Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-19, 20:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Raport dnia: nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. W całym kraju już 355 zakażeń

[Obraz Gerd Altmann z Pixabay ]
[Obraz Gerd Altmann z Pixabay ]
Jak podaje rzecznik wojewody opolskiego Martyna Kolemba-Gaschka, nie ma nowych zakażeń w naszym województwie. Hospitalizowanych jest 20 osób, poddanych kwarantannie zostało 285 osób. Pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest 951 osób.
Jak poinformował na jednym z portali społecznościowych Piotr Soczyński, starosta powiatu głubczyckiego, nie jest on zarażony COVID-19. Wynik badania okazał się ujemny.
Soczyński poddał się badaniu we wtorek (17.03), po tym jak okazało się, że zarażony jest minister środowiska Michał Woś. Obaj byli na jednym spotkaniu 9 marca w Raciborzu. Piotr Soczyński poddał się także domowej kwarantannie. Jak napisał na swoim profilu, teraz wraca do pracy.

Policja kontroluje miejsca obowiązkowej kwarantanny. Jak podaje opolska policja 5 osób opuściło miejsce swojego pobytu. Kara za niedostosowanie się wynosi 5000 złotych. Opolscy harcerze proponują zdalną pomoc w codziennych sprawach, a Uniwersytecki Szpital Kliniczny uruchamia konsultacje telefoniczne.

W Opolu została uruchomiona całodobowa pomoc psychologiczna dla mieszkańców. Dodatkowo niektóre samorządy zamykają place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu.

Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego apeluje do mieszkańców o uczciwe odpowiadanie na pytania dyspozytorów. - Zawsze przyjdziemy z pomocą, ale konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania mogą wywołać lawinę tragicznych sytuacji - mówi Ireneusz Sołek, dyrektor OCRM.

Maski ochronne, rękawice czy inne ośrodki ochrony osobistej trafiają do opolskich policjantów, którzy współdziałają z innymi służbami w walce z koronawirusem. Jak informuje Marzena Grzegorczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, wydział zaopatrzenia cały czas monitoruje sytuację w poszczególnych komendach i przekazuje policjantom odpowiedni sprzęt.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wieczorem (19.03) o 32 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie w naszym kraju potwierdzono dotychczas 355 zakażeń. Pięć osób zmarło.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z województwa mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej 2021-07-26, godz. 17:47 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Polska Cerekiew: po tym, jak woda wlała się do sali ślubów, gmina chce wybudować zadaszenie dziedzińca starego p… Zabytkowemu pałacowi w Polskiej Cerekwi zagraża woda. Nie chodzi o lokalne podtopienia, ale wody opadowe. Zbudowany na planie kwadratu budynek ma otwarty dziedziniec… » więcej 2021-07-26, godz. 16:30 Kąpielisko w Lewinie Brzeskim znów otwarte. Poziom drobnoustrojów w wodzie wrócił do bezpiecznego poziomu Kąpielisko w Lewinie Brzeskim ponownie otwarte. Ostatnie badanie jakości wody wykazało, że spełnia ona wszystkie parametry niezbędne do bezpiecznej kąp… » więcej 2021-07-26, godz. 15:33 Nietypowa kolizja na Krapkowickiej w Opolu. Kamper uderzył w wiadukt kolejowy Dziś (26.07) około 13.35 na ulicy Krapkowickiej 65-letni kierujący nowym kamperem próbował przejechać pod wiaduktem kolejowym. » więcej 2021-07-26, godz. 14:38 Namysłowianie dłużej poczekają na nowy pomnik Nike. "Wykonawca rzeźby popełnił błąd" Namysłowska Nike wróciła do miasta. Nowa rzeźba odlana z brązu nie gościła jednak zbyt długo na Placu Wolności, ponieważ okazało się, że znacznie… » więcej 2021-07-26, godz. 14:00 Coraz mniej mieszkańców powiatu nyskiego szczepi się przeciw COVID-19. "Mała liczba nowych zakażeń daje złudne poczucie… Spada zainteresowanie szczepieniami w powiecie nyskim. Władze powiatu zachęcają mieszkańców, by nie lekceważyli zagrożenia, jakie niesie ze sobą koron… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »