Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-07, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeska komenda po modernizacji. Policjanci mogą w niej korzystać między innymi z siłowni i strzelnicy

Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Brzeska komenda przeszła modernizację [fot. Daniel Klimczak]
Policjanci z Brzegu mogą już w pełni korzystać ze zmodernizowanej komendy powiatowej. Dziś (07.02) obiekt został oficjalnie przekazany do użytku.
Prace trwały od 2016 roku i kosztowały ponad 16 milionów złotych. Inwestycję w całości sfinansowano w ramach Programu Modernizacji Policji. Obecny w czasie uroczystości Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, wskazywał na spore znaczenie, jakie dla kierownictwa formacji ma jej unowocześnianie.

- To są ludzie, od których bardzo dużo wymagamy; aby z narażeniem własnego życia i zdrowia dbali o jedną z podstawowych potrzeb każdego z nas, a więc o bezpieczeństwo. Ludziom, którzy strzegą bezpieczeństwa, należą się jak najlepsze warunki pracy, jak najlepsze warunki do tej pracy, jak najlepszy sprzęt - wymieniał.

Oprócz remontu dotychczasowego budynku, brzeska komenda wzbogaciła się także o wybudowane od podstaw kolejne skrzydło. Dzięki temu, oprócz nowoczesnych pomieszczeń biurowych, policjanci otrzymali do dyspozycji także siłownię czy strzelnicę. Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Mariusz Stelnicki zauważał, że powierzchnia obiektu zwiększyła się niemal dwukrotnie.

- Modernizacja komendy wiązała się również, jeżeli chodzi o stary obiekt, z ociepleniem budynku. Spełnione są aktualnie najwyższe standardy. Policjanci będą mieli o wiele bardziej komfortowe warunki służby, jak również obsługi obywateli - dodał.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska wyrażała uznanie dla połączenia nowoczesnych rozwiązań z zabytkową bryłą starej części komendy. Wyraziła nadzieję, że na lepszej ergonomii pracy policji skorzystają również mieszkańcy.

- W każdym calu, w każdym wymiarze, ta komenda jest wyjątkowa. Ja życzę wszystkim państwu funkcjonariuszom, części administracyjnej, żeby się tu satysfakcjonująco pracowało, w dobrych warunkach, bo przecież ta jakość pracy, na samym końcu, w finale, to jest jakość pracy dla mieszkańców - powiedziała.

Na co dzień, w komendzie pracuje 175 osób. Dodajmy, że oprócz zmodernizowanej siedziby, funkcjonariusze otrzymali także nowy radiowóz marki Hyundai.
gen. insp. Jarosław Szymczyk
insp. Mariusz Stelnicki
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 12:15 Obwodnica Brzegu powstanie później niż zakładano Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny.Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 12:08 Trzy dni obławy za bykiem uciekinierem w Łubnianach. Zwierzę ukrywało się w kukurydzy Przez trzy dni półtoratonowy byk ukrywał się po ucieczce z transportu w Łubnianach. » więcej 2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów [AKTUALIZA… Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »