Janusza Kowalskiego ważne jest to, żeby zabezpieczyć funkcjonowanie parlamentu:

- Tak, żeby w sposób elastyczny przyjmować kolejne ustawy, ponieważ gospodarka cierpi, cierpią Polacy i nie znamy dokładnie wszystkich skutków społecznych i gospodarczych pandemii oraz nie wiemy, ile potrwa izolacja faktycznie całej Polski - argumentował poseł.

Omawiana dziś w trakcie Rady Bezpieczeństwa Narodowego tzw. tarcza antykryzysowa to sprawa ponad politycznymi podziałami, nie miał wątpliwości poranny gość Radia Opole, a dziś nie ma branży, która nie cierpi z powodu koronawirusa:

- Tarcza antykryzysowa to nie jest kwestia PiS, PO, czy PSL. To jest kwestia wszystkich Polaków i dobrze jest, aby gros tych rozwiązań, jak nie wszystkie, w sytuacji tak trudnej dla Polski, były uzgodnione tak, aby można było przyjąć najlepsze rozwiązania - wyjaśniał minister Kowalski.

Szczegółowe rozwiązania w ramach tzw. tarczy antykryzysowej - pakietu rozwiązań, który ma łagodzić skutki wyhamowania koniunktury, będą tematem rozpoczynającej się w południe (23.03) Rady Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent zaproponował m.in. nie odroczenie, a umorzenie na trzy miesiące składek ZUS w przypadku przedsiębiorców, których dochody spadły w ciągu miesiąca o co najmniej o 50 procent.

Minister Janusz Kowalski nie odpowiedział wprost, czy wybory prezydenckie powinny zostać przełożone na inny termin.

W jego ocenie na dziś prawa obywatelskie nie są ograniczone, co ma miejsce w przypadku ogłoszenia stanu wyjątkowego, a najważniejszą kwestią jest obecnie jak najszybsze uporanie się z pandemią.
Janusz Kowalski 01
Janusz Kowalski 02

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Polska Cerekiew: po tym, jak woda wlała się do sali ślubów, gmina chce wybudować zadaszenie dziedzińca starego p… Zabytkowemu pałacowi w Polskiej Cerekwi zagraża woda. Nie chodzi o lokalne podtopienia, ale wody opadowe. Zbudowany na planie kwadratu budynek ma otwarty dziedziniec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »