Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-19, 16:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Odblaski mogą uratować życie". Opolscy funkcjonariusze wręczają je mieszkańcom

"Świeć się na święta" [fot. M.Matuszkiewicz]
"Świeć się na święta" [fot. M.Matuszkiewicz]
[fot. M.Matuszkiewicz]
[fot. M.Matuszkiewicz]
[fot. M.Matuszkiewicz]
[fot. M.Matuszkiewicz]
[fot. M.Matuszkiewicz]
[fot. M.Matuszkiewicz]
Opolscy policjanci przed świętami rozpoczęli akcję "Świeć się na święta". Skierowana głównie jest do pieszych i rowerzystów. Dzisiaj (19.12) na placu Wolności w Opolu wręczono pierwsze odblaski mieszkańcom. Nosząc odblaski jesteśmy widoczni ze 150 metrów, bez nich tylko z 30 metrów.
- Odblaski to przede wszystkim nasze bezpieczeństwo i odpowiedzialność za życie. Przepisy mówią, że musimy je nosić poza terenem zabudowanym, ale pamiętajmy, że mając je dbamy o nasze bezpieczeństwo - mówi młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - Pamiętajmy, aby nosić je w miejscach widocznych, na plecakach, torebkach, przedramieniu. Tam, gdzie będą widoczne dla kierujących. Pamiętajmy, że im więcej tych odblasków, tym bardziej jesteśmy widoczni na drodze. Dajmy szanse kierującym, żeby mogli nas dostrzec i podjęli reakcje, która może uchronić nas przed niebezpieczeństwem.

- Dzięki odblaskom będziecie widoczni dla kierujących i nic złego się nie wydarzy. Jeśli choć jeden człowiek przez to ocaleje to zawsze jest to dobry pomysł i trzeba wspierać takie akcje. Jestem kierowcą i widoczność jest niestety tragiczna, szczególnie osób przechodzących w niedozwolonych miejscach. Superakcja, wzięłam nawet siostrze, ona ma 80 lat i boję się, żeby ją coś nie przejechało wieczorem. Nie muszę gwałtownie hamować i przez to ludzie nie będą lecieć mi w autobusie. Mam komfort psychiczny i pasażerowie też go mają jeżdżąc ze mną. Piesi powinni być widoczni, zwłaszcza wieczorami przy ulicach. Pamiętamy o odblaskach i kamizelkach, mamy w aucie i zakładamy je na zewnątrz - mówią mieszkańcy.

Za brak elementu odblaskowego poza terenem zabudowanym grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.
mł.asp. Agnieszka Nierychła
mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2020-12-03, godz. 19:00 Policjanci ze Strzelec Opolskich oddali krew i osocze. Teraz zachęcają do tego innych Dzielnicowi ze strzeleckiej komendy włączyli się w akcję „Nasza krew - Nasza Ojczyzna” i podzielili się cennym darem życia. Z kolei ich kolega z sekcji… » więcej 2020-12-03, godz. 18:30 Maseczki, rękawice i kombinezony od ambasadora Chin w Polsce trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu 10 tysięcy maseczek, 5 tysięcy par rękawiczek i 500 zestawów kombinezonów z okularami ochronnymi trafiło dziś (03.12) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego… » więcej 2020-12-03, godz. 18:27 Kluczborski szpital Vital Medic musi jeszcze poczekać z otwarciem oddziału covidowego. Lada dzień decyzje o przelewach… Trzeba jeszcze poczekać na uruchomienie oddziału intensywnej opieki medycznej w kluczborskim szpitalu Vital Medic dla osób ciężko przechodzących infekcję… » więcej 2020-12-03, godz. 17:36 Prudnik: chcą propagować nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Przeszkodą jest na razie pandemia Na etapie projektu pozostaje utworzenie Centrum Myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku. Barierą są utrudnienia spowodowane przez pandemię. Inicjatywę… » więcej 2020-12-03, godz. 16:26 Znamy laureatkę nagrody Żar Serca. Epidemia uniemożliwiła Xaverianum organizację uroczystej gali Siostra Aldona Skrzypiec została tegoroczną laureatką nagrody Żar Serca. » więcej 2020-12-03, godz. 16:19 1,5 roku więzienia dla kibica, który brał udział w bójce w Kędzierzynie-Koźlu i samochodem próbował staranować… Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał na 1,5 roku więzienia 22-letniego Patryka G. z Opola, który w czasie ucieczki po bójce kibiców w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-12-03, godz. 15:06 Nowa organizacja ruchu na Katowickiej i Kośnego w Opolu. Kierowcy powinni uważać na zmianę pierwszeństwa W pierwszym dniu po zamknięciu ulicy Bohaterów Monte Cassino w związku z pracami budowlanymi w sąsiedztwie dworca Opole Wschodnie, ruch Katowicką i Kośnego… » więcej 2020-12-03, godz. 14:13 45 tysięcy mieszkańców Opolszczyzny jest dziś narażonych na oddychanie powietrzem złej jakości Powietrze jest dzisiaj (03.12) złej jakości w części województwa opolskiego. Na dobre ruszył sezon grzewczy. » więcej 2020-12-03, godz. 14:00 Radio Sygnały prowadzi zbiórkę rzeczy dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt W ramach trzeciego Jarmarku Świątecznego Radio Sygnały organizuje zbiórkę na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Potrzebne są koce… » więcej 2020-12-03, godz. 13:16 Im mroźniej na zewnątrz, tym większe zapotrzebowanie na pomoc. Zima to szczególnie trudny i niebezpieczny czas dla… Mogą liczyć na ciepły posiłek i napój, koc, ubranie oraz miejsce, w którym mogą się ogrzać i bezpiecznie spędzić noc. Wraz z malejącą temperaturą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »