Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-16, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Nyscy WOPR-owcy chcą rozbudować swoją siedzibę. Obok stanicy ma powstać hangar dla sprzętu

Stanica WOPR nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Stanica WOPR nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Ratownicy wodni z Nysy chcą rozbudować swoją siedzibę. Przy stanicy nad Jeziorem Nyskim ma pojawić się hangar magazynowy dla sprzętu.
Inwestycja jest niezbędna, gdyż wodniacy nie będą mieli wkrótce gdzie przechowywać swoich jednostek. Do tej pory bazują je w sąsiedztwie, jednak obiekty te mają być wkrótce przebudowywane, co sprawi, że dla sprzętu zabraknie miejsca.

- Miejsca, w których był bazowany sprzęt, po sezonie będziemy musieli opuścić. To było użyczone dla nas. Z gminą będziemy rozmawiali o pozwoleniu postawieniu tutaj takiego hangaru blaszanego, oczywiście pod kolor stanicy, żeby to się ładnie wkomponowało. Część takiego porządnego sprzętu, zwłaszcza skutery wodne, będą tam trzymane - mówi prezes nyskiego WOPR-u Jarosław Białochławek.

Niewielka odległość między hangarem a siedzibą ratowników pozwoli zaoszczędzić czas potrzebny na transport sprzętu. Nie bez znaczenia będzie też fakt, że WOPR-owcy będą wówczas stale mieli oko na swój dobytek, przez co będzie on bezpieczniejszy.

Przypomnijmy, że mimo iż tego typu jednostki pomagają ratować życie, nie mogą one liczyć na taryfę ulgową ze strony wandali. Jednym z takich przykładów jest sytuacja z końcówki 2019 roku, kiedy włamano się do jednego z użytkowanych dotychczas hangarów przy ulicy Otmuchowskiej i przecięto przewody elektryczne w łodziach. Straty wyniosły wówczas około 3 tysięcy złotych.
Jarosław Białochławek

Wiadomości z regionu

2021-03-02, godz. 21:00 Przed nami mglista noc i poranek. Jest ostrzeżenie IMGW informuje o możliwym zjawisku silnej mgły w regionie. Ostrzeżenie dotyczy całego województwa opolskiego. » więcej 2021-03-02, godz. 20:45 Raport dnia: 90 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Zmarło 8 mieszkańców Opolszczyzny 90 zakażeń koronawirusem i śmierć 8 mieszkańców potwierdzono dziś (02.03) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie poinformowało… » więcej 2021-03-02, godz. 20:21 Centrum Informacyjno-Edukacyjnego "Senior w Opolu" obchodzi piąte urodziny Centrum Informacyjno-Edukacyjne 'Senior w Opolu' świętuje piąte urodziny. W tym czasie placówka dwa razy zmieniała lokalizację na większą. Z zajęć i… » więcej 2021-03-02, godz. 19:15 Za nami VII edycja Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Tym razem w wersji zdalnej Za nami VII edycja Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych… » więcej 2021-03-02, godz. 18:30 Kolejna osoba zamieszana w napad na nyskiego jubilera trafiła do aresztu. To już 4. zatrzymanie w tej sprawie Kolejna osoba zamieszana w napad na salon jubilerski w Nysie wpadła w ręce policji. Tym razem za kratki trafił 43-letni mężczyzna. » więcej 2021-03-02, godz. 18:11 Funkcjonariusze KAS ślubowali na sztandar w nowej siedzibie Nową siedzibę ma Opolski Urząd Celno-Skarbowy przy ulicy Grunwaldzkiej 42 w Opolu. » więcej 2021-03-02, godz. 17:15 Dwie fermy drobiu w strefie zagrożenia grypą ptaków w gminie Łambinowice. Przeżywalność wirusa to minimum 30 dni Wirus grypy ptaków H5N8 wykryty u martwego łabędzia w okolicach Piątkowic nie przenosi się na ludzi. Ale konieczne jest zabezpieczenie drobiu. » więcej 2021-03-02, godz. 17:00 Opolska policja wyjaśni czy w Urzędzie Miasta Opola doszło do szarpaniny między ochroniarzem i petentem Chodzi o zdarzenie ze środy (24.02), kiedy jeden z mężczyzn miał sprzeciwić się obowiązującym procedurom sanitarnym i wejść na teren urzędu. Amatorskie… » więcej 2021-03-02, godz. 16:31 Wypadek na krajowej 46 Opole - Nysa [AKTUALIZACJA] W Dąbrowie pod Opolem w ciągu DK 46 zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2021-03-02, godz. 16:15 "Finalnie nasze działanie będzie korzystne dla środowiska". Kolej odpowiada w sprawie wycinki drzew na wyspie Pasie… - Podczas prac inwestycyjnych ingerencja w otoczenie jest maksymalnie ograniczana - tak Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych, odpowiada… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »