Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-23, 10:17 Autor: Jacek Rudnik

Janusz Kowalski: Stadion Narodowy mógłby być miejscem najbliższego posiedzenia sejmu

Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
- Sejm i senat muszą nadal podejmować ustawy, a w związku z pandemią koronawirusa miejscem, gdzie mogłoby się odbyć najbliższe posiedzenie sejmu jest Stadion Narodowy, gdzie zorganizowano w 2016 roku szczyt NATO - ocenił w rozmowie "W cztery oczy" wiceminister w resorcie aktywów państwowych Janusz Kowalski. Zasady pracy niższej izby parlamentu wobec pandemii koronawirusa mają być tematem jutrzejszego (24.03) prezydium sejmu, którego posiedzenie jest planowane na 27 marca.
W ocenie wiceministra w resorcie aktywów państwowych Janusza Kowalskiego ważne jest to, żeby zabezpieczyć funkcjonowanie parlamentu:

- Tak, żeby w sposób elastyczny przyjmować kolejne ustawy, ponieważ gospodarka cierpi, cierpią Polacy i nie znamy dokładnie wszystkich skutków społecznych i gospodarczych pandemii oraz nie wiemy, ile potrwa izolacja faktycznie całej Polski - argumentował poseł.

Omawiana dziś w trakcie Rady Bezpieczeństwa Narodowego tzw. tarcza antykryzysowa to sprawa ponad politycznymi podziałami, nie miał wątpliwości poranny gość Radia Opole, a dziś nie ma branży, która nie cierpi z powodu koronawirusa:

- Tarcza antykryzysowa to nie jest kwestia PiS, PO, czy PSL. To jest kwestia wszystkich Polaków i dobrze jest, aby gros tych rozwiązań, jak nie wszystkie, w sytuacji tak trudnej dla Polski, były uzgodnione tak, aby można było przyjąć najlepsze rozwiązania - wyjaśniał minister Kowalski.

Szczegółowe rozwiązania w ramach tzw. tarczy antykryzysowej - pakietu rozwiązań, który ma łagodzić skutki wyhamowania koniunktury, będą tematem rozpoczynającej się w południe (23.03) Rady Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent zaproponował m.in. nie odroczenie, a umorzenie na trzy miesiące składek ZUS w przypadku przedsiębiorców, których dochody spadły w ciągu miesiąca o co najmniej o 50 procent.

Minister Janusz Kowalski nie odpowiedział wprost, czy wybory prezydenckie powinny zostać przełożone na inny termin.

W jego ocenie na dziś prawa obywatelskie nie są ograniczone, co ma miejsce w przypadku ogłoszenia stanu wyjątkowego, a najważniejszą kwestią jest obecnie jak najszybsze uporanie się z pandemią.
Janusz Kowalski 01
Janusz Kowalski 02

Wiadomości z regionu

2020-12-05, godz. 15:46 Młodzi z Zawadzkiego mogą mieć wpływ na życie gminy. Trwa nabór do Zespołu Konsultacyjno-Doradczego Młodzieży… Młodzi z Zawadzkiego chcą mieć wpływ na życie gminy. Trwa nabór chętnych do Zespołu Konsultacyjno-Doradczego Młodzieży przy burmistrzu Zawadzkiego na… » więcej 2020-12-05, godz. 15:22 Program likwidacji "kopciuchów" w gminie Kluczbork ma już 3 lata. W tym roku dofinansowano blisko 50 inwestycji w nowoczesne… 47 starych pieców udało się tego roku wymienić w gminie Kluczbork dzięki programowi samorządu. » więcej 2020-12-05, godz. 14:58 Kędzierzyn-Koźle: Od stycznia nowe zasady dotacji do zbiorników na deszczówkę, wymianę pieców i fotowoltaikę Od nowego roku w Kędzierzynie-Koźlu będzie możliwe dofinansowanie zakupu i montażu zbiorników na deszczówkę. Zmieniły się również zasady otrzymywania… » więcej 2020-12-05, godz. 14:00 Opolski ZUS jesienią wypłacił więcej zasiłków pogrzebowych niż rok temu Opolski ZUS wypłacił więcej zasiłków pogrzebowych we wrześniu i w październiku niż w tym samym okresie 2019 roku. Na Opolszczyźnie z wnioskiem o wypłatę… » więcej 2020-12-05, godz. 13:57 51 elewów będzie mogło wstąpić w szeregi armii. Złożyli przysięgę wojskową w jednostce opolskich logistyków 51 elewów służby przygotowawczej złożyło przysięgę wojskową w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Tym samym zakończyli oni 4-tygodniowe szkolenie podstawowe… » więcej 2020-12-05, godz. 13:15 Raport MZ: Blisko 12,5 tysiąca nowych zachorowań na koronawirusa w kraju. Na Opolszczyźnie 359 przypadków, 23 zgony… 12 430 nowych przypadków koronawirusa odnotowano w ciągu ostatniej doby na terenie kraju. Zgodnie z danymi udostępnianymi na stronach rządowych w naszym regionie… » więcej 2020-12-05, godz. 13:00 Mikołaj w czasach pandemii nie zapomina o najmłodszych. W ten weekend w gminie Branice odwiedzi blisko 800 dzieci Święty mikołaj w osobie wójta Branic i jego pomocnicy w sobotę (05.12) i niedzielę (06.12) odwiedzą wszystkie miejscowości w gminie i wręczą dzieciom… » więcej 2020-12-05, godz. 13:00 W czasie pandemii chętnych do bezinteresownej pomocy nie brakuje. Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Pomagają innym i nie oczekują nic w zamian. Wolontariusze 5 grudnia obchodzą swoje święto. Choć w dobie izolacji i obostrzeń trudniej o organizację charytatywnych… » więcej 2020-12-05, godz. 12:07 Zderzenie dwóch samochodów w Nysie. Ul. Chodowieckiego zablokowana Zablokowany jest przejazd ul. Chodowieckiego w Nysie. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. » więcej 2020-12-05, godz. 10:30 Silny wiatr w regionie. Obowiązuje ostrzeżenie I stopnia dla woj. opolskiego Prawie 30 zdarzeń związanych z silnymi podmuchami wiatru zanotowali od wczorajszego wieczory opolscy strażacy. Najwięcej interwencji było w powiecie nysk… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »