Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-29, 21:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Protesty mieszkańców przyniosły efekt. Tarnów Opolski zmienia plany lokalizacji PSZOK-u

PSZOK w Tarnowie Opolskim na pewno nie powstanie przy ul. Ogrodowej [fot. Mariusz Chałupnik]
PSZOK w Tarnowie Opolskim na pewno nie powstanie przy ul. Ogrodowej [fot. Mariusz Chałupnik]
Władze Tarnowa Opolskiego rezygnują z budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Ogrodowej. Wobec takiej lokalizacji protestowała część mieszkańców, którzy swoje obawy argumentowali zbyt bliską odległością gromadzenia śmieci od budynków jednorodzinnych.
Decyzję o zmianie lokalizacji PSZOK-u podjęli na sesji radni gminy.

- Wiadomo też, że taki punkt nie powstanie przy osiedlu, bo takie plany też się pojawiały - informuje Krzysztof Mutz, wójt Tarnowa Opolskiego. - Na chwilę obecną zdecydowaliśmy, że w nowym planie zagospodarowania przestrzennego, chcemy znaleźć co najmniej dwa miejsca. Jedno już mamy. To oczyszczalnia w Kosorowicach lub dwie działki, które znajdują się przy niej. One są przeznaczone pod działalność gospodarczą.

Zmiana lokalizacji PSZOK-u będzie wiązała się z większymi kosztami na jego budowę. Nowe miejsce będzie trzeba bowiem uzbroić w niezbędne media.

- Szacujemy, że tylko to kosztowałoby od 250 do 300 tysięcy złotych, a całość ponad milion złotych. To dla naszej gminy bardzo dużo - mówi Mutz. - Na pewno chcielibyśmy skorzystać z funduszy, którymi dysponuje marszałek. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pan marszałek taki konkurs ogłosi. Liczymy, że około 80 proc. dofinansowania będzie możliwe.

Władze Tarnowa Opolskiego liczą, że PSZOK uda się wybudować do końca przyszłego roku. Do tego czasu planują utworzenie mobilnego punktu odbioru odpadów.

Dodajmy, że Tarnów Opolski nie ma na swoim terenie ani jednego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Krzysztof Mutz
Krzysztof Mutz

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 19:53 Piknik promujący szczepienia przeciw COVID-19 w Kędzierzynie-Koźlu. Są atrakcje, jest loteria Szczepimy się - pod takim hasłem przebiega impreza pod kędzierzyńsko-kozielskim Starostwem Powiatowym. » więcej 2021-09-25, godz. 19:12 Zamiast wystawić obok śmietnika, wolą sprzedać niepotrzebne przedmioty za drobną kwotę. Taka jest wyprzedaż garażowa… Wyprzedaż garażowa 'Ogarniemy to' jest nową inicjatywą Opolskiego Centrum Logistycznego w Opolu. » więcej 2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »