Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-25, 17:02 Autor: Daniel Klimczak

Włamanie do hangaru nyskich WOPR-owców. Wandale przecięli przewody w łodziach ratowniczych

WOPR Nysa [fot. Daniel Klimczak]
WOPR Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Nieznani sprawcy włamali się do hangaru nyskich ratowników wodnych przy ulicy Otmuchowskiej i uszkodzili znajdujący się tam sprzęt. Wandale przecięli przewody elektryczne w łodziach ratowniczych.
Do włamania doszło w ciągu ostatnich 3 tygodni, jednak sprawa wyszła na jaw dopiero teraz, gdy ratownicy pojawili się by przenieść pozostawione na zimę jednostki do innego hangaru.

Jak powiedział naszemu reporterowi prezes nyskiego WOPR-u Jarosław Białochławek, straty mogą sięgać nawet 3 tysięcy złotych.

- Na szczęście nasi elektrycy są w stanie to naprawić. Nie wiem, kto o zdrowych zmysłach dokonuje zniszczenia takiego sprzętu, bo to nie była kradzież, żeby jeszcze chciał ukraść kable. Po prostu tylko przyszedł i poprzecinał, by utrudnić nam pracę - wskazuje.

Do tej pory udało się już naprawić jedną z uszkodzonych łodzi. Oprócz przeciętych przewodów, ratownicy nie stwierdzili, by z magazynu cokolwiek skradziono.

Co istotne, sprzęt tego typu może być potrzebny w każdego chwili, ponieważ mimo zakończenia sezonu, po Jeziorze Nyskim nadal pływa sporo jednostek mogących potrzebować pomocy.

Dodajmy, że poszukiwaniem sprawców włamania zajmuje się teraz nyska policja.
Jarosław Białochławek

Wiadomości z regionu

2021-04-13, godz. 20:00 12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19 Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy… » więcej 2021-04-13, godz. 19:00 Opolskie Centrum Rehabilitacji będzie przyjmowało chorych na COVID-19. Wojewoda: to odpowiedź na przewidywania związane… Od przyszłego tygodnia Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie rozpoczyna przyjęcia osób chorych na COVID-19. Takie informacje potwierdził na konferencji… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Wojewoda symbolicznie oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. "Pamięć jest najważniejsza" [ZDJĘCIA, FILM] - Pamięć o ludziach, którzy na nieludzkiej ziemi zostali w podstępny sposób zamordowani jest najważniejsza - powiedział Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Od przyszłego wtorku zmiany w ruchu w okolicach ul. Torowej w Opolu. Powodem jest modernizacja linii kolejowej Z powodu modernizacji linii kolejowej na odcinku Opole Groszowice - Opole Zachodnie szykują się zmiany w ruchu kołowym. Od przyszłego wtorku (20.04) do 4 maja… » więcej 2021-04-13, godz. 17:30 Rehabilitacja po przechorowaniu koronawirusa jak sanatorium? Wiele osób zajmuje miejsce, a nie ma powikłań Czy na rehabilitację po zakażeniu koronawirusem trafiają wyłącznie osoby potrzebujące pomocy? Wiadomo, że przechorowaniu COVID-19 towarzyszy coraz więcej… » więcej 2021-04-13, godz. 17:00 Zmarł Krzysztof Szymczyk. Był między innymi korektorem w nto oraz mistrzem polskiej ortografii 'We wtorek, 13 kwietnia zmarł Krzysztof Szymczyk, przez wiele lat korektor w nto. Mistrz ortografii, dobry, życzliwy kolega, niezwykle wrażliwy i prawy człowiek'… » więcej 2021-04-13, godz. 16:00 Pomoc osobom w kwarantannie lub izolacji wciąż trwa. Można dzwonić i prosić o zakupy spożywcze czy leki Osoby trafiające na izolację lub kwarantannę domową mogą liczyć na wsparcie. Pomoc w zrobieniu zakupów czy też wyprowadzenie psa oferuje wiele organizacji… » więcej 2021-04-13, godz. 15:30 Prokurator Generalny wniósł kasację od wyroku w sprawie gwałcenia i znęcania się nad trzema dziewczynkami z Krap… Jest kasacja od wyroku sądu apelacyjnego w sprawie gwałcenia trzech małych dziewczynek z Krapkowic i znęcania się nad nimi. Na taki krok zdecydował się… » więcej 2021-04-13, godz. 15:00 Kwarantanna w przedszkolu nr 10 w Brzegu. Zajęcia stacjonarne w jednej z grup częściowo zawieszone Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 10 w Brzegu zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej 2021-04-13, godz. 14:00 Otel - to nowy funkcjonariusz "na czterech łapach" w opolskim garnizonie policji. Będzie służył w Strzelcach Opol… Po kilkumiesięcznym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach do strzeleckiej komendy zawitał nowy pies służbowy Otel. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »